Založ si blog

Smrteľný omyl Ukrajiny.

Ukrajina je dnes bojiskom medzi vyspelým západom a zaostalým východom . Ukrajina a jej ľud sú presvedčený, že prosperita môže byť len a len keď bude pripojená k EÚ. To je ale tragický omyl. V Európe máme krajiny, ktoré nie sú v EÚ a predsa prosperujú. Napr. Nórsko a Švajčiarsko. Švajčiarsko nemá nič spoločné s EÚ ani s NATOM a predsa prosperuje. Prosperuje, lebo obchoduje s EÚ a dokonca má podpísanú dohodu o voľnom obchode s Čínskou Ľudovou rep. – ktorá dobre funguje. Nevidím žiadny dôvod, že by Švajčiarsko potrebovalo vstúpiť do EÚ, lebo by to nemalo žiadny zmysel. Veď len nedávno Veľká Británia opustila členstvo v EÚ a tiež neskrachovala. Veľká Británia a EÚ obchodujú na základe pravidiel WTO.

Ukrajina si myslí, že vstupom do EÚ sa to všetko obráti k lepšiemu. To určite áno, lebo tak chudobnú krajinu by EÚ musela dotovať cez rôzne schémy pomoci ako sa to robí dnes v prípade SR a iných zaostalých krajín z EÚ. Takáto pomoc je ľahkou korisťou pre ukrajinské elity, ktoré by to cez politické strany ľahko rozkradli. Pre Ukrajinu by bolo najlepšie, keby vstúpila do obchodných rokovaní s EÚ, s krajinami BRICS a podpísala dohodu o voľnom obchode s Čínskou Ľudovou rep. ako to z Európy už urobilo Švajčiarsko. Ukrajina môže ľahko obchodovať s celým svetom, keďže má prístup k moru. Ukrajina môže prosperovať a zbohatnúť len a len na základe medzinárodného obchodu. Medzinárodný obchod jej zabezpečí hospodársky rast a zlepšovanie životnej úrovne obyvateľstva.

To ako uvažujú ukrajinské elity, tak to je smrteľný omyl pre celú ukrajinskú spoločnosť.

Katarínka, americké dievča žijúce v Číne.

29.09.2023

Veľmi rád si pozerám videa, ktoré vyrobí Katarínka, dievča z USA ktoré žije v Číne. Katarínka veľmi rada cestuje po tejto obrovskej krajine a po cestách filmuje súčasný život jednoduchých číňanov, ako žijú ako bývajú, čo robia, čo jedia a ako sa zabávajú. Jej videa sa naozaj dajú pozerať, lebo ona navštevuje aj také miesta, kde sa bežný turista ani nedostane. [...]

Amerika ponúka Vietnamu F-16, destabilizáciu juhovýchodnej Ázie.

25.09.2023

USA údajne rokujú s Vietnamom o ponuke stíhačiek F-16 krajine po tom, čo obe krajiny začiatkom tohto mesiaca zlepšili svoje diplomatické vzťahy, ale experti v nedeľu uviedli, že potenciálna dohoda slúžiaca hegemónnym cieľom USA obmedziť Čínu vyvolávajúc problémy, ktoré sabotujú mier a stabilitu v regióne, a to Vietnam len tak ľahko neprijme. V rámci kroku, ktorý by [...]

Ako funguje bankový systém v súčasnosti?

24.09.2023

Mnohí z vás ste počuli o Kyiosakim. Tento známy americký podnikateľ rád dáva svoje múdrosti v rôznych tv programoch a reláciach v USA. Tu tento pán vysvetľuje ako sa škatule hýbu, ako funguje v súčasnosti bankový systém: https://www.youtube.com/shorts/RZYkXRFn9vc?feature=share Lepšie sa to nedá povedať, či áno?

Zuzana Čaputová

Čaputová musela na voľby čakať, polícia bola v pozore. Vysvetlenie bolo napokon jednoduché

30.09.2023 16:30

Polícia vysvetľuje, prečo prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá volila v Pezinku, musela čakať, kým sa dostala k volebnej urne.

Medvedev

Medvedev: Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine

30.09.2023 16:07

Medvedev bol na rozdiel od šéfa Kremľa kedysi považovaný za liberálneho a reformistického politika.

Li Šang-fu, Čchin Kang

Milenka? Korupcia? Ako svet prichádza o čínskych ministrov

30.09.2023 14:00

Sú to čistky v rámci komunistického režimu Si Ťin-pchinga? Alebo je to len náhoda, že dôležití ministri čínskej vlády odstupujú a miznú?

ZMOS, snem

Spustí ultimátum „lavínu“? Únia miest vylúči tie, ktoré zostanú členom ZMOS-u

30.09.2023 14:00

Musia si vybrať – zostať v Únii miest Slovenska alebo v Združení miest a obcí Slovenska. Dilemu, pred ktorú postavila únia svojich členov, už väčšina krajských miest vyriešila a združenie opustila.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 766
Celková čítanosť: 2508869x
Priemerná čítanosť článkov: 3275x

Autor blogu

Odkazy