Viete, že Huawei začal vyrábať smartfony ktoré bežia na mikroprocesoroch KIRIN 970, ktoré majú zabudované obvody umelej inteligencie? Je to vôbec po prvý krát v histórii kedy sa začali používať procesory s AI. Takýto smartfon je ďaleko výkonnejší a tak Apple a Samsung sa majú čo učiť od Huawei firmy. Test mobilov, ktorý ukazuje kde je Huawei pred konkurenciou ako Apple a Samsung.
Harmonizácia tradície a technológií: Ako AI agenti menia čínsky priemysel. V textilnom závode v Suzhou (Jiangsu) sa rachot krosien spája s novým zvukom: tichým bzučaním výpočtov umelej inteligencie. „StarWeave Textile AI Agent“ od China Telecom tu neúnavne monitoruje napätie nite v reálnom čase a skúma látky na chyby, čím modernizuje starodávne remeslo. Výsledky? [...]
Neoliberálna a neoklasická ekonómia dominovala v politike Spojeného Kráľovstva viac ako 45 rokov. Tento ekonomický smer nás sklamal. Modely neoliberálnej a neoklasickej ekonómie sa opierajú o absurdné predpoklady o ľudskom správaní, trhoch a vláde. V tomto videu sa rozoberá ich falošná logika, prečo takáto ekonómia zlyháva a ako sa dá voči politikom, ktorí obhajujú [...]
Odhaduje sa, že v súčasnosti je ekonomika Čínskej ľudovej republiky 3 x väčšia ako americká. Podľa amerických výpočtov sa HDP prepočítava cez USD. V skutočnosti ale reálna cena tovarov a služieb je v týchto krajinách iná. Veľmi dobre o čom to celé je, vysvetľuje toto video:
Ole. ...
Moze byt. Lenze OCR je ina problematika, ovela ...
Napis. ...
Spravnejsie by bolo hovorit o cipsete Kirin ...
Pritom 1989 sme boli daleko pred Cinou, ktora ...
Celá debata | RSS tejto debaty