Čínsky TikTok v r. 2024 zarobil 6 miliard dolárov.
5. marca 2025 06:57,
Prečítané 505x,
stan021,
Nezaradené
TikTok sa spolu so svojím čínskym náprotivkom Douyinom stal prvou nehernou aplikáciou, ktorá prekonala ročný príjem z nákupu v aplikácii (IAP) 6 miliárd amerických dolárov, uvádza správa spoločnosti Sensor Tower pre spravodajstvo aplikácií.
Správa zdôrazňuje, že TikTok vygeneroval len v štvrtom štvrťroku 2024 hrubý príjem z IAP bezprecedentných 1,9 miliardy dolárov.
So 6 miliardami dolárov v príjmoch z IAP za rok TikTok viac ako zdvojnásobil zárobky akejkoľvek inej aplikácie alebo hry. Populárna mobilná hra Monopoly GO, ktorá sa umiestnila na druhom mieste, nazbierala za rovnaké obdobie 2,6 miliardy dolárov.
Ročné príjmy spoločnosti TikTok zaznamenali v porovnaní s predchádzajúcim rokom výrazný nárast zo 4,4 miliardy dolárov v roku 2023.
TikTok zostal dostupný v obchodoch s aplikáciami v Spojených štátoch po rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odložiť navrhovaný zákaz platformy z dôvodu obáv o národnú bezpečnosť. Podľa správy TechCrunch bol zákaz odložený o 75 dní prostredníctvom výkonného príkazu s možnosťou ďalšieho predĺženia.
18.04.2025
Wolfgang Münchau, autor knihy Kaput: Koniec nemeckého ekonomického zázraku, bol hosťom YouTube kanála UnHerd. V rozhovore rozoberá súčasné ekonomické problémy Nemecka – ako vznikli a aká bola jeho ekonomická politika po zjednotení. Je dnešný nemecký ekonomický model ešte životaschopný? Európska únia síce prijala legislatívu o umelej inteligencii, no v EÚ [...]
16.04.2025
V jednom svojom blogu som sa venoval kontroverznému rozhodnutiu pani prezidentky Čaputovej o pridelení štátnych peňazí mimovládnej organizácii, konkrétne ak sa nemýlim Open Society Foundation, v objeme viac ako 20 miliónov eur. Tieto značné finančné prostriedky daňových poplatníkov putovali do súkromnej organizácie pôsobiacej na Slovensku. Bez ohľadu na ich deklarovanú [...]
13.04.2025
Na takúto otázku je potrebné poskytnúť hodnovernú a jednoznačnú odpoveď. Má Dr. Kotlár pravdu? Tvrdí, že vakcíny, ktoré sa používali voči vírusom COVID19, neboli bezpečné a mohli spôsobiť modifikáciu ľudských buniek, ovplyvniť DNA, poprípade následne RNA. Predpokladám však, že výrobcovia takýchto vakcín dôsledne skúmajú ich bezpečnosť, najmä v tomto smere. [...]
Celá debata | RSS tejto debaty