Slovenskí občania budú oslobodení od vízovej povinnosti Čínskej ľudovej republiky.
2. novembra 2024 15:37,
Prečítané 1 986x,
stan021,
Čínska Ľudová Republika
Vláda Čínskej ľudovej republiky sa rozhodla poskytnúť bezvízový styk ďalším deviatim krajinám, aby ešte viac podporila cezhraničné cestovanie, uviedol v piatok hovorca ministerstva zahraničných vecí Lin Ťien.
Čínska ľudová republika skúšobne rozšíri bezvízovú politiku na bežných držiteľov pasov zo Slovenska, Nórska, Fínska, Dánska, Islandu, Andorry, Monaka, Lichtenštajnska a Kórejskej republiky, povedal Lin.
Podľa Lina budú od 8. novembra 2024 do 31. decembra 2025 bežní držitelia pasov z týchto deviatich krajín oslobodení od víz na vstup do Čínskej ľudovej republiky a nebudú môcť zostať dlhšie ako 15 dní na obchodné účely, turistiku, rodinné návštevy a tranzitné účely.
14.07.2025
Americká ekonomika musí byť v mimoriadne zlej situácií, keď sa rozhodla uvaliť na japonské autá tak vysoké clá. Američania sa rozhodli bojovať nie len proti japonským autám, ale proti celému svetu. Importérom z celého sveta sa vyhrážajú a zavádzajú clá, aby sa z tejto katastrofálnej ekonomickej situácie dostali. Amerika je v totálnom ekonomickom kolapse, nedokáže [...]
13.07.2025
Najvzdialenejší projekt veternej energie na mori v Číne dosiahol svoje prvé pripojenie k sieti, čo predstavuje významný krok vpred v rozvoji hlbokomorskej obnoviteľnej energie v krajine, oznámila štátom vlastnená spoločnosť China Three Gorges Corporation (CTGC). V piatok o 3:12, počas kritického obdobia pre letný dopyt po elektrine, bola prvá várka blokov z 800-megawattového [...]
12.07.2025
LHASA, 11. júla (Xinhua) — Klonovaný jak sa narodil cisárskym rezom vo štvrtok v chovnej základni jakov v okrese Damxung v juhozápadnej Číne, uviedli výskumníci. Klonované mláďa vážilo pri narodení 33,5 kg, čo je viac ako väčšina novorodených jakov, uviedli výskumníci. Reportéri agentúry Xinhua videli mláďa, ktoré má úplne čiernu srsť, v chovnej základni v [...]
preco si to myslis? ...
+++++++++++++++++++veru takuto moznost sme... ...
Opäť seno pre Ofce. Koľko tých Slovákov... ...
Nie, Číňania ...
A z toho sa majú Slováci najesť? ...
Celá debata | RSS tejto debaty