V máji tohto roku počítačový program AlphaGo2.0 porazil súčasného majstra sveta Ke Jie v pomere 3:0 v hre go. Ukazuje sa, že človek už dnes nemôže súperiť v strategickom myslení so súčasnými veľmi robustnými programami v tak náročnej hre akou go je. Tento veľmi zaújmavý kratučký rozhovor na túto tému som našiel na youtube a bol urobený tesne po zápase v hre go Ke Jie versus AlphaGo.
Z toho celého vyplýva, že algoritmy pre spracovanie dát sa stále v priebehu času zdokonaľujú a tak ľudstvo nájde určite spôsob ako nahradiť nedokonalého človeka v duševnej činnosti robotom, ktorý bude ovládaný programom – umelou inteligenciou.
Dumpingová marža určitých simulačných čipov pochádzajúcich z USA a vyvážaných do Číny prekročila 300 percent, vyplýva z dokumentov k žiadosti predložených Asociáciou polovodičového priemyslu Jiangsu, ktoré tiež ukázali, že ceny týchto produktov naďalej prudko klesali, keďže ministerstvo obchodu v sobotu spustilo dve vyšetrovania amerických čipových produktov a [...]
Pevne verím, že nemeckí dôchodcovia nebudú musieť nastúpiť do povinnej práce ako sa hovorí v tomto priloženom videu. Arbeit macht frei, sa hádam len neobjavý ako heslo na pracovných táboroch v Nemecku, teda ak niečo také vznikne. Sociálny štát sa v súčasnosti v Nemecku rúti do priepasti. Nemecko sa už ekonomicky nedokáže postaviť na nohy. Američania im predali [...]
Horská záchranná služba opakovane apeluje na plánovanie aktivít, znalosť možných únikových trás a v neposlednom rade na dodržiavanie návštevného poriadku.
Celá debata | RSS tejto debaty