Prečo ľudia investujú do kryptomien?

Môj názor je, že hlavným problémom sú papierové peniaze. Investori dúfajú, že najlepšou investíciou je kúpa žetónov nejakej kryptomeny a následne ich predaj so ziskom. Investori už nie sú tak ochotní nakupovať doláre, libry, eura a iné meny, keďže tieto meny sú silno inflačné. Preto stovky miliard dolárov sa investuje do kryptomien, teda žetónov, vo vidine zárobku v budúcnosti. Je pravdou, že tieto žetóny nie je možné vyrábať do nekonečna ako oficiálne papierové peniaze čo je ich hlavnou výhodou. Je to zvláštne, ale žiadna kryptomena nie je oficiálne uznaným platidlom hoci za napr. bitcoin sa už dá kúpiť všetko. Bohužiaľ súčasný inflačný kapitalistický systém tvorby papierových peňazí cez dlh je už ďalej neudržateľný. Svetové ekonomiky rastú, ale za privysokú cenu a tou cenou je inflácia. Hlavným rysom kapitalizmu je predovšetkým inflácia. Budúcnosť patrí elektronickým peniazom, ale len v systéme dohľadu nad chodom celého finančného sektora. Je to blízka budúcnosť a v tomto storočí sa určite dožijeme v tomto smere prevratných zmien.

Komunistická strana v Čínskej Ľudovej republike tento problém ma ako jeden z bodov ktorý treba vyriešiť. Niečo ako že nie bitcoinom ale áno blockchainu. Bohužiaľ žiadna iná politická sila vo svete tento problém nerieši.

Ako vznikol dnešný digitálny svet: od sálových počítačov k osobným počítačom. Pokračovanie #4.

16.03.2026

Ako vznikol dnešný digitálny svet: Mobilná revolúcia (2010 – 2020) Piaty diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Ak by sme mali vybrať jedno desaťročie, ktoré zmenilo každodenný život ľudí najdramatickejšie, boli by to roky 2010 až 2020. Počítač prestal byť niečím, čo stojí na stole — stal sa niečím, čo nosíme vo vrecku. Operačné systémy prestali byť [...]

Ako vznikol dnešný digitálny svet: od sálových počítačov k osobným počítačom. Pokračovanie #3.

15.03.2026

Nástup moderných operačných systémov (2000 – 2010) Štvrtý diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Nové milénium prišlo s novými otázkami. Počítač bol teraz v každej domácnosti, internet menil spoločnosť a trh operačných systémov vyzeral, že je definitívne rozhodnutý v prospech Microsoftu. No prvé desaťročie 21. storočia prinieslo prekvapenia, ktoré nikto [...]

Ako vznikol dnešný digitálny svet: od sálových počítačov k osobným počítačom. Pokračovanie #2.

14.03.2026

Deväťdesiate roky boli desaťročím, ktoré zmenilo všetko. Počítač prestal byť nástrojom pre nadšencov a stal sa súčasťou každodenného života miliónov ľudí. Internet vstúpil do domácností. Grafické rozhrania sa stali štandardom. A v jednej fínskej izbe začal študent písať operačný systém, ktorý dnes poháňa väčšinu digitálneho sveta. Bolo to zároveň [...]

rusko

ONLINE: Ruský zaútočili na vodnú elektráreň, vodné zdroje zaplavila ropa

17.03.2026 07:19

Moldavsko ešte v nedeľu vyhlásilo 15-dňovú environmentálnu pohotovosť, keď sa stal rozsah znečistenia v súvislosti s útokom zo 7. marca zrejmý.

Adriana Minichová, pohrebníčka, Rimavská Sobota

Bývalá zdravotná sestra otvorila pohrebníctvo. Smrť je prirodzenou súčasťou života, hovorí

17.03.2026 07:00

Predtým sa venovala živým „klientom“, teraz sa stará o dôstojnú rozlúčku s tými, ktorí práve tento svet opustili. Svoju robotu nepovažuje za desivú ani temnú.

kapitol

USA bojujú s extrémnym počasím, výstrahy platia pre 200 miliónov ľudí

17.03.2026 06:49

Zatiaľ čo západné pobrežie trápili horúčavy, severné časti zasiahlo silné sneženie a Havaj bojoval so záplavami.

Israel Iran US

ONLINE: Útoky na Blízkom východe pokračovali, opäť udreli aj na americkú ambasádu

17.03.2026 06:16, aktualizované: 06:59

Konflikt na Blízkom východe pokračoval aj v priebehu noci na utorok, pričom útoky hlásili viaceré krajiny v regióne.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,071
Celková čítanosť: 3627979x
Priemerná čítanosť článkov: 3387x

Autor blogu

Archív

Odkazy