Je možné vybudovať socializmus v dnešnom svete?
Ako je možné vybudovať skutočný socializmus v dnešnom svete? Žijeme v období veľkej hospodárskej krízy tohto neofašistického politického systému.
Je možné vybudovať v tomto svete skutočný reálny socializmus? Môj osobný názor je že to možné je. K vybudovaniu skutočného socializmu sú potrebné tieto podmienky:
1. Štát bude ovládať celý finančný systém, to znamená, že súkromné obchodné banky nebudú môcť vytvárať nové peniaze cez úvery.
2. Vybudovanie silného štátneho sektora v oblasti výroby a služieb. Štátne podniky, družstevné podniky, joint-ventures a pod.
3. Obmedzenie pôsobnosti súkromného sektora v rámci ekonomickej politiky štátu.
4. Funkčný právny, sociálny a politický systém, prvky priamej demokracie.
Podľa mňa toto je možné realizovať. Verím, že múdri ľudia vedia riadiť aj štátne firmy. Dúfam, že mnohí ľudia budú so mnou súhlasiť.
19.11.2025
Československo bolo od svojho vzniku známe silnou tradíciou v automobilovej výrobe. Po druhej svetovej vojne sa u nás vyrábali osobné aj nákladné automobily, dodávky a autobusy, ktoré si držali dobrú povesť doma aj v zahraničí. Až do konca 60. rokov dokázal domáci automobilový priemysel úspešne konkurovať zahraničným výrobcom. Začiatkom 70. rokov však vo svete [...]
15.11.2025
Čína a Nemecko prehlbujú finančný dialóg v čase historického obratu v obchode Štvrtý čínsko-nemecký finančný dialóg na vysokej úrovni sa uskutoční 17. novembra v Pekingu. Na jednaní budú spolupredsedávať čínsky podpredseda vlády Che Lifeng a nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Tento významný hospodársky dialóg prebieha v období, keď Čína [...]
14.11.2025
V roku 1969 požiadal americký reportér jedného vojaka vo vojnovej zóne vo Vietname, aby poslal odkaz budúcim generáciám — správu, ktorá bude určená ľuďom o 50 rokov neskôr. Vojak sa nezamýšľal dlho. Povedal pravdu. Otázka reportéra: „Ak by si mohol poslať jednu správu Američanom do budúcnosti o 50 rokov, aká by bola?“ Vojak odpovedal:„Neposielajte svojich synov [...]
Vnútorný mechanizmus honby za stále ...
Po strate globálnej konkurencie (zániku... ...
K opisu dnešného 25 ročného trendu ...
Aj Detroitu by pomohol viac ako ich ...
USA je nádejné miesto jeho vzniku, ...
Celá debata | RSS tejto debaty