Vysokorýchlostné železnice ako metro systém v ČĽR

high speed metro

 

V súčastnosti cestujúci v ČĽR majú k dispozícii veľmi prehľadnú mapku vo forme ako býva v metre. Takto sa cestujúci veľmi rýchlo dozvie, ako sa najkratšie dostane do cieľa svojej cesty pomocou tejto akoby metro-mapky. Na konci roku 2014 bolo v ČĽR uvedených do prevádzky 19,369.8 km. Každoročne v ČĽR pribúdajú nové vysokorýchlostné železnice a tak cestujúci sa nemusia spoliehať na leteckú dopravu, ktorá je nahradzovaná práve vysokorýchlostnými železnicami, ktoré majú oveľa väčšiu prepravnú kapacitu. ČĽR sa stala akoby jedným mestom kde doprava je tak ľahko prístupná ako súpravy metra vo veľkomeste. Napr. cestovný listok s Beijing do Shanghai stojí len 553 juanov a celá cesta trvá 4h55min. Cestujúci raňajkuje v Beijingu a obeduje v Shanghai, čo je skutočná realita.

 

Rusko sa stalo štvtou najväčšou ekonomikou sveta.

01.08.2025

Ruská Federácia sa stala 4. najväčšou ekonomikou sveta. Podľa medzinárodného menového fondu sa ruská ekonomika v súčasnosti dostala pred japonskú a nemeckú. Krajiny BRICS sa v posledných rokoch výrazne ekonomicky posunuli dopredu, hlavne Čínska ľudová republika, India, Rusko, Indonézia a Brazília.

Ako v Spojenom Kráľovstve zlyhal neoliberalizmus.

30.07.2025

Politika neoliberalizmu ovláda britskú spoločnosť viac ako 40 rokov. A čo v priebehu tohto času priniesol obyvateľom Spojeného Kráľovstva? Rastúcu chudobu, zrútený trh s bytmi, stagnujúce platy, znižujúce sa dôchodky a rastúca miera nerovnosti. Toto video vysvetľuje, prečo tento systém nebol určený pre bežných ľudí a prečo je na čase začať s niečim novým. Video:

Prečo by ste mali vyskúšať Linux?

27.07.2025

Prečo by ste mali vyskúšať Linux? Na Slovensku väčšina používateľov počítačov siaha po operačnom systéme Windows alebo macOS. Je to škoda, pretože Linux je moderný, bezpečný a veľmi prispôsobiteľný operačný systém, ktorý má čo ponúknuť aj bežnému používateľovi. Sloboda a súkromie Linux vás nesleduje. Na rozdiel od Windowsu, ktorý zhromažďuje množstvo [...]

Progresívne, Šimečka, Mesterová, Gažovičová, Valášek, truban

Progresívne Slovensko kritizuje vládu, že jej snahou je dosiahnuť beztrestnosť niektorých ľudí

01.08.2025 13:13

Mnohým ľuďom sa už podľa progresívcov pomohlo vďaka prijatiu novely trestných kódexov.

Záchranka / Sanitka / Ambulacia /

Nepomohol ani okamžitý prevoz do nemocnice. V Hontianskych Nemciach prišiel po výbuchu o život 65-ročný muž

01.08.2025 12:51

K výbuchu došlo z doposiaľ nezistených príčin a nezisteným spôsobom.

Ján Štovka

Novým riaditeľom Fondu na podporu kultúry národnostných menšín sa stal Ján Štovka

01.08.2025 12:19

Na základe výberového konania ho do funkcie vymenovala ministerka Šimkovičová.

Spust  ktoru zanechala veterna smrst na Sportovej ulici v Rimavskej Sobote

Na záchranné práce pre 16 samospráv odišlo takmer 400.000 eur

01.08.2025 12:15

Východné Slovensko zasiahol začiatkom júla silný vietor a dážď.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 3272997x
Priemerná čítanosť článkov: 3350x

Autor blogu

Archív

Odkazy