Číňania spustili do užívania ďalší AI program Manus.

Čínsky start-up Monica nedávno vydal agenta umelej inteligencie (AI) s názvom Manus, ktorý okamžite pritiahol širokú pozornosť médií a verejnosti, pričom niektoré médiá sa pýtali, či by to nebol „ďalší moment DeepSeek“, ako prikývnutie na rýchly vzostup čínskeho start-upu s umelou inteligenciou.

Manus sa stal virálnym online v priebehu približne 20 hodín od spustenia ukážky v stredu. Manus je údajne prvým skutočne všeobecným agentom AI na svete. Príklady prezentované na oficiálnej webovej stránke demonštrujú jej schopnosť samostatne myslieť, plánovať a vykonávať zložité úlohy a prinášajú kompletné výsledky, informoval vo štvrtok CCTV.com.

Podľa oficiálnej webovej stránky spoločnosti „Manus je všeobecný agent AI, ktorý premosťuje mysle a činy: nielen premýšľa, ale prináša výsledky. Manus vyniká v rôznych úlohách v práci a živote, pričom všetko robí, kým vy odpočívate.“

Agent AI má širokú škálu aplikácií, od vytvorenia vlastného sprievodcu na výlet až po hĺbkovú analýzu akcií spoločnosti Tesla.
Podľa tímu na GAIA, benchmarku na hodnotenie všeobecných asistentov AI pri riešení skutočných problémov, Manus dosiahol nové, najmodernejšie výkony na všetkých troch úrovniach obtiažnosti. Manus bol hodnotený s použitím rovnakej konfigurácie ako jeho produkčná verzia z hľadiska reprodukovateľnosti.

Podľa tímu Manus dosiahol výsledky SOTA (State-of-the-Art) v benchmarkovom teste GAIA, čím preukázal výkon, ktorý prevyšuje modely OpenAI rovnakej úrovne.

Názov „Manus“ pochádza zo známeho hesla „Mens et Manus“, „Myseľ a ruka“ v angličtine. Stelesňuje presvedčenie, že znalosti musia byť aplikované, aby mali zmysluplný vplyv na svet.

Na X, predtým Twitteri, bolo video predstavujúce Manusa zhliadnuté viac ako 370 000 krát len ​​20 hodín po zverejnení. Ji Yichao, spoluzakladateľ a hlavný vedec Manus AI, uviedol vo videu na X, že „posledný rok sme potichu budovali to, o čom sme presvedčení, že je ďalším vývojom AI, a dnes spúšťame skorú ukážku Manusa, prvého všeobecného agenta AI. Toto nie je len ďalší chatbot alebo pracovný postup… je to skutočne autonómny agent, ktorý premosťuje výkon.“

„Vidíme to ako ďalšiu paradigmu spolupráce medzi človekom a strojom a potenciálne nahliadnutie do AGI,“ povedal Ji.

V súčasnosti je prístup k aplikácii obmedzený a používatelia potrebujú na jej použitie pozývací kód. Mnohí používatelia sa hrnú na domácu platformu secondhand marketplace, hľadajúc pozývacie kódy, ale predajcov je málo. Ceny za tieto kódy sa na platforme pohybujú divoko od 999 jüanov (137 USD) do 50 000 jüanov (6 900 USD), pričom niektorí predajcovia výslovne odmietli vyjednávať s odvolaním sa na extrémny nedostatok kódu, uviedla CCTV.com.

Vo štvrtok popoludní Zhang Tao, partner v Manus AI, odpovedal v príspevku a vysvetlil, že pozývací systém je potrebný z dôvodu obmedzenej kapacity servera. Dodal, že tím pracoval cez noc na vyriešení problému a dúfa, že čoskoro umožní viacerým používateľom na čakacej listine zažiť Manus.

Zhang tiež vyzval verejnosť, aby viac chápala a podporovala start-up s iba niekoľkými desiatkami členov tímu. Používateľov uistil, že tím pracuje na plný výkon, aby čo najskôr dodal lepší produkt.

Zakladajúci tím Moniky zahŕňa Xiao Hong, sériový podnikateľ a v roku 2015 absolvent Huazhong University of Science and Technology, informoval South China Morning Post.

Diskusie o Manuse a jeho vývojárovi na Weibo smerovali k trendu, pričom téma „zakladateľ Manusu bol čínsky podnikateľ po 90-tych rokoch“ získala v čase tlače viac ako 27,8 milióna prečítaní a 5 800 komentárov.

Prečo je súčasné Nemecko kaput?

18.04.2025

Wolfgang Münchau, autor knihy Kaput: Koniec nemeckého ekonomického zázraku, bol hosťom YouTube kanála UnHerd. V rozhovore rozoberá súčasné ekonomické problémy Nemecka – ako vznikli a aká bola jeho ekonomická politika po zjednotení. Je dnešný nemecký ekonomický model ešte životaschopný? Európska únia síce prijala legislatívu o umelej inteligencii, no v EÚ [...]

Mali by byť mimovládne organizácie kontrolované štátom?

16.04.2025

V jednom svojom blogu som sa venoval kontroverznému rozhodnutiu pani prezidentky Čaputovej o pridelení štátnych peňazí mimovládnej organizácii, konkrétne ak sa nemýlim Open Society Foundation, v objeme viac ako 20 miliónov eur. Tieto značné finančné prostriedky daňových poplatníkov putovali do súkromnej organizácie pôsobiacej na Slovensku. Bez ohľadu na ich deklarovanú [...]

Boli vakcíny mRNA ktoré sa používali v kovidových časoch bezpečné?

13.04.2025

Na takúto otázku je potrebné poskytnúť hodnovernú a jednoznačnú odpoveď. Má Dr. Kotlár pravdu? Tvrdí, že vakcíny, ktoré sa používali voči vírusom COVID19, neboli bezpečné a mohli spôsobiť modifikáciu ľudských buniek, ovplyvniť DNA, poprípade následne RNA. Predpokladám však, že výrobcovia takýchto vakcín dôsledne skúmajú ich bezpečnosť, najmä v tomto smere. [...]

Zuckerberg

Apple dostal od Európskej komisie pokutu 500 miliónov, Meta 200 miliónov eur

23.04.2025 14:10

Apple a Meta sú povinné splniť rozhodnutie EK do 60 dní, inak im hrozí pravidelné penále.

Srbsko študenti

Srbských študentov po cyklojazde zo Štrasburgu vítali v Novom Sade ohňostrojmi

23.04.2025 14:01

Jazdou upozornili na svoj boj proti korupcii v krajine.

duhový pride 2019, bratislava, LGBTI, vlajka dúhová

Obžalovali spoluzakladateľa skupiny, ktorá plánovala útok na Pride v Bratislave

23.04.2025 13:38

Keďže mladík nie je plnoletý, platí pre neho nižšia trestná sadzba. V prípade odsúdenia mu tak hrozí jeden až päť rokov za mrežami.

Šimkovičová

Ostrá kritika Šimkovičovej rezortu od folkloristov: Katastrofa, kade prejdete, tam už tráva nerastie

23.04.2025 13:27

Pani ministerka, môžete sa vyhovárať na čo a koho chcete, ale Vaše pôsobenie v oblasti kultúry je katastrofa, odkázali.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 951
Celková čítanosť: 3156603x
Priemerná čítanosť článkov: 3319x

Autor blogu

Archív

Odkazy