Založ si blog

Číňania vyvinuli extrémne rýchle internetové prepojenie.

Čína spustila prvú ultra-rýchlu internetovú chrbticu novej generácie na svete so šírkou pásma 1 200 G bitov za sekundu (1,2 T), podľa tlačovej konferencie na univerzite v Tsinghua ktorá prebehla v pondelok v Pekingu.

Ultra-vysokorýchlostná internetová chrbtica novej generácie, ktorú spoločne vyvinuli univerzity Tsinghua, China Mobile, HUAWEI a CERNET.com Corporation, sa môže pochváliť celkovou prenosovou sieťou s dĺžkou viac ako 3 000 kilometrov, ktorá spája tri mestá Peking, Wuhan a Guangzhou.

Chrbtica FITI je hlavným technologickým úspechom národného projektu Future Internet Technology Infrastructure (FITI). Od skúšobnej prevádzky 31. júla tohto roku beží chrbtica FITI stabilne a spoľahlivo, úspešne prešla rôznymi testami.

Chrbtica FITI je prevádzkovaná na základe kľúčových technológií v domácom vlastníctve Číny, ako je 1.2T ultra-vysokorýchlostné rozhranie IPv6 s jadrom internetu novej generácie a ultra-vysokorýchlostná viaccestná agregácia. Softvér aj hardvér chrbticovej siete FITI sú vyrobené doma.

FITI, postavený 40 čínskymi univerzitami vrátane Tsinghua University, je založený na technológii IPv6. Hlavné uzly jej vysokovýkonnej chrbticovej siete sú rozmiestnené na 40 univerzitách v 35 mestách po celej krajine.

V apríli 2021 bola spustená prevádzka vysokovýkonnej chrbticovej siete FITI, ktorá dosiahla prepojenie s testovacími zariadeniami IPv4/IPv6 doma aj v zahraničí.

Z toho všetkého vyplýva, že číňania asi vyvinuli nejaké nové protokoly (tam nemôže vzniknúť problém, lebo to sa týka FITI. ) na prenos číslicovej informácie a to v datalinkovej vrstve (niečo ako keby ethernet novej generácie, frame môže byť trošku iný vo FITI), vylepšili fyzickú vrstvu, myslené ako prenos číslicovej informácie vo svetlovodivých kábloch. IPv6 je už asi jediná súčasná technológia, keďže IPv4 sa už vyčerpalo (tu ako myslím klasické-verejné IP adresy, ktorých je 2^34). A vôbec ide o TCP/IP? Faktom je, že mechanizmus TCP/IP je už veľmi stará vec, za ten čas čo sa TCP/IP protokol uviedol do praxe sa vo svete informačných technológii veľa zmenilo. To je len taká moja úvaha, nemám to overené. Klasik by povedal, som z toho akýsi zmätený súdruh kapitán.

Porovnanie cien el. energie medzi vyspelými krajinami.

22.02.2024

Elektrická energia je najušľachtilejšia, najčistejšia energia ktorú ľudia v domácnosti používajú. Spotreba elektrickej energie presne odzrkadľuje životnú úroveň obyvateľstva v tej ktorej krajine. Ceny elektrickej energie dopadajú na režijné náklady obyvateľstva, keďže každá domácnosť vo vyspelom svete je závislá na jej spotrebe. Doleuvedená tabuľka opisuje ceny [...]

Začiatok tretieho roku rusko-ukrajinského konfliktu NATO odhaľuje svoju skutočnú podstatu existencie ako hrobár na cintoríne.

12.02.2024

Rusko-ukrajinský konflikt vstupuje do tretieho roku a NATO neplánuje ukončiť tamojšie krviprelievanie. Najnovším dôkazom je vyhlásenie šéfa NATO Jensa Stoltenberga – Západ musí byť pripravený na „desaťročia trvajúcu konfrontáciu“ s Ruskom. Len dva dni pred zverejnením Stoltenbergových poznámok ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prvom rozhovore pre západné [...]

Krajiny Blízkeho východu varujú Izrael pred humanitárnou katastrofou v prípade vojenskej invázie do mesta Rafah v pásme Gazy

12.02.2024

Izrael čelí rastúcemu regionálnemu a medzinárodnému tlaku v súvislosti s plánovanou pozemnou ofenzívou proti Rafahu, najjužnejšiemu mestu vo vojnou zničenom pásme Gazy. V posledných dňoch regionálne krajiny varovali Izrael pred humanitárnym zrútením v Rafahu, ak izraelské sily budú trvať na vykonaní pozemného útoku na Rafah, kde žije viac ako 1,4 milióna [...]

poľsko, polícia

Vozidlo v poľskom Štetíne vrazilo do davu, hlásia najmenej 17 zranených

01.03.2024 18:16

Páchateľ podľa polície z miesta činu ušiel, čoskoro však bol zatknutý.

Jozef Ráž ml.

Zrušia cyklopruh na Vajanského? Rážov rezort to podľa Valla chce dosiahnuť novelou zákona

01.03.2024 16:04

Podľa primátora Bratislavy hrozia astronomické pokuty za nesplnenie nariadenia.

Robert Fico / Tomáš Taraba /

Taraba navštívil Afriku. Envirominister vyrokoval s Keňou a Rwandou dohodu o vojenskej spolupráci

01.03.2024 15:35

S predstaviteľmi Keňe a Rwandy minister podľa vlastných slov vyrokoval aj dohodu o kybernetickej bezpečnosti.

matovič

Odvolací súd potvrdil, že Matovič sa nesmie vyjadrovať urážlivo o Haščákovi

01.03.2024 15:19

Expremiér tiež musí vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré takéto výroky obsahujú.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 821
Celková čítanosť: 2670861x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu

Archív

Odkazy