Ako sa Európa v posledných rokoch stáva nedôležitou ekonomikou vo svete.

Už dávnejšie som v mojích blogoch upozorňoval na veľmi zlý trend vývoja ekonomiky EÚ. EÚ sa stáva postupne ekonomikou, ktorá má minimálny vplyv na svetovú. Toto video ktoré som našiel na youtube to len potvrdzuje.

Čínsky výrobca Loongson predstavuje novú generáciu serverových procesorových integrovaných obvodov.

29.06.2025

Čínska spoločnosť Loongson Technology uviedla na trh novú generáciu domácich procesorov 3C6000, čím sa priblížila ére AI čipov. Šanghajská spoločnosť Loongson Technology predstavila vo štvrtok novú generáciu univerzálnych procesorov 3C6000, ktoré predstavujú významný krok vpred v čínskej snah o technologickú samostatnosť a rozvoj umelej inteligencie (AI). Tieto [...]

Pravda o ekonomike v kapitalizme. O čom to celé je?

24.06.2025

Naši politici a ekonómovia žijú v ilúzórnom svete odtrhnutom od reality. Prečo im uniká podstata? Video pod článkom odhaľuje koreň problému – rolu médií, ktoré tento fiktívny svet živia. Spoločnosť topiaca sa v neurčitosti následne plodí chybné predpovede: ekonómovia sa mýlia takmer vždy, lebo sa snažia aplikovať exaktné modely na živý, nepredvídateľný [...]

Izraelská elektráreň Eshkol vybuchla po zásahu iránskej rakety.

24.06.2025

Pred niekoľkými hodinami bola zasiahnutá izraelská elektráreň Eshkol na juhu Izraela. Elektráreň mala pred výbuchom kapacitu na výrobu elektriny 1700 MW. Musel to byť veľký výbuch, keď trosky z tejto elektrárne zasiahli auto idúce po diaľnici. Video:

MH17

ESĽP: Rusko porušilo medzinárodné právo na Ukrajine, zodpovedá aj za pád MH17

09.07.2025 13:21

Sudcovia vydali v prípade Ruska dva rozsudky na základe žalôb Ukrajiny a Holandska.

European Election France

Francúzska polícia prehľadáva centrálu opozičnej strany Národné združenie

09.07.2025 12:59

Voči RN začala v utorok viesť nové vyšetrovanie Európska prokuratúra (EPPO) na základe podozrenia zo sprenevery.

Ursula von der Leyenová

Európska komisia predstavila plán na budovanie zásob pre prípad budúcich kríz

09.07.2025 12:53

Takzvaná „stratégia vytvárania zásob“ je súčasťou širšieho úsilia Európskej únie o posilnenie pripravenosti do roku 2030.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 967
Celková čítanosť: 3236331x
Priemerná čítanosť článkov: 3347x

Autor blogu

Archív

Odkazy