6. novembra 2021 05:57,
Prečítané 2 752x,
stan021,
Nezaradené
Prednedávnom spustili do prevádzky v čínskom meste Wuhu jednokoľajový dopravný systém. Wuhu je mesto ktoré má 3 mil. obyvateľov a rozhodlo sa postaviť namiesto metra jednokoľajový systém, ktorý je oveľa lacnejší ako metro a stále je veľmi efektívny.
V Bratislave máme autobusy, električky a trolejbusy. Tieto dopravné prostriedky sú kapacitne nevyhovujúce a pre dnešnú dobu veľmi pomalé, keďže cestná sieť v BA je prehustená.
Preto tu dávam tento blog, aby sa bratislavčania zamysleli nad takou možnosťou ako je jednokoľajka, ktorú ukazuje zaújmavé video a uznajte, že tí wuhunčania to vymysleli veľmi dobre.
Umelá inteligencia (AI), hlboká syntéza a ďalšie vznikajúce technológie sa rýchlo rozvíjajú a zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu pri podpore nových kvalitných produktívnych síl a poháňaní vysokokvalitného hospodárskeho a sociálneho rozvoja, pričom zároveň prinášajú veľké pohodlie do každodenného života. Tieto technológie sa však zneužívajú aj na [...]
AI v matematických súťažiach: DeepSeek vs ChatGPT V posledných rokoch sme svedkami toho, ako umelá inteligencia dokáže riešiť zložité matematické problémy, ktoré boli kedysi výlučne doménou ľudí. Medzi najdiskutovanejšie modely v tejto oblasti patria DeepSeek-Math-V2 a ChatGPT-4, ktoré boli testované na viacerých prestížnych matematických súťažiach a benchmarkoch. [...]
Ameriku zachvátila vlna chudoby. Čo bolo niekedy nemysliteľné, je dnes skutočnosťou. Bežní američania majú problémy vôbec vyžiť zo svojích príjmov. Ako je to možné, že najvyspelejšia a ekonomicky najsilnejšia krajina sveta má také problémy ako krajiny rozvojového sveta? Video o tomto probléme:
Ď. ...
Keby si nebola až taká lama popletená, tak by... ...
co robit ked nechapes o co ide veru Ach jaj !!! ...
vdaka, skoro som zabudol, ze sirenie... ...
alweg sa v Bratislave, ale aj v Tatrách,... ...
Celá debata | RSS tejto debaty