23. novembra 2024 16:21,
Prečítané 1 376x,
stan021,
Nezaradené
Japonsko bola veľmi ekonomicky úspešná krajina v priebehu 20. storočia. V 90. rokoch milulého storočia došlo v Japonsku ku krachu japonského štátneho kapitalizmu. Ľudské zdroje, ktoré produkovali japonský zázrak z predchádzajúceho obdobia sa vyčerpali. Po krachu Tokijskej burzy v minulom storočí sa Japonsko ekonomicky zaseklo a jeho ekonomická expanzia sa definitívne ukončila. Japonsko je krajinou, kde práca je nadovšetko. Japonec pracuje prakticky celý deň a tak na súkromný život mu mnoho času nezostáva. Mzda priemerného japonca síce pokrýva jeho životné náklady, ale nemôže si toho dovoliť veľa.
V súčasnosti je Japonsko vo veľmi hlbokej ekonomickej kríze, ktorá sa odzrkadľuje silným znehodnotením japonského jenu k iným svetovým menám. Neistá budúcnosť tejto krajiny veľmi ovplyvňuje vzťahy medzi Čínou a Japonskom. Japonsko vidí v Číne svojho ekonomického nepriateľa a robí v ekonomickej a politickej oblasti svojmu ekonomickému konkurentovi problémy.
Japonsko v súčasnosti je takým súostovie gulagov. Všetci robia ako kone a zo života sa nemajú kedy tešiť. Na youtube je veľké množstvo videí, ktoré popisujú reálny život v tejto pre nás exotickej krajine.
V dialógu s bývalým gréckym ministrom financií Yanisom Varoufakisom sa Jeffrey Sachs venuje mylnej americkej predstave o víťazstve v obchodnej vojne s Čínskou ľudovou republikou a zároveň analyzuje otázku, či by sa Taiwan mohol stať „druhou Ukrajinou“. Obe tieto kľúčové témy rozoberá priložené video. Nech sa páči:
Čína od roku 2024 vyrobila takmer 100 robotických produktov s umelou inteligenciou (AI), čím si zabezpečila 70 percent svetového trhu, a budúce vyhliadky čínskeho priemyslu robotov s umelou inteligenciou (AI) sú široké, uviedol v sobotu Du Guangda, úradník Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT). Čína je jedinou krajinou na svete s kompletným priemyselným [...]
Čína sa v súčasnosti stala najväčším svetovým držiteľom patentov na umelú inteligenciu (UI) a vlastní asi 60 percent globálnych patentov týkajúcich sa umelej inteligencie. Umelá inteligencia je kľúčovou hnacou silou v novej vlne technologickej revolúcie a priemyselnej transformácie a čínsky sektor UI vykazuje silné tempo rozvoja, povedal Shen Changyu, šéf Čínskej [...]
Celá debata | RSS tejto debaty