Založ si blog

Čína schválila 14 nových modelov AI na komerčné použitie.

Čínska vláda nedávno schválila 14 nových veľkých jazykových modelov (LLM) a aplikácií AI od veľkých technologických spoločností na komerčné použitie, čo odráža meraný, ale pokračujúci tlak Pekingu na pokrok v zavádzaní AI vo všetkých odvetviach.

Táto najnovšia séria schválení (toto je tretia) zahŕňa špecializovanejšie modely určené pre jednotlivé sektory v porovnaní s predchádzajúcimi systémami umelej inteligencie na všeobecné použitie. Spoločnosti ako Xiaomi, Beijing Fourth Paradigm Technology Co a 01.AI pod vedením rizikového kapitalistu Lee Kai-fu sú v popredí tejto vlny a ponúkajú riešenia AI na mieru, ktoré sľubujú revolúciu v tradičných obchodných modeloch.

Medzi novo schválenými modelmi je pozoruhodná rozmanitosť. Spoločnosť Xiaomi získala schválenie pre vylepšenú verziu svojho hlasového asistenta XiaoAi, ktorý teraz využíva vlastný LLM spoločnosti Xiaomi. Elektronická obchodná firma Boss Zhipin nechala vyčistiť svoju LLM „Nanbei Pavilion“, ktorej cieľom je optimalizovať nábor a vyhľadávanie talentov. Poskytovateľ video riešení XinYi Tech predstavil LLM prispôsobený pre sektory médií, reklamy a vzdelávania, ktorý dokáže vytvárať a spracovávať video obsah.

Špecifické zameranie odvetvia odzrkadľuje čínsku národnú stratégiu AI zameranú na zvyšovanie efektívnosti v sektoroch od financií až po výrobu. Modely, ktoré sa úzko zameriavajú na jednotlivé oblasti, môžu v porovnaní so širokými chatbotmi, ako je ChatGPT, inšpirovať k väčšiemu podnikaniu. Umožňujú tiež prísnejšie riadenie, keďže regulačné orgány posudzujú len obmedzenejšie schopnosti.

Tento vývoj prichádza aj po založení Čínskeho inštitútu elektronickej normalizácie v Číne a implementácii „Prechodných opatrení na riadenie služieb generatívnej umelej inteligencie“. Cieľom týchto regulačných rámcov je usmerňovať zodpovedný vývoj a nasadzovanie technológií AI a zabezpečiť, aby boli v súlade so širšími spoločenskými cieľmi a bezpečnostnými štandardmi.

Schválené aplikácie AI zahŕňajú:

Asistent XiaoAi od Xiaomi: Pokročilý asistent AI, ktorý sa integruje do hardvérového ekosystému Xiaomi a ponúka funkcie ako rozpoznávanie hlasu, preklad v reálnom čase a inteligentné pripomienky.
Shi Shuo LLM od 4Paradigm: Zameraná na transformáciu podnikového softvéru pomocou generatívnej AI, bola nasadená v oblasti financií, maloobchodu, výroby a ďalších.
01.AI’s Yi LLM: Tieto modely s otvoreným zdrojovým kódom, vyvinuté startupom založeným Kai-Fu Lee, majú rozsah od 6 miliárd do 34 miliárd parametrov a sú zamerané na rôzne aplikácie AI.
BOSS Zhipin’s Nanbei Pavilion LLM: Generatívna služba AI so zameraním na nábor, stále vo fáze testovania, ale sľubuje inováciu náborového procesu.
Model XGPT AI od ThreatBook: Prvý čínsky LLM zameraný na internetovú bezpečnosť, ktorý podnikom ponúka analýzu potenciálnych bezpečnostných hrozieb.
LLM „Pinshang“ a „Moxiao Xian“ spoločnosti Xianyuan Technology: Tieto modely sú navrhnuté pre spoločnosti vyrábajúce spotrebné produkty a poskytujú prehľad a podporu inovácií v produktoch a marketingu.
XinYi Video: Špecializuje sa na generovanie a spracovanie videa pomocou AI, použiteľné v sektoroch ako reklama a vzdelávanie.
Model AI spoločnosti Effyic
Otázky a odpovede AI spoločnosti Zhi Tech Group
Nové inteligentné otázky a odpovede od Maimai: Ponúka podporu otázok a odpovedí riadenú umelou inteligenciou na profesionálnej sieťovej platforme, ktorá pomáha pri hľadaní práce a znalostiach na pracovisku.
Zhaopin’s AI Resume Resume: Inteligentný nástroj na vytváranie štandardizovanejších životopisov, ktorý využíva AI na zlepšenie procesov uchádzania sa o zamestnanie.
iReader’s Yue Ai Chat: AI konverzačný miniprogram WeChat určený na zapojenie používateľov literárnym obsahom v konverzačnom formáte.
Yiye Qingzhou LLM spoločnosti Cyber Intelligence: Zameraná na podnikové, vládne a spotrebiteľské aplikácie.
Magic Cube technológie CreateView: Produkt AI, ktorý pokrýva celý rad prípadov použitia. Presadila sa v oblasti inteligentného kokpitu pre automobily.
V súčasnosti je schválených viac ako 40 LLM a zdroje uvádzajú, že viac ako 240 ďalších modelov čaká na vládnu kontrolu.

Taiwan je čínska provincia.

26.05.2024

Nedávno sa začali cvičenia čínskych ozbrojených síl v okolí Taiwanu a s nimi ďalšie kolo expertného otriasania vzduchom: má celý svet, mierne povedané, veľké problémy na jednom z horúcich miest svetovej politiky. Všetko však závisí od uhla pohľadu. A uhol môže byť tento: keď stojíte na brehu Taiwanského prielivu zo strany ČĽR A ak viete chodiť po vode, tak [...]

Ako sa darilo predaju áut na svetovom trhu v roku 2023.

25.05.2024

Predaj automobilov za rok 2023 v prvých 25 krajinách sveta. Rank Country Cars Sold Year ↑↓% Top Brands 1 China 30,094,767 ↑ 28% Volkswagen 2,495,337 – Toyota 1,908,334 – Geely 1,421,522 2 United States 15,604,278 ↑ 14% Ford 1,904,174 – Toyota 1,890,933 – Chevrolet 1,715,625 3 Japan 4,779,639 ↑ 14% Toyota 1,549,362 – Suzuki 652,894 – Daihatsu 594,521 [...]

Čínske spoločnosti znížili poplatky za používanie AI.

22.05.2024

Čínske technologické spoločnosti ako Tencent, Alibaba a ByteDance sa snažia dostať na trh s novými veľkojazyčnými modelmi (LLM) a znížiť poplatky za prístup k aplikačnému programovaciemu rozhraniu (API) k týmto modelom, čo je krok, ktorý je podľa odborníkov z odvetvia v prvom rade zaujímavý pre firemných používateľov, aj keď slúži aj ako zvonček pre budúce [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 839
Celková čítanosť: 2747177x
Priemerná čítanosť článkov: 3274x

Autor blogu

Archív

Odkazy