Quo vadis Slovenská republika?

Pád vlády SR v posledných dňoch priniesol na Slovensko veľa otázok. Smer ako politická strana zrejme má už svoj zenit za sebou. Táto marketingovo veľmi úspešná politická strana napojená na oligarchov dosiahla svoj strop. Kto v budúcnosti nahradí túto politickú stranu? Ja osobne to vidím dosť pesimisticky. Čudné a dá sa povedať doteraz politicky neúspešné strany ako Matovičovci a Sulíkovci sú tiež len ekonomicky veľmi prosperujúce s.r.o čky, ktoré majú nejasné využívanie peňazí, ktoré za voľby dostali na svoju činnosť. Bohužiaľ na Slovensku doteraz nemáme naozaj slušnú demokratickú stranu, ktorá by v politickej činnosti naozaj dokázala svojou prácou právo na svoju existenciu. Predstava, že by vo vláde bol p. Matovič a p. Sulík je šialená. Táto situácia teraz nahráva a bude čoraz viac nahrávať do kariet populistickým, extrémistickým politikom typu p. Kolár a p. Kotleba. Slovenská oligarchia nám tu vypestovala všetky tieto horeuvedené  čudné strany, ktoré v žiadnej civilizovanej krajine na svete nemajú programovo-ideologických partnerov.

Najlepšie by bolo rešpektovať vôľu voličov z roku 2016 a potom sa pripraviť na nasledujúce parlamentné voľby. Bohužiaľ voľby v r. 2016 vyhrala strana Smer a tak sa to musí rešpektovať. Bolo by veľmi dobré, keby tí ľudia čo boli osobne na protestoch si založili politickú stranu a tak dokázali prejaviť svoj politický názor cez takúto stranu. To by bolo skutočné víťazstvo doteraz nespokojnej ulice.

P.S.

Nebol som voličom Smeru, Mostu-Hid a ani SNS.

Prečo skolabovali československé automobilky?

19.11.2025

Československo bolo od svojho vzniku známe silnou tradíciou v automobilovej výrobe. Po druhej svetovej vojne sa u nás vyrábali osobné aj nákladné automobily, dodávky a autobusy, ktoré si držali dobrú povesť doma aj v zahraničí. Až do konca 60. rokov dokázal domáci automobilový priemysel úspešne konkurovať zahraničným výrobcom. Začiatkom 70. rokov však vo svete [...]

Nemecko a Čína budú spoločne jednať 17. novembra v Pekingu.

15.11.2025

Čína a Nemecko prehlbujú finančný dialóg v čase historického obratu v obchode Štvrtý čínsko-nemecký finančný dialóg na vysokej úrovni sa uskutoční 17. novembra v Pekingu. Na jednaní budú spolupredsedávať čínsky podpredseda vlády Che Lifeng a nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Tento významný hospodársky dialóg prebieha v období, keď Čína [...]

Čo povedal americký vojak reportérovi počas vietnamskej vojny r. 1969.

14.11.2025

V roku 1969 požiadal americký reportér jedného vojaka vo vojnovej zóne vo Vietname, aby poslal odkaz budúcim generáciám — správu, ktorá bude určená ľuďom o 50 rokov neskôr. Vojak sa nezamýšľal dlho. Povedal pravdu. Otázka reportéra: „Ak by si mohol poslať jednu správu Američanom do budúcnosti o 50 rokov, aká by bola?“ Vojak odpovedal:„Neposielajte svojich synov [...]

Británia, protest, Anglicko, Londýn, Big Ben

Invázia na ostrov? Briti nemajú plán, ako brániť spojencov ba ani seba

19.11.2025 12:35

Podľa poslancov sa Británii kvôli tomu nedarí plniť záväzky v NATO.

šutaj eštok

Vyšetrovateľ Pavol Ďurka sa môže vrátiť do práce, súd zrušil rozkaz ministra vnútra

19.11.2025 12:20

Súd konštatoval, že minister Šutaj Eštok porušil zákon.

SR Višňové výjazdové rokovanie vláda ZAX

Fico chce žalovať Európsku úniu. Dôvodom je zastavenie dodávok ruského plynu

19.11.2025 12:18

Slovensko sa možno pridá k Maďarsku a zažaluje Európsku úniu vo veci úplného sa odstrihnutia od dodávok ruských energií.

Cattelan

Zlatú toaletu „America“ vydražili za vyše 12 miliónov dolárov

19.11.2025 12:02

Cattelanov banán prilepený na stenu lepiacou páskou predali vlani tiež za milióny.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,027
Celková čítanosť: 3458458x
Priemerná čítanosť článkov: 3368x

Autor blogu

Archív

Odkazy