Založ si blog

Vývoj umelej inteligencie v Číne.

Baidu Inc zdvojnásobí úsilie o posilnenie aplikácie veľkých jazykových modelov v širokom spektre priemyselných odvetví a bude hrať aktívnu úlohu pri navrhovaní a formulovaní národných štandardov na testovanie LLM na najvyššej úrovni, uviedol vedúci pracovník čínskej technologickej spoločnosti.

Spoločnosť sa bude podieľať na výskume a vývoji základných technológií pre LLM, priemyselnú aplikáciu a vytvorenie národných noriem a ekosystému pre LLM, aby podporila zdravý rozvoj čínskeho priemyslu umelej inteligencie, povedal Wu Tian, viceprezident Baidu.

Prvá štandardizačná pracovná skupina pre LLM v krajine bola vytvorená počas šiestej svetovej konferencie o umelej inteligencii, ktorá sa skončila 7. júla v Šanghaji.

Špeciálny tím, ktorý vedie Šanghajské inovačné centrum umelej inteligencie, pozostáva zo šiestich spoločných tímových lídrov — Baidu, Alibaba Cloud, iFlytek Co Ltd, 360 Security Technology Inc, Huawei Cloud a výskumného inštitútu China Mobile.

LLM odkazujú na počítačové algoritmy, ktoré sú trénované s obrovským množstvom údajov a schopné generovať obsah, ako sú obrázky, text, zvuk a video. Sú kľúčovou technológiou, na ktorej stojí ChatGPT, chatbot AI vyvinutý spoločnosťou OpenAI so sídlom v USA.

Podľa novej správy globálnej spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom trhu International Data Corp je LLM, ktorý spustila spoločnosť Baidu, na čele zoznamu spomedzi všetkých vyrobených v Číne, pokiaľ ide o komplexné technické možnosti.

Ernie Bot, AI LLM podobný ChatGPT od Baidu, získal sedem plných bodov z 12 ukazovateľov a zabezpečil si popredné miesto v modeli algoritmov, všeobecných schopnostiach, inovačných schopnostiach a priemyselnom pokrytí.

Do hodnotenia sa zapojilo celkovo 14 vývojárov LLM, ako napríklad Alibaba Group Holding Ltd, Tencent Holdings Ltd, Huawei Technologies Co a iFlytek.

Ernie Bot, ktorý sa môže pochváliť silnými schopnosťami v oblastiach, ako je literárna tvorba, obchodné písanie, matematika a porozumenie čínskemu jazyku, sa uplatnil v segmentoch vrátane energetiky, financií, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti, povedal Baidu.

Doteraz viac ako 150 000 podnikov požiadalo o beta testovanie Ernie Bota.

V máji Čína vyvinula najmenej 79 veľkých jazykových modelov AI alebo konkurentov ChatGPT, podľa správy zverejnenej Inštitútom pre vedecké a technické informácie Číny.

Objavenie sa generatívnej AI a veľkých jazykových modelov predstavuje transformačný potenciál AI v rôznych odvetviach s cieľom pomôcť ľuďom a organizáciám dosiahnuť viac a mať pozitívny vplyv na spoločnosť, povedal Robin Li, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Baidu v predchádzajúcom rozhovore.

Pokiaľ ide o zodpovedné používanie a pokrok technológie AI, Li povedal, aby sa zabránilo tomu, aby sa AI vymkla kontrole, štáty s pokročilými technológiami AI musia spolupracovať pri vytváraní potrebných pravidiel a predpisov.

Lu Yanxia, riaditeľ výskumu v IDC China, uviedol, že čínske technologické spoločnosti získali prevahu v tom, že používateľom ponúkajú konverzačné výsledky založené na umelej inteligencii na základe čínskeho jazyka a kultúry. „Generatívna AI priniesla nové obchodné príležitosti pre domáce servery AI, cloud computing a čipové spoločnosti,“ povedal Lu.

Čínske úrady minulý týždeň vydali 24-položkové usmernenie pre riadenie generatívnych služieb AI, ktoré nadobudne účinnosť 15. augusta. Krajina bude podľa dočasných opatrení podporovať inovatívny rozvoj generatívnej AI a dohliadať na rýchlo sa rozvíjajúcu technológiu pomocou metód kompatibilných s inováciami a vývojom.

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

Ako západné média klamú o Taiwane a o Číne.

06.06.2024

V zahraničných mediach sa poukazuje na veľký rozdiel v životnej úrovni medzi komunistickou Čínskou Ľudovou republikou a Taiwanom. Dokonca sa Taiwan v tomto smere prezentuje ako raj na zemi. Ale skutočnosť je celkom iná. Medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou rep. neexistuje žiadny múr a žiadna hranica, hoci územie Taiwanu je vzdialené od Číny nie viac ako 1 km (Kinmen County). [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 844
Celková čítanosť: 2767788x
Priemerná čítanosť článkov: 3279x

Autor blogu

Archív

Odkazy