Čínsky juan sa v pondelok po prvý raz stal najobchodovanejšou menou na moskovskej burze, pričom obchodný obrat v páre juan-rubeľ dosiahol 70,3 miliardy rubľov (1,17 miliardy dolárov), čím prekonal 68,2 miliardy rubľov páru dolár-rubeľ. do správy ruskej informačnej agentúry RosBiznesConsulting (RBC) v stredu.
V správe sa uvádza, že pomocou páru juan-rubeľ bolo uskutočnených celkovo 64 900 transakcií, v porovnaní s 29 500 transakciami za pár dolár-rubeľ v ten istý deň. Yuan predbehol aj obchodovanie na páre euro-rubeľ, ktoré zaznamenalo objem obchodov 47,5 miliardy rubľov.
Populárny status čínskeho juanu na moskovskej burze zostal v utorok nezmenený, pričom objem obchodovania páru juan-rubeľ dosiahol 63,9 miliardy rubľov (celkovo 46 000 transakcií) a páru dolár-rubeľ 59,4 miliardy rubľov. (21 500 transakcií) podľa stredajšej správy China Central Television.
Aktíva denominované v jüane si na ruskom trhu získavajú priazeň, keďže bilaterálny obchod v posledných rokoch nabral na sile. Za prvých osem mesiacov roku 2022 dosiahol obchod medzi Čínou a Ruskom podľa údajov čínskej Generálnej colnej správy celkovo 117,2 miliardy USD, čo je medziročný nárast o 31,4 percenta.
Shu Jueting, hovorca ministerstva obchodu, 25. augusta uviedol, že bilaterálny obchod medzi oboma krajinami si zachováva silné tempo rastu a obe strany budú naďalej podporovať normálnu ekonomickú a obchodnú výmenu a udržiavať stabilitu priemyselných a dodávateľských reťazcov.
Začiatkom septembra Čína a Rusko údajne podpísali dohodu o zmene obchodných platieb za dodávky plynu do Číny na juan a rubeľ na základe rozdelenia 50 na 50 namiesto dolára, čím sa pripravila pôda pre častejšie používanie rubľa a juanu. v bilaterálnom obchode.
Mimo Ruska sa jüan tiež čoraz viac používa v globálnom obchode a osídľovaní uprostred neustálej internacionalizácie juanu a býčích globálnych názorov na dynamiku dlhodobého rozvoja čínskej ekonomiky.
Podľa údajov globálnych platobných služieb Spoločnosti pre celosvetovú medzibankovú finančnú telekomunikáciu (SWIFT) si čínsky juan v auguste udržal svoju pozíciu piatej najaktívnejšej meny pre globálne platby podľa hodnoty s podielom 2,31 percenta.
V auguste celková suma platieb uskutočnených jüanom medzimesačne vyskočila o 9,25 percent, ukázali údaje SWIFT.
Najnovšia správa MMF ukázala, že čínsky juan predstavoval v druhom štvrťroku 2022 2,88 percenta globálnych devízových rezerv, čím sa celosvetovo umiestnil na piatom mieste a udržal si najvyššie globálne hodnoty od prvého zverejnenia údajov v roku 2016.
Keďže dôveryhodnosť a reputácia amerického dolárového systému je vystavená vyššiemu riziku kolapsu v dôsledku nezodpovednej menovej politiky Washingtonu, dedolarizácia sa považuje za nadchádzajúci globálny trend, pričom viac trhov pravdepodobne rozpozná trend internacionalizácie juanu z dlhodobého hľadiska.
Medzi slepima je AJ Jednooky kralom .Zabudol... ...
celosvetovo sa umiestnil na piatom mieste a... ...
Pozrime sa ako sa ti komunisti rozsupli. marx... ...
veď ukážte Váš čínsky account. ...
Logické vyústenie ruskej izolácie. Údajne 50 :... ...
Celá debata | RSS tejto debaty