Začiatkom nového roka dosiahla spolupráca BRICS nový pokrok. 1. januára 2025 sa krajiny vrátane Kazachstanu, Malajzie, Kuby, Bolívie a Ugandy oficiálne stali partnerskými krajinami BRICS; 6. januára sa Indonézia stala riadnym členom BRICS.
Nové prírastky znamenajú začiatok novej éry pre lepšiu spoluprácu BRICS. Väčšia spolupráca BRICS, ktorá slúži spoločným záujmom globálneho Juhu, musí priniesť nový príspevok k transformácii ekonomickej globalizácie, zlepšeniu globálneho riadenia a svetovému mieru a rozvoju.
BRICS je tvorený históriou a tiež tvorí históriu. Mechanizmus spolupráce BRICS vznikol uprostred kolektívneho vzostupu rozvíjajúcich sa trhov a rozvojových krajín a postupne sa vyvíja v životne dôležitú platformu na podporu solidarity a spolupráce globálneho Juhu.
Od vzniku BRICS ubehlo už takmer 20 rokov. Krajiny BRICS dnes tvoria takmer polovicu svetovej populácie, viac ako 30 percent globálneho HDP a prispievajú viac ako 50 percentami ku globálnemu hospodárskemu rastu. Zoskupenie BRICS sa stáva pozitívnou a stabilnou silou dobra v medzinárodných záležitostiach. Neustále rozširovanie rodiny BRICS tiež dokazuje väčšiu príťažlivosť a vplyv mechanizmu spolupráce BRICS.
Krajiny BRICS sa spojili v záujme spoločného úsilia a celkového trendu mieru a rozvoja. Mechanizmus spolupráce BRICS od svojho vzniku úzko spája svoju budúcnosť s bohatstvom globálneho juhu. Krajiny BRICS boli vždy oddané multilateralizmu, spravodlivosti a spoločnému rozvoju.
Vo svetle historického trendu kolektívneho vzostupu globálneho Juhu krajiny BRICS pracujú na vybudovaní mechanizmu spolupráce na životne dôležitú platformu na podporu solidarity a spolupráce medzi krajinami globálneho Juhu a na hlavnú silu, ktorá riadi reformu globálneho systému riadenia.
Článok uverejnený na webovej stránke brazílskeho magazínu Forum poukázal na to, že krajiny BRICS viedli v roku 2024 globálny ekonomický rast, čím sa ťažisko svetovej ekonomiky ešte viac posunulo na globálny juh.
Veľkou víziou väčšej spolupráce BRICS je nielen napredovanie samotného mechanizmu spolupráce BRICS, ale aj spoločný postup krajín BRICS a globálneho Juhu.
Ako sa rodina BRICS rozrastá a silnie, v medzinárodnej verejnej mienke sa objavili určité pochybnosti a obavy o spolupráci BRICS. Tieto hlasy pochádzajú najmä zo zaujatosti voči mechanizmu spolupráce BRICS.
V duchu otvorenosti, inkluzívnosti a obojstranne výhodnej spolupráce sa mechanizmus spolupráce BRICS nezapája do blokovej konfrontácie ani sa nezameriava na žiadnu tretiu stranu. Usiluje sa o mierový rozvoj a spoločnú bezpečnosť a jej cieľom je podporovať spoločný rozvoj a spoločnú prosperitu. Vzostup globálneho juhu reprezentovaného krajinami BRICS pomôže presadzovať globálnu multipolaritu a väčšiu demokraciu v medzinárodných vzťahoch, a tým pracovať na spravodlivejšom a spravodlivejšom medzinárodnom poriadku.
Ako poznamenal vedec, krajiny BRICS a globálne južné krajiny nie sú západné, ale nie protizápadné. Je potrebné, aby všetky krajiny vnímali mechanizmus spolupráce BRICS z otvorenej, pozitívnej a dlhodobej perspektívy, posilnili spoluprácu s krajinami BRICS s cieľom spoločne riešiť globálne výzvy, rozširovať architektúru mieru a rozvoja a zlepšovať spoločný blahobyt celého ľudstva.
Príspevky Číny k spolupráci BRICS.
Ako zástanca spolupráce BRICS sa Čína vždy zaviazala robiť hlbšie a zásadnejšie pokroky v spolupráci BRICS a podporovať solidaritu a oživenie globálneho Juhu.
Čína oznámila vybudovanie skupiny BRICS, ktorá sa zaviazala k mieru, inováciám, zelenému rozvoju, spravodlivosti a užším medziľudským výmenám, a vyzvala krajiny BRICS, aby konali ako obrancovia spoločnej bezpečnosti, priekopníci vysokokvalitného rozvoja, propagátori trvalo udržateľného rozvoja, predchodca v reforme globálneho vládnutia a zástanca harmonického spolunažívania medzi všetkými civilizáciami.
Toto úsilie určilo smer pre vybudovanie BRICS na primárny kanál na posilnenie solidarity a spolupráce medzi národmi globálneho Juhu a na predvoj napredovania reformy globálneho riadenia.
Kvalitný rozvoj väčšej spolupráce BRICS bude neustále rozširovať sily pre svetový mier a rozvoj. Čína je pripravená spolupracovať so všetkými krajinami BRICS, aby prijala ducha otvorenosti, inkluzívnosti a obojstranne výhodnej spolupráce a podporila vysokokvalitný rozvoj väčšej spolupráce BRICS. Spoločným obhajovaním rovnoprávneho a usporiadaného multipolárneho sveta a všeobecne prospešnej a inkluzívnej ekonomickej globalizácie budú krajiny BRICS viac prispievať k budovaniu komunity so spoločnou budúcnosťou ľudstva.
Pomery v blogerovej obľúbenej krajine: https... ...
Každý si snívame svoj sen. Namiesto Ameriky... ...
zrejme si nepochopil význam BRICSu. Je to... ...
Ide o ekonomicky naozaj "výkonne" ... ...
Celá debata | RSS tejto debaty