Zrútil sa komunizmus a jeho myšlienky v r. 1989?

V roku 1989 sa komunizmus zrútil a svet speje k celosvetovej demokracii podľa korporátnych médií. Takéto niečo sa dá dosť často čítať v takzv. demokratických korporátnych médiach. Ale povedzme si úprimne čo sa vlastne stalo. V roku 1989 sa skončila vláda komunizmu vo východnej Európe a v ZSSR. Celá východná Európa so Sovietskym Zväzom mala dohromady v tom čase tak cca 400 mil. obyvateľov. Nič sa nestalo také, ako nám to tu korporátne média predkladajú. Čo je to 400 mil. ľudí voči ďaľšiemu komunistickému štátu akým je Čínska Ľudová Republika? Veď samotná Čínska Ľudová Republika má 1 370 mil. obyvateľov. Myslím si, že tých 400 mil obyvateľov tu v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Korporátne média pád Sovietského Zväzu pokladajú za najväčší úspech studenej vojny.

Východná Európa s krajinami ktoré vznikli po rozpade ZSSR sú stále ekonomické trpaslíky, ktoré nemajú žiadny vplyv na celosvetovú ekonomiku a vôbec si nejak v tomto smere dodnes nepolepšili. Rusko ktoré je akoby jediným dôstojným partnerom pre USA sa po rozpade ZSSR stalo obyčajnou rozvojovou krajinou, ktorá v ekonomickom smere nemá žiadny vplyv na celosvetovú ekonomiku. Sila a vplyv dnešného Ruska je len vo vojenskom smere, určite nie v ekonomike a rozvoji súčasného sveta. Veď Čínska Ľudová Republika minulý rok urobila cca 1/3 celosvetového ekonomického rastu.

USA majú len a len strach z Čínskej Ľudovej Republiky, keďže tak úporne kontrolujú a bojujú proti devalvácií čínskeho juanu. USA sa vôbec nemusia obávať devalvácie ruského rubľa, poprípade ukrajinskej hrivny alebo iných východoeurópskych národných mien.

Bývalé ZSSR a východná Európa sa veľmi preceňuje v politickej a ekonomickej oblasti. Korporátne média sa z tohto postoja stále nevedia vymotať.

 

Majú dnes lety astronautov na Mesiac ešte zmysel pre vedu?

06.04.2026

Ľudstvo je od svojho počiatku poháňané zvedavosťou. Ľudia skúmajú svet okolo seba, kladú si otázky o vesmíre a snažia sa pochopiť jeho pôvod aj zákonitosti. Kozmonautika ako moderný vedný odbor nám umožňuje nahliadnuť za hranice našej planéty – skúmať Mesiac, planéty Slnečnej sústavy a hľadať odpovede na otázky o vzniku života. Jednou z fascinujúcich hypotéz [...]

Prečo klesá životná úroveň v krajinách G7?

27.03.2026

Od roku 2000 sa hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa v krajinách G7 (USA, Nemecko, Japonsko, Veľká Británia, Francúzsko, Kanada, Taliansko) zvýšil o takmer 17 500 USD na osobu. Napriek tomu sa reálna kúpna sila obyvateľov G7 – teda životná úroveň zohľadňujúca infláciu a rast cien – znížila na 73 % oproti roku 2000. Tento paradox ukazuje, že rýchly rast cien [...]

Ako vznikol dnešný digitálny svet: Linux v rokoch 2020 – 2026, #6.

18.03.2026

Šiesty a záverečný diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Posledných šesť rokov bolo pre Linux možno najdôležitejším obdobím od jeho vzniku v roku 1991. Systém, ktorý začínal ako hobby projekt fínskeho študenta, sa stal absolútnym pánom serverov, cloudu a superpočítačov. Na desktope zaznamenal historicky najvyšší podiel používateľov. Na hernej platforme [...]

bitka zoo policia agresia

VIDEO: Verbálny incident sa skončil bitkou. Lietali päste i barla. Polícia žiada o pomoc

09.04.2026 13:15

Policajti vyšetrujú prečin nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva.

samovrah

Dráma na R1 pri Nitre: Mladý muž chcel skončiť so životom, zasahoval policajný vyjednávač

09.04.2026 13:00

S policajnou hliadkou najprv odmietal komunikovať, preto si vyžiadali na miesto vyjednávača.

Personal data / Hacker /

NBÚ varuje: Hackeri z ruskej vojenskej tajnej služby cielia na bežné routery

09.04.2026 12:24

Tieto zariadenia sa stali cieľom rozsiahlej kybernetickej kampane.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,074
Celková čítanosť: 3650320x
Priemerná čítanosť článkov: 3399x

Autor blogu

Archív

Odkazy