Čínske technologické spoločnosti využívajú svoje špičkové nástroje cloud computingu a umelej inteligencie na zlepšenie zážitkov zo živého vysielania výkonov športovcov na prebiehajúcich olympijských hrách v Paríži v roku 2024, čo je podľa odborníkov krok, ktorý demonštruje rastúcu čínsku technologickú zdatnosť a nezávislé inovačné schopnosti.
Účasť čínskych spoločností na prestížnom športovom podujatí nie je len revolúciou v spôsobe, akým diváci vnímajú súťaž, ale tiež pomáha zlepšiť medzinárodné uznanie a vplyv týchto podnikov a zároveň zvýšiť ich konkurencieschopnosť na globálnej scéne, dodali odborníci.
Viac ako dve tretiny signálov živého vysielania sú šírené cloudovými službami čínskej technologickej ťažkej váhy Alibaba Group.
Alibaba Cloud, cloudová pobočka spoločnosti Alibaba, ktorá je celosvetovým partnerom parížskych olympijských hier, a Olympic Broadcasting Services spoločne spustili OBS Cloud 3.0, aby pomohli médiám získať obrázky a videá z hier.
OBS, dcérska spoločnosť Medzinárodného olympijského výboru, dohliada na distribúciu spravodajstva o podujatiach.
Spolu 11 000 hodín olympijského obsahu bude distribuovaných do viac ako 200 krajín a regiónov s pomocou globálnej cloudovej infraštruktúry Alibaba Cloud a osloví miliardy divákov na celom svete.
Cloud computing sa po prvý raz v histórii olympijských hier stal hlavnou metódou vzdialenej distribúcie držiteľom mediálnych práv, pričom prevzal satelitné vysielanie, ktoré bolo spustené počas olympijských hier v Tokiu v roku 1964, uviedla Alibaba Cloud vo vyhlásení.
Vzhľadom na výhody nízkej latencie a vysokej odolnosti prenos obsahu prostredníctvom cloudovej platformy prekonal iné spôsoby distribúcie z hľadiska škálovateľnosti, flexibility a nákladov, pričom zvýšil stabilitu a agilnosť vysielania najväčšieho športového podujatia na svete, uviedli odborníci z odvetvia.
Alibaba Cloud tiež poskytuje na parížskych hrách systémy multikamerového prehrávania s podporou AI. Tieto systémy boli nasadené na 14 miestach, aby pokryli podujatia v 21 športoch a disciplínach, ako je bedminton, atletika, basketbal, plážový volejbal a stolný tenis. Systémy poskytujú spomalené prehrávanie výkonov športovcov, čím poskytujú globálnym divákom pohlcujúcejší zážitok transformáciou živých záberov do presných 3D modelov a umožňujú športovým fanúšikom prístup k detailným informáciám pre hlbšiu analýzu takýchto výkonov.
Čínska spoločnosť zaoberajúca sa umelou inteligenciou SenseTime spolupracuje s čínskym basketbalovým tímom na ponúkaní analýzy športových údajov riadených AI a poradenstvo o stratégiách pre súťaž.
Platforma spoločnosti poháňaná AI dokáže analyzovať stav pohybu každého športovca a trajektóriu pohybu basketbalu v reálnom čase a poskytnúť okamžitú spätnú väzbu trénerskému tímu vytvorením 3D modelov a využitím algoritmov 3D snímania pohybu s cieľom zlepšiť efektívnosť tréningu a ich výkon v súťaži.
Wang Peng, výskumník z Akadémie sociálnych vied v Pekingu, povedal: „Aplikácia najmodernejšej digitálnej technológie Číny na parížskych hrách zlepšila divácky zážitok pre divákov na celom svete a predviedla popredné čínske spoločnosti, pozíciu v technologických hraniciach a ich silné stránky v technologických inováciách.“
Účasťou na najväčšom svetovom multišportovom podujatí a poskytovaním technickej podpory čínske technologické spoločnosti zvyšujú povedomie o značke a vplyv na medzinárodnom trhu, povedal Wang. Ich účasť umožní viacerým zámorským publikom dozvedieť sa o rýchlom pokroku Číny v oblasti cloud computingu a technológií AI, dodal.
Čínska technologická spoločnosť Baidu Inc ponúka pomocný tréningový systém AI, ktorý je založený na jeho produkte podobnom ChatGPT a veľkom jazykovom modeli Ernie Bot, pre čínsky plavecký tím. Podľa Baidu dokáže porozumieť zložitým pokynom od trénerov, zaznamenávať činnosti športovcov a hodnotiť ich pohyby v reálnom čase, aby poskytla presné kvantitatívne hodnotenie a vedecké vedenie pre tréning a súťaž.
Hong Yong, pridružený výskumný pracovník vo výskumnom ústave elektronického obchodu Čínskej akadémie pre medzinárodnú obchodnú a ekonomickú spoluprácu, uviedol, že nadšenie čínskych spoločností pre športové podujatie svetovej úrovne zvýrazňuje ich záväzok voči globalizácii a rastúcej medzinárodnej konkurencieschopnosti na vysokej úrovni.
**********************************************************************
Pre tých, ktorí majú radi dobrú hudbu, ponúkam krásnu skladbu zo šesťdesiatych rokov minulého storočia – ‚Happy Together‘, ktorá určite osloví staršiu generáciu. Tí starší si túto skladbu určite pamätajú. Skúste si ju zaspievať, určite vám váš spev zlepší náladu.
...proste od vynájdenia pušného prachu k AI...... ...
...Čína nám časom zabezpečí všetko - podľa... ...
...napísal nejaký úbožiak...! Treba sa ešte... ...
Nemusím spievať uvedenú skladbu, náladu mi... ...
Celá debata | RSS tejto debaty