Totálny kolaps kapitalizmu v Juhoafrickej rep.

Juhoafrická rep – JAR je v ekonomickom kolapse. Desaťtisíce obchodov, budov a rôznych verejných zariadení bolo doslova vyrabovaných chudobnou vrstvou juhoafričanov. Čo spôsobilo takýto kolaps ekonomického systému? JAR je jednou z najbohatších krajín sveta čo sa týka prírodného bohatstva. Spôsobila to chudoba, nezamestnanosť, nízky výkon ekonomiky, kapitalistický systém prerozdeľovania národného bohatstva.

Libanonská, Argentínska cesta JAR je akoby cez kopirák. Zrútenie národnej meny, zrútenie kúpnej sily obyvateľstva v Libanone a Argentíne. Peniaze zo dňa na deň stratia hodnotu a výsledok je sociálna katastrofa. MMF „pomáha“ dolárovými pôžičkami, ktoré tieto krajiny uvrhujú do ekonomickej závislosti a dlhovej pasce. Takúto krízu nevyriešia policajti ani armáda. Pre takúto krajinu neexistuje rozumné riešenie v kapitalisticky orientovanej ekonomike.

Ruská Federácia si ekonomicky vedie veľmi dobre.

23.11.2025

V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]

Konečne Amerika prišla s dobrým návrhom na ukončenie vojny.

21.11.2025

Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]

Prečo skolabovali československé automobilky?

19.11.2025

Československo bolo od svojho vzniku známe silnou tradíciou v automobilovej výrobe. Po druhej svetovej vojne sa u nás vyrábali osobné aj nákladné automobily, dodávky a autobusy, ktoré si držali dobrú povesť doma aj v zahraničí. Až do konca 60. rokov dokázal domáci automobilový priemysel úspešne konkurovať zahraničným výrobcom. Začiatkom 70. rokov však vo svete [...]

ikea

Mladý Ukrajinec podpálil obchodný dom IKEA, teraz spoznal trest

24.11.2025 16:46

Rusko bolo o jeho plánoch „informované“. Podľa prokuratúry mal za svoje konanie prisľúbené auto BMW 530 a odmenu 10 000 eur.

Vladimir Putin

Kremeľ: Európske návrhy na mierový plán pre Ukrajinu nebudú pre Moskvu fungovať

24.11.2025 16:34

"Európsky plán je na prvý pohľad ...absolútne nekonštruktívny a pre nás nefunguje," povedal Ušakov.

huliak

Huliak verí v prelomenie veta prezidenta a ide „pracovať na pánoch z SNS“: Žetónov mám dosť

24.11.2025 16:18

Šéf poslaneckého klubu SNS Roman Michelko reagoval, že poslanci SNS nemienia zmeniť názor a podporiť prelomenie veta.

Jozef Ráž ml.

Opozícia podáva návrh na odvolanie Ráža, na podporu vyzýva aj Hlas

24.11.2025 15:54

Predseda parlamentu Raši musí zvolať mimoriadne rokovanie Národnej rady k tomuto návrhu do siedmich dní.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,029
Celková čítanosť: 3468927x
Priemerná čítanosť článkov: 3371x

Autor blogu

Archív

Odkazy