Ako sa falšujú ekonomické ukazovatele v USA.

Veľmi zaújmavý názor Donalda Cantona na stav americkej ekonomiky pred prezidentskými voľbami. Tu je jeho názor. :

Sú USA jediným víťazom obchodnej vojny? Americká ekonomika je zdravá, aj keď spotrebitelia čelia vyšším cenám. Medzitým sa zdá, že EÚ aj Čína stratili, vykazujú pomalší rast, vysokú nezamestnanosť, klesajúce zisky a klesajúcu spotrebu.
Američania sú veľmi dobrí v propagácii tém.

USA prehrávajú obchodné a technologické vojny.

USA majú obrovský rastúci štátny dlh vo výške viac ako tridsaťpäť biliónov dolárov. USA tiež upravili spôsob výpočtu svojho HDP, aby ho posunuli nahor. Všetky najnovšie investície do umelej inteligencie odčerpali jej zdroje. Takéto neudržateľné obrovské bubliny čoskoro prasknú.

Údaje o HDP nie sú izolované, musia sa porovnávať s inými dôležitejšími údajmi. Ak sa nezhodujú, ako možno vysvetliť vnútorné rozpory?

V ekonomickej teórii sú výroba elektriny, spotreba elektriny a tempo rastu HDP vysoko korelované. Koľko elektriny sa spotrebuje, koľko elektriny sa vyrobí, čo môže priamo odrážať úroveň ekonomickej aktivity. Preto, keď nie je dostatok štatistických údajov, ekonómovia často používajú ako ukazovatele na meranie skutočného stavu ekonomiky výrobu elektriny, nákladnú dopravu a bankové úvery.

V prvom štvrťroku 2024 bola celková spotreba elektriny v Číne 2,34 bilióna kWh, čo predstavuje medziročný nárast o 9,8 %, pričom tempo rastu HDP Číny bolo 5,3 %. Nárast výroby elektriny a tempo rastu HDP sa v podstate zhodujú. Ale pri pohľade na Spojené štáty je to zaujímavé.

Mesačná správa Úradu pre energetické informácie (U.S. Energy Information Administration) zverejnená 23. mája ukazuje, že: V marci 2024 bola čistá výroba elektrickej energie v USA v plnom kalibri 323,639 miliardy kWh, čo je medziročný pokles o 1,9 %, o 5,5 percentuálneho bodu v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. a o 3,6 percentuálneho bodu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Ako je to s HDP USA v prvom štvrťroku? Tempo rastu bolo 1,6 %. Inými slovami, výroba elektriny v celých Spojených štátoch klesá, ale prečo sa HDP oproti výrobe elektriny zvyšuje? To nie je v súlade s ekonomickými zákonmi!

Výroba elektriny sa nedá falšovať, takže jediné, čo sa dá falšovať, je HDP.

Ministerstvo financií USA vypočítalo príjem z dane z príjmu fyzických osôb za prvý štvrťrok na základe údajov o raste HDP, ale v apríli sa zistilo, že vybraté dane sa nezhodujú! Nezhoda nebola len malá, ale 20% zľava!

Kalifornský úrad pre legislatívnych analytikov (LAO) zistil falšovanie údajov o práci americkou vládou. LAO je nestranná agentúra pridružená k kalifornskej vláde, ktorá analyzuje štátny rozpočet a poskytuje finančné a politické poradenstvo kalifornskému zákonodarcovi. V júni vydalo LAO správu s názvom „Najnovšie skoré revízie zamestnanosti neukazujú žiadny čistý rast pracovných miest v roku 2023“:

Podľa vlastných štatistík Kalifornie sa v štvrtom štvrťroku 2023 skutočne stratilo 32 000 pracovných miest, zatiaľ čo údaje federálnej vlády USA pre Kaliforniu za rovnaké obdobie ukázali nárast o 117 000 pracovných miest. To znamená, že Kalifornia v skutočnosti v roku 2023 nedosiahla takmer žiadny čistý rast pracovných miest (v priebehu roka pribudlo len 9 000 pracovných miest).

Bidenova administratíva nafúkla 150 000 nových pracovných miest v Kalifornii len za tri mesiace. Nie je to prvýkrát, čo sa zistilo, že údaje o zamestnanosti sú sfalšované. „Správa o skorej referenčnej revízii štátnej mzdy v zamestnaní“ od Federal Reserve Bank of Philadelphia zverejnená koncom minulého roka ukázala, že údaje o mzdách mimo farmy boli nadhodnotené o 1,1 milióna už v marci až júni 2022. Tentoraz analytici Fedu zistili, že počet nových pracovných miest v roku 2023 bol zveličený o 800 000 a tento počet sa môže ešte zvýšiť 2024. Americký úrad pre štatistiku práce (BLS) očividne vyrábal pracovné miesta, ale správy boli v tom čase rýchlo zakryté. Teraz údaje z Kalifornie nepochybne dokazujú falšovanie údajov zo strany USA.

Teraz je na mieste otázka, prečo Bidenova administratíva systematicky a komplexne falšovala ekonomické údaje?

V porovnaní s Trumpom sa dá povedať, že Biden si počínal v diplomacii oveľa lepšie. Nielenže znovu upevnil vzťahy medzi spojencami, ale rozdúchal aj rusko-ukrajinskú vojnu a umožnil tak Spojeným štátom vysávať krv z Európy. Dá sa povedať, že vyhrali Spojené štáty. Biden sa však zjavne poučil z Busha. Bez ohľadu na to, ako dobre robíte diplomaciu, záleží na tom, ako ľudia žijú a či vás volia.

Tím Bidenovej kampane zostavoval Bidenove úspechy za posledné tri roky a navrhol koncept „Biden Economics“, aby odvrátil pozornosť Američanov od Bidenovho veku a zdravia. Sám Biden hovoril o svojej ekonomike Biden takmer na každom zhromaždení kampane.

Použite oslnivé ekonomické údaje na prezentáciu úspechov Bidenovej administratívy mali pomôcť vo voľbách v roku 2024. Falšovanie údajov môže zároveň podporiť Federálny rezervný systém pri udržiavaní vysokých úrokových sadzieb.

Bláznivou tlačou peňazí sa peniaze používajú na poskytovanie pomocných prostriedkov Američanom, podpory v nezamestnanosti, zníženia nájomného, ​​odkladu splácania hypotéky, väčšieho množstva kupónov na jedlo zadarmo, predĺženej platenej dovolenky, dotácií pre malé a stredné podniky atď. Zjednodušene povedané, umožňuje Američanom jesť a piť bez práce a nezáleží na tom, či sú nezamestnaní. Zdá sa, že je to dobré pre ľudí, ale potom, čo vytlačené peniaze vstúpia na trh, spustí to vážnu infláciu.

Potom, čo vytlačené peniaze prúdili na trh, spustili silnú infláciu. Spolu s infláciou cien ropy spôsobenou vojnou medzi Ruskom a Ukrajinou sa miera inflácie v Spojených štátoch raz vyšplhala na 9,1 %!

Ak majú obyčajní ľudia problém zarobiť si na živobytie, aký zmysel má Bidenova administratíva vybieliť ekonomické údaje k dokonalosti? Preto môže Biden nájsť len spôsob, ako udržať vysoké úrokové sadzby, aby zmiernil infláciu.

V súčasnosti je potrebné zlepšiť údaje o zamestnanosti. Čím vyššie sú údaje o zamestnanosti pracovnej sily, tým menšia je pravdepodobnosť zníženia úrokových sadzieb. Týmto spôsobom, udržiavaním vysokých úrokových sadzieb, inflácia neporastie v dôsledku zníženia úrokových sadzieb, čo Bidenovi pomôže prekonať posledných pár mesiacov a údaje o inflácii pred voľbami budú menej škaredé.

Logika zberu dolárového prílivu zahŕňa najmä tri kroky.

Prvým krokom je zníženie úrokových sadzieb.

Prostredníctvom znižovania úrokových sadzieb alebo politiky uvoľňovania menovej politiky, ako je zvyšovanie peňažnej zásoby a znižovanie úrokových sadzieb, dochádza k devalvácii dolára. Ľudia tak môžu získať len menší zisk ako pred znížením úrokovej sadzby za každú dobu uloženia v banke. Šetrenie nemá zmysel a odpisy to nestíha, tak si vyberú peniaze na investovanie a nakúpia rôzne relatívne lacné aktíva v medzinárodnom meradle. Ak nakupujete príliš veľa v medzinárodnom meradle, veci, ktoré nestoja za toľko peňazí, sú vychvaľované na vysoké ceny a potom sa objavujú bubliny.

Druhým krokom je zvýšenie úrokových sadzieb.

Po zvýšení úrokových sadzieb budú ľudia získavať vyšší úrokový príjem vkladom do bánk alebo nákupom novoemitovaných amerických štátnych dlhopisov. V tomto čase bude americký dolár posielaný do USA na uloženie, prípadne na nákup štátnych dlhopisov či rôznych vysoko úročených produktov. Týmto spôsobom však bude na trhu obiehať menej amerických dolárov a ceny aktív, ktoré boli v minulosti vychvaľované, skolabujú, ak ich nikto neprevezme, zanechajú neporiadok a nikto sa nepreberie.

Tretím krokom je opätovné zníženie úrokových sadzieb.

Po prasknutí bubliny aktív bude Fed pokračovať v znižovaní úrokových sadzieb a začne tlačiť peniaze a dolár opäť zaplaví trh. Kvôli oneskoreniu meny je možné odobrať pôvodné aktíva za nepredstaviteľne nízku cenu po tom, čo bublina aktív opäť stúpne, a potom bublinu opäť vytlačiť a počkať na ďalší cyklus zvýšenia úrokových sadzieb. Spojené štáty tak nepotrebujú produkovať, ale len využívajú menovú politiku, spoliehajúc sa na špeciálny status amerického dolára ako medzinárodnej meny, na úspešné „zberanie“ bohatstva iných krajín.

Od nastolenia „dolárovej hegemónie“ bol svet mnohokrát pozbieraný fenoménom „dolárového prílivu“.

Teraz máme Čínu ako najväčšiu výrobnú krajinu na svete, môžeme diskutovať o menových swapoch s Čínou a nepotrebujeme americký dolár, takže sa môžeme vyhnúť tomu, aby nás Spojené štáty zbierali, však? Čína preto podpísala bilaterálne dohody o menových swapoch s viac ako 40 krajinami a regiónmi, čo do určitej miery oslabilo ťažobný efekt Spojených štátov. Okrem toho Čína tiež podporovala nahradenie dlhu v amerických dolároch dlhom v RMB, čím vyriešila problém dlhu v amerických dolároch mnohých krajín.

Dá sa povedať, že toto kolo prílivu amerického dolára je veľmi neúspešné. Hoci to zlomilo aj Japonsko, Južnú Kóreu, Vietnam, Argentínu a Turecko, tieto krajiny sú príliš malé a získané zisky nedokážu nahradiť dieru v dlhu americkej štátnej pokladnice. Spojené štáty preto teraz čelia situácii, keď je ťažké zliezť z tigra. Ak sa teraz zníži úroková sadzba, nebude to mať v podstate žiadnu výhodu. Nie je to tentokrát strata času? Ak však bude úroková sadzba naďalej rásť, môže byť odsúdená na zánik. Všetky banky, ktoré za posledné dva roky explodovali, súvisia so zvýšením úrokových sadzieb v USA. Ak sa úroková sadzba opäť zvýši, veríte, že banky za vás zomrú?

Preto to, čo teraz môžu Spojené štáty urobiť, je udržiavať vysoké úrokové sadzby bez ich zvyšovania alebo znižovania v nádeji, že pritiahnu ďalšie krajiny a zvýšia svoje vlastné zisky. Najlepšie by bolo, keby to dokázalo vydržať, kým sa Čína už nebude môcť držať, aby mohla ťažiť z výhod. Udržiavanie vysokých úrokových sadzieb si však vyžaduje dátovú podporu.

Došlo teda k falšovaniu údajov. Keď som sa pozeral na údaje, nebolo to tak, že by som nechcel znížiť úrokové sadzby, ale teraz nebol ten správny čas na zníženie úrokových sadzieb! Vytvorenie prílivového efektu pre americký dolár je druhou logikou Bidenovej administratívy pri falšovaní ekonomických údajov a udržiavaní vysokých úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému.

Ekonomický rozvoj Číny poháňajú najmä investície, spotreba a export. Úprimne povedané, investície a spotreba sú teraz pomalé a jediným svetlým bodom je export, najmä export „nových troch hlavných položiek“, čo plne demonštruje efekt modernizácie čínskeho priemyslu.

Došlo teda k falšovaniu údajov. Keď som sa pozeral na údaje, nebolo to tak, že by som nechcel znížiť úrokové sadzby, ale teraz nebol ten správny čas na zníženie úrokových sadzieb! Vytvorenie prílivového efektu pre americký dolár je druhou logikou Bidenovej administratívy pri falšovaní ekonomických údajov a udržiavaní vysokých úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému.

Ekonomický rozvoj Číny poháňajú najmä investície, spotreba a export. Úprimne povedané, investície a spotreba sú teraz pomalé a jediným svetlým bodom je export, najmä export „nových troch hlavných položiek“, čo plne demonštruje efekt modernizácie čínskeho priemyslu.

Spojené štáty sa zameriavajú nielen na čínsky export, ale vyvíjajú aj tlak na čínsku menovú politiku. USA zvyšujú úrokové sadzby, zatiaľ čo Čína ich znižuje, čo vytvorí obrovský úrokový diferenciál a spustí odliv kapitálu. Odliv kapitálu povedie k znehodnoteniu výmenného kurzu RMB.

Aby bolo možné vybieliť Bidenove úspechy, žať zahraničné zisky a viesť finančnú vojnu proti Číne, je potrebné, aby Spojené štáty sfalšovali ekonomické údaje.

Rozvinutý finančný priemysel v Spojených štátoch je skutočne podporovaný očakávaniami a všetky druhy finančných produktov sa tiež spoliehajú na dobré očakávania. Teraz, keď sú dobré očakávania preč, riziká vo finančnom odvetví sú obrovské!

Nedávno kupujúci trojitej tranže bankoviek v hodnote 308 miliónov dolárov krytých hypotékou na budovu na Broadwayi v centre Manhattanu utrpeli 25 % stratu. Bola to zároveň prvá takáto strata na dlhopisoch s najvyšším ratingom krytých komerčnými nehnuteľnosťami od finančnej krízy v roku 2008. To znamená, že ani najvyššie hodnotené investície v USA už nie sú bezpečné.

Čínski vedci rozpoznali problémy bublín umelej inteligencie a nasmerovali svoje vlastné vývojové cesty preč od pascí dlhu USA.

Finančná vojna medzi Čínou a Spojenými štátmi vstúpila do rozhodujúcej fázy.

V tejto rozhodujúcej bitke obe strany súperia o svoju silu a sú veľmi tvrdé. Nikto nemôže znášať následky prehry. Pokiaľ ide o Spojené štáty, pokiaľ môže čínsky trh explodovať pred Spojenými štátmi, mnohé z ich problémov sa dajú ľahko vyriešiť. Preto, aj keď sú Spojené štáty vnútorne veľmi nepríjemné, musia držať kurz, trvať na tom, že tento rok neznížia úrokové sadzby, a byť otvorené zvyšovaniu úrokových sadzieb.

Čína má stále obrovské devízové ​​rezervy a finančné brány, takže sa stále dokáže uživiť. Čína teda tentoraz kladie dôraz na posilnenie svojich základov. Čína nebude, podobne ako Spojené štáty, zavádzať veľa radikálnych politík, aby vyriešila jeden problém a spôsobila ďalšie problémy.

Teraz záleží na tom, kto vydrží tento posledný moment. Koniec koncov, je nepravdepodobné, že by Spojené štáty mohli naďalej zvyšovať úrokové sadzby na vysokej úrovni. S blížiacimi sa voľbami v Bidenovi musia Spojené štáty prehodnotiť svoju menovú politiku bez ohľadu na to, či vyhrajú alebo prehrajú.

Nebude trvať príliš dlho, kým ľudia uvidia výsledky. Veľké zmeny, ktoré sme nevideli za storočie, môžu v tomto čase dosiahnuť svoj vrchol.

Držte nám palce a prajeme USA veľa šťastia.

Prečo ešte Trump neukončil vojnu na Ukrajine?

02.02.2025

Tak toto je aktuálna otázka. Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Trump teraz na Ukrajinu a Rusko nemá čas. Amerika je vo veľkých ekonomických problémoch. Nedávno Amerika uvalila clá na Kanadu a Mexiko 25 percentné a na Čínsku ľudovú republiku 10 percentné. Tieto clá by mali pomôcť krvácajúcej americkej ekonomike. Trumpov slávny výrok „Obchodná vojna sa dá [...]

V USA sa rozbehla superinflácia.

01.02.2025

Mena americký dolár je v ťažkej situácií. Pozrite si tabuľku, ktorá opisuje cenu tucta slepačích vajec na americkom trhu. Za posledné štyri mesiace stúpla cena vajec z cca 2,2 USD na súčasných 7 USD. To je zvýšenie o viac ako 300 percent. Pevne verím, že EÚ urobí potrebné kroky aby sa takáto inflácia nedostala k nám do Európy.

Kedy Slovensko predbehne v životnej úrovni Čínu?

31.01.2025

V minulom roku sa v Čínskej ľudovej republike predalo 31,44 milióna automobilov. Na Slovensku sa v rovnakom období predalo 93 409 automobilov, čo predstavuje 0,093 milióna automobilov. V prepočte na počet obyvateľov to znamená, že v Číne pripadlo jedno nové auto na 44,5 obyvateľa, zatiaľ čo na Slovensku jedno auto na 58,1 obyvateľa. Predaj nových automobilov v ekonomike sa [...]

Donald Trump

Trump opäť úraduje: Obnova tvrdého postupu USA proti Iránu, zákaz spolupráce s UNHRC a financovania úradu pre palestínskych utečencov

04.02.2025 21:40

Podľa agentúry AP šéf Bieleho domu tiež uviedol, že dal pokyny zničiť Irán, ak by na neho Teherán spáchal atentát.

Gerhard Schröder

Bývalý nemecký spolkový kancelár Schröder je hospitalizovaný. Vážne emocionálne vyhorenie, znie diagnóza

04.02.2025 21:20

V posledných rokoch čelil silnej kritike za svoje vzťahy s Ruskom.

Robert Fico

Česká pobočka tlačového inštitútu vyzvala Fica, aby verbálne neútočil na médiá

04.02.2025 21:10

V otvorenom liste slovenského premiéra požiadali, aby rešpektoval princípy slobody slova.

Volodymyr Zelenskyj, summit eú, brusel

Zelenskyj: Ak nás nevezmete do NATO, dajte nám jadrové zbrane. Rusov zahynulo už 350-tisíc, Ukrajincov 45-tisíc, tvrdí

04.02.2025 21:03, aktualizované: 22:45

Ako pripomenul magazín Politico, nie je to po prvý raz, čo ukrajinský líder vyslovil takýto návrh.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 915
Celková čítanosť: 3021054x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Autor blogu

Archív

Odkazy