Čína spustila prvú ultra-rýchlu internetovú chrbticu novej generácie na svete so šírkou pásma 1 200 G bitov za sekundu (1,2 T), podľa tlačovej konferencie na univerzite v Tsinghua ktorá prebehla v pondelok v Pekingu.
Ultra-vysokorýchlostná internetová chrbtica novej generácie, ktorú spoločne vyvinuli univerzity Tsinghua, China Mobile, HUAWEI a CERNET.com Corporation, sa môže pochváliť celkovou prenosovou sieťou s dĺžkou viac ako 3 000 kilometrov, ktorá spája tri mestá Peking, Wuhan a Guangzhou.
Chrbtica FITI je hlavným technologickým úspechom národného projektu Future Internet Technology Infrastructure (FITI). Od skúšobnej prevádzky 31. júla tohto roku beží chrbtica FITI stabilne a spoľahlivo, úspešne prešla rôznymi testami.
Chrbtica FITI je prevádzkovaná na základe kľúčových technológií v domácom vlastníctve Číny, ako je 1.2T ultra-vysokorýchlostné rozhranie IPv6 s jadrom internetu novej generácie a ultra-vysokorýchlostná viaccestná agregácia. Softvér aj hardvér chrbticovej siete FITI sú vyrobené doma.
FITI, postavený 40 čínskymi univerzitami vrátane Tsinghua University, je založený na technológii IPv6. Hlavné uzly jej vysokovýkonnej chrbticovej siete sú rozmiestnené na 40 univerzitách v 35 mestách po celej krajine.
V apríli 2021 bola spustená prevádzka vysokovýkonnej chrbticovej siete FITI, ktorá dosiahla prepojenie s testovacími zariadeniami IPv4/IPv6 doma aj v zahraničí.
Z toho všetkého vyplýva, že číňania asi vyvinuli nejaké nové protokoly (tam nemôže vzniknúť problém, lebo to sa týka FITI. ) na prenos číslicovej informácie a to v datalinkovej vrstve (niečo ako keby ethernet novej generácie, frame môže byť trošku iný vo FITI), vylepšili fyzickú vrstvu, myslené ako prenos číslicovej informácie vo svetlovodivých kábloch. IPv6 je už asi jediná súčasná technológia, keďže IPv4 sa už vyčerpalo (tu ako myslím klasické-verejné IP adresy, ktorých je 2^34). A vôbec ide o TCP/IP? Faktom je, že mechanizmus TCP/IP je už veľmi stará vec, za ten čas čo sa TCP/IP protokol uviedol do praxe sa vo svete informačných technológii veľa zmenilo. To je len taká moja úvaha, nemám to overené. Klasik by povedal, som z toho akýsi zmätený súdruh kapitán.
Celá debata | RSS tejto debaty