Boli vakcíny mRNA ktoré sa používali v kovidových časoch bezpečné?

Na takúto otázku je potrebné poskytnúť hodnovernú a jednoznačnú odpoveď. Má Dr. Kotlár pravdu? Tvrdí, že vakcíny, ktoré sa používali voči vírusom COVID19, neboli bezpečné a mohli spôsobiť modifikáciu ľudských buniek, ovplyvniť DNA, poprípade následne RNA. Predpokladám však, že výrobcovia takýchto vakcín dôsledne skúmajú ich bezpečnosť, najmä v tomto smere. Na tomto probléme museli pracovať viaceré vedecké tímy, ktoré dospeli k definitívnym záverom.

Takéto otázky dokážu zodpovedať iba renomovaní vedci s dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti. História nás už viackrát poučila o rizikách chemických látok používaných v priemysle a bežnom živote (napríklad DDT, PCB a pod.). Preto je prirodzené pristupovať k podobným tvrdeniam s opatrnosťou. Znepokojil ma však tento internetový článok:

April 1, 2025 › COVID › Health Conditions › News

Som zvedavý, že ako sa tento prípad vyrieši.

Majú dnes lety astronautov na Mesiac ešte zmysel pre vedu?

06.04.2026

Ľudstvo je od svojho počiatku poháňané zvedavosťou. Ľudia skúmajú svet okolo seba, kladú si otázky o vesmíre a snažia sa pochopiť jeho pôvod aj zákonitosti. Kozmonautika ako moderný vedný odbor nám umožňuje nahliadnuť za hranice našej planéty – skúmať Mesiac, planéty Slnečnej sústavy a hľadať odpovede na otázky o vzniku života. Jednou z fascinujúcich hypotéz [...]

Prečo klesá životná úroveň v krajinách G7?

27.03.2026

Od roku 2000 sa hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa v krajinách G7 (USA, Nemecko, Japonsko, Veľká Británia, Francúzsko, Kanada, Taliansko) zvýšil o takmer 17 500 USD na osobu. Napriek tomu sa reálna kúpna sila obyvateľov G7 – teda životná úroveň zohľadňujúca infláciu a rast cien – znížila na 73 % oproti roku 2000. Tento paradox ukazuje, že rýchly rast cien [...]

Ako vznikol dnešný digitálny svet: Linux v rokoch 2020 – 2026, #6.

18.03.2026

Šiesty a záverečný diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Posledných šesť rokov bolo pre Linux možno najdôležitejším obdobím od jeho vzniku v roku 1991. Systém, ktorý začínal ako hobby projekt fínskeho študenta, sa stal absolútnym pánom serverov, cloudu a superpočítačov. Na desktope zaznamenal historicky najvyšší podiel používateľov. Na hernej platforme [...]

merged

Mohol by Orbán hlasovanie ešte zrušiť? Maďarskí analytici opísali scenáre volieb

11.04.2026 17:00

Maďarské voľby, ktoré sa budú konať v nedeľu 12. apríla, nebudú spravodlivé. Myslia si to analytici organizácie Political Capital.

fico, orban

Fico pred voľbami v Maďarsku podporil Orbána. Sledovať ich bude z Vietnamu

11.04.2026 16:41

Maďarskému premiérovi Fico zaželal, aby sa mu vo voľbách naplnili všetky politické ciele.

Ťažkoodenci / Polícia / Czech / Policie ČR /

Protesty v Prahe eskalovali. Odporcovia zablokovali Pochod za život, zasahovali ťažkoodenci

11.04.2026 16:12

Niekoľkých ľudí polícia z davu vyviedla v putách.

SR Spišská Stará Ves útok nôž žiak gymnázium POX

Proces v prípade útoku na škole v Spišskej Starej Vsi sa má začať v pondelok

11.04.2026 14:55

Pri útoku prišla o život zástupkyňa riaditeľky školy a študentka.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,074
Celková čítanosť: 3652162x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Archív

Odkazy