Prečo Ruská Federácia nevedie vojnu na Ukrajine americkým spôsobom?

USA viedli vojnu voči Vietnamu v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Bola to najväčšia vojna po 2. svetovej vojne. Bola ešte rozsiahlejšia ako kórejská vojna v 50. rokoch. V r. 1969 bolo na území Vietnamu 543 000 amerických vojakov. Bola to vojna leteckých náletov. V tejto vojne sa použilo viac bômb a viac napalmu a chemických látok ako v 1. a 2. svetovej vojne dohromady. Kobercové nálety na vietnamské obydlia sa robili pomocou takzv. strategických bombardérov B-52. Tieto bombardéry mali základňu na ostrove Diego García v Indickom oceáne. Američania hojne používali taktiku spálenej zeme a tak používali napalm a chemické látky Orange B. Napalm a Orange B sa v tejto vojne výborne osvedčili, keďže značne zredukovali odpor Vietnamcov. Tieto veľmi účinné zbrane zabili niečo medzi 0,5 mil. – 5 mil. vietnamcov. Američania mali len 58 000 zabitých vojakov.

Ruská Federácia bojuje voči Ukrajine oveľa jemnejším spôsobom a straty na životoch sú veľmi malé. Predstavme si, že by sa RF rozhodla tento konflikt riešiť americkým spôsobom a začala by používať chemické zbrane a kobercové bombardovanie ukrajincov. Dúfajme, že sa to ani nestane. Američania si ale môžu myslieť, že RF sú naozaj mäkkí vojaci a nedokážu viesť skutočnú chemickú likvidačnú vojnu.

Nemecko a Čína budú spoločne jednať 17. novembra v Pekingu.

15.11.2025

Čína a Nemecko prehlbujú finančný dialóg v čase historického obratu v obchode Štvrtý čínsko-nemecký finančný dialóg na vysokej úrovni sa uskutoční 17. novembra v Pekingu. Na jednaní budú spolupredsedávať čínsky podpredseda vlády Che Lifeng a nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Tento významný hospodársky dialóg prebieha v období, keď Čína [...]

Čo povedal americký vojak reportérovi počas vietnamskej vojny r. 1969.

14.11.2025

V roku 1969 požiadal americký reportér jedného vojaka vo vojnovej zóne vo Vietname, aby poslal odkaz budúcim generáciám — správu, ktorá bude určená ľuďom o 50 rokov neskôr. Vojak sa nezamýšľal dlho. Povedal pravdu. Otázka reportéra: „Ak by si mohol poslať jednu správu Američanom do budúcnosti o 50 rokov, aká by bola?“ Vojak odpovedal:„Neposielajte svojich synov [...]

Prečo Tesla slabne na čínskom trhu?

13.11.2025

V roku 2020 mala Tesla približne 15% podiel na čínskom trhu elektromobilov. V roku 2024 predala Tesla v Čínskej ľudovej republike 657102 automobilov. V súčasnosti to je len okolo 6% podiel na trhu s baterkovými autami. Je vysoká pravdepodobnosť, že firma Tesla na čínskom trhu skolabuje, ak nezrýchli vývoj svojích automobilov a neprispôsobí cenovú politiku, aby dokázala [...]

Russia Ukraine War

Chobotnica korupcie dokonca obrala Ukrajincov o elektrinu. Zelenskyj sa snaží odseknúť jej chápadlá

17.11.2025 09:00

Opozičný poslanec dal najavo, že korupčníci nedali opraviť lopatku turbíny elektrárne len preto, pretože by sa nelegálne neobohatili na províziách.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj

Vojenský spravodajca Bildu varuje: Ukrajina smeruje k strategickej porážke, ak sa Kyjev a spojenci nespamätajú

17.11.2025 08:40

Ak Kyjev a jeho západní spojenci okamžite nepodniknú strategický obrat, Rusko túto vojnu krok za krokom vyhrá, varuje redaktor Bildu Julian Röpcke.

SR november89 výročie Bratislava hrad projekcia BAX

ONLINE: Slovensko si pripomína nežnú revolúciu. Deň boja za slobodu je po novom pracovným dňom, mnohí si ho aj tak uctia voľnom

17.11.2025 08:20, aktualizované: 09:25

Avizované sú tiež občianske i politické zhromaždenia, ale aj spomienkové podujatia.

sanitka,

Zosuvy pôdy v strednej časti Vietnamu si vyžiadali najmenej šesť obetí

17.11.2025 08:07

Podľa vietnamského národného štatistického úradu si prírodné katastrofy tento rok vyžiadali už 279 mŕtvych alebo nezvestných.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,026
Celková čítanosť: 3456627x
Priemerná čítanosť článkov: 3369x

Autor blogu

Archív

Odkazy