Ako sa žije Tibeťanom v súčasnosti.
8. októbra 2022 21:05,
Prečítané 2 183x,
stan021,
Čínska Ľudová Republika, Životná úroveň
Disponibilný príjem na obyvateľa vidieckych obyvateľov v juhozápadnej čínskej autonómnej oblasti Tibet si udržiava dvojciferný rast už 19 rokov, uviedli v piatok miestne úrady.
V roku 2021 dosiahol disponibilný príjem vidieckych obyvateľov Tibetu na hlavu 16 935 juanov (približne 2 385 amerických dolárov), čo je 2,97-násobok príjmu zaznamenaného v roku 2012, podľa Du Jie, riaditeľa regionálneho oddelenia poľnohospodárstva a vidieckych záležitostí. Miera rastu príjmov v Tibete bola najvyššia v celej krajine už sedem rokov po sebe.
V prvej polovici tohto roka sa disponibilný príjem vidieckych obyvateľov regiónu na obyvateľa medziročne zvýšil o 11,1 percenta a dosiahol 5 705 juanov, čo je o 5,3 percentuálneho bodu viac ako je celoštátny priemer.
„Životné prostredie a kvalita života farmárov a pastierov sa za posledných 10 rokov výrazne zlepšili,“ povedal Du.
Keď toto porovnáme s príjmom obyvateľov Indie, Pakistanu, Afganistanu a Bangladéža kde väčšina vidieckého obyvateľstva žije s 1,5 – 2 dolármi na deň, tak Tibet je hotový raj na zemi.
27.04.2025
V dialógu s bývalým gréckym ministrom financií Yanisom Varoufakisom sa Jeffrey Sachs venuje mylnej americkej predstave o víťazstve v obchodnej vojne s Čínskou ľudovou republikou a zároveň analyzuje otázku, či by sa Taiwan mohol stať „druhou Ukrajinou“. Obe tieto kľúčové témy rozoberá priložené video. Nech sa páči:
27.04.2025
Čína od roku 2024 vyrobila takmer 100 robotických produktov s umelou inteligenciou (AI), čím si zabezpečila 70 percent svetového trhu, a budúce vyhliadky čínskeho priemyslu robotov s umelou inteligenciou (AI) sú široké, uviedol v sobotu Du Guangda, úradník Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT). Čína je jedinou krajinou na svete s kompletným priemyselným [...]
24.04.2025
Čína sa v súčasnosti stala najväčším svetovým držiteľom patentov na umelú inteligenciu (UI) a vlastní asi 60 percent globálnych patentov týkajúcich sa umelej inteligencie. Umelá inteligencia je kľúčovou hnacou silou v novej vlne technologickej revolúcie a priemyselnej transformácie a čínsky sektor UI vykazuje silné tempo rozvoja, povedal Shen Changyu, šéf Čínskej [...]
a kde su teraz? v rovnakej zaostalosti ako... ...
Tibetania sú radi, že už nie sú otroci a za... ...
K obidvom diskutujúcim pod mojim. Čína dostala... ...
Tibeťania sa vám môžu na to vykašľať keď im... ...
PodĹa toho či autor použil len čínske zdroje... ...
Celá debata | RSS tejto debaty