Amerika je v boji proti komunizmu. Zavádza vyššie clá na všetok tovar dovezený z Čínskej Ľudovej rep.

Donald Trump zavádza na všetok tovar dovezený z Číny zvýšenie ciel od budúceho mesiaca. Amerika chce, aby sa Čínska Ľudová rep. vzdala v tejto v histórii najväčšej obchodnej vojne všetkých čias. Američania chcú prinútiť číňanov, aby si kupovali americké výrobky. Číňania ako odvetu už prestávajú nakupovať sóju a iné potraviny z USA. USA boli doteraz najväčším dodávateľom potravín do Čínskej Ľudovej rep. V tejto oblasti Čínska komunistická strana, štátne korporácie zvažujú obchodovanie s potravinami s krajinami ako Ruská Federácia, Brazília, Argentína. Hociktorá z týchto krajín dokáže nahradiť americký potravinársky tovar. Po blokáde čínskych technológií sa v ČĽR bude v mobiloch firmy Huawei používať čínsky operačný systém harmony, ktorý bude absolútne univerzálny a bude sa dať používať v smart televízoroch, automobiloch, mobilných telefónoch, laptopoch, stolových počítačoch, smart hodinkách, jednoducho všade. Tento operačný systém bude aj základňou pre prechod výskumu a vývoja umelej inteligencie z iných operačných systémov. Čo je pre svet najdôležitejšie, že tento operačný systém bude open source, čiže bude zadarmo. Toto je najlepšia odpoveď na brutálnu ekonomickú vojnu medzi týmito znepriatelenými krajinami.

Čínska mena juan oslabila zo 6,85 na 7,1 za 1 dolár, čo sa dá pokladať za stále zanedbateľné. Hlúposti, že komunistická čína je menovým manipulátorom sa tak ukázala ako nepravdivá. Silu meny na svetových trhoch určuje ponuka a dopyt a nie politické rozhodnutia. Peniaze sú obyčaným tovarom ako napr topánky, autá a pod. ich cenu určuje trh. Najväčšie obchody sa robia práve s papierovými peniazmi a nie s vyrobenými tovarmi. Takto padá ďaľší mýtus o akomsi pokútnom znižovaní ceny papierových peňazi voči iným papierovým peniazom.

Čínska Ľudová rep. nikdy nepodpíše obchodnú zmluvu s USA, ktorá by bola nevýhodná pre ČĽR. Pochybujem o tom, že sa vôbec nejaká zmluva v tomto smere v budúcnosti aj podpíše. USA sú veľmi nespoľahlivý partner, keďže odstúpili od takých dôležitých zmlúv ako bola zmluva s Iránom, zmlluva z Paríža o klimatických zmenách a pod. Jednoducho američanom sa nedá veriť.

Ako sa žije v súčasnom Rusku?

20.07.2025

Ako si zachovať kritický pohľad na mediálne správy o Rusku? Na YouTube som narazil na video, v ktorom cudzinec žijúci v Rusku popisuje aktuálnu ekonomickú situáciu a každodenný život v tejto krajine. Naše médiá často tvrdia, že ruská ekonomika kolabuje a život tam je údajne neznesiteľný. Realita zachytená v tomto videu však vyznieva inak – nie všetko sa tam zdá byť [...]

USA uvalili na japonské autá 25% clá.

14.07.2025

Americká ekonomika musí byť v mimoriadne zlej situácií, keď sa rozhodla uvaliť na japonské autá tak vysoké clá. Američania sa rozhodli bojovať nie len proti japonským autám, ale proti celému svetu. Importérom z celého sveta sa vyhrážajú a zavádzajú clá, aby sa z tejto katastrofálnej ekonomickej situácie dostali. Amerika je v totálnom ekonomickom kolapse, nedokáže [...]

Čínska veterná elektráreň pracuje 80km od morského pobrežia.

13.07.2025

Najvzdialenejší projekt veternej energie na mori v Číne dosiahol svoje prvé pripojenie k sieti, čo predstavuje významný krok vpred v rozvoji hlbokomorskej obnoviteľnej energie v krajine, oznámila štátom vlastnená spoločnosť China Three Gorges Corporation (CTGC). V piatok o 3:12, počas kritického obdobia pre letný dopyt po elektrine, bola prvá várka blokov z 800-megawattového [...]

putin, chamenei

Putin v Kremli prijal poradcu iránskeho duchovného vodcu Chameneího

20.07.2025 22:06

Larídžání „na pokyn svojho vedenia tlmočil hodnotenie zhoršenej situácie na Blízkom východe a okolo iránskeho jadrového programu.“

Turkey Israel Reccep Tayyip Erdogan embargo

Turecko trvá na dvojštátnom riešení na Cypre, vyhlásil Erdogan

20.07.2025 22:01

Vyzval tým medzinárodné spoločenstvo, aby akceptovalo existujúce rozdelenie tohto ostrova v Stredozemnom mori.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu sa zotavuje z potravinovej intoxikácie

20.07.2025 18:33

Izraelský premiér sa v nedeľu pre chorobu nezúčastnil na rokovaní vlády.

Belgium Europe Summit

Orbán neprestáva rýpať do Kyjeva a jeho poradca naznačil, že treba nakresliť novú podobu ukrajinských hraníc

20.07.2025 15:45

Viktor Orbán a Balázs Orbán sa vyjadrujú tak, až sa zdá, že opovrhujú Ukrajinou. Ako reagoval Kyjev na ostré slová z Budapešti?

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 971
Celková čítanosť: 3254117x
Priemerná čítanosť článkov: 3351x

Autor blogu

Archív

Odkazy