Ako som porazil „svetového šachového šampióna“.

Šach je zaújmavá a veľmi pekná hra. Nevenujem sa tejto hre, ale sem tam si zahrám šach so Stockfishom 15.1, ktorý je najlepším voľne dostupným šachovým programom v súčasnosti (aj pre Linux). Elo tohto programu je vyššie ako 3500 čo je extrémna hodnota a takýto program by určite porazil súčasného majstra sveta v šachu Magnusa Carlsena, ktorý v súčasnosti má Elo „len“ 2859. Nedávno som si zahral šach so Stockfishom, ale tak, že program mi dá také základné postavenie, kde budem mať prevahu koňa už v zahájení. Normálnu bežnú hru by som ľahko prehral. Ale s figúrou naviac sa to dá proti Stockfishu hrať. Takáto hra sa dá vyhrať, ale nie je to celkom ľahká vec, keďže Stockfish je naozaj silný program. Takýto program neurobí veľkú chybu. Takéto niečo odporúčam aj pre bežných šachistov ako som ja.

Tu je video:

Ako fungujú peniaze v súčasnosti.

30.05.2025

Pán Kiyosaki vo videu vysvetľuje ako fungujú peniaze v súčasnosti. Niektorí ľudia to vedia využiť vo svoj prospech, ako to vo videu opísal p. Robert Kiyosaki. Video: https://www.youtube.com/shorts/Z3pFrqf16sk

Ako to vlastne vyzerá v súčasnom Pekingu.

28.05.2025

Môj syn sa len nedávno vrátil z dovolenky z Ázie, kde spoznával Peking, Kuala Lumpur a Singapur. Jeho cesta začala priamym letom z Budapešti do Pekingu, kde strávil štyri dni, predtým ako sa presunul do Malajzie na ďalšie štyri dni. Odtiaľ si odskočil na dvojdňový výlet do Singapuru. Prirodzene, bol som zvedavý na jeho dojmy z týchto miest. Povedal, že Peking bol prekvapivo [...]

USA – Čína – ekonomická vojna.

26.05.2025

Americký prezident Donald Trump vyhlásil Číne ekonomickú vojnu zavedením ciel na tovar z tejto krajiny. Američania si však neuvedomujú, že dnešná Čínska ľudová republika je v úplne inom postavení ako Sovietsky zväz v minulom storočí. Súčasná Čína sa nedá porovnať s ekonomickou silou vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ktorý nikdy nebol skutočným ekonomickým súperom [...]

Haribo, gumové cukríky

Haribo sťahuje z trhu niektoré sladkosti, „primiešal“ do nich konope

31.05.2025 08:27

Firma z preventívnych dôvodov sťahuje z trhu všetky balenia týchto gumových bonbónov. Je ich asi 8000.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zničiť ruské príjmy z ropy. Zelenskyj hovoril so senátormi USA o drastických clách

31.05.2025 08:15

Ničivé sankcie proti Rusku a krajinám, kupujúcich od nich ropu, by mohli byť v americkom Senáte na programe už budúci týždeň, uviedli senátori Graham a Blumenthal.

Ján Majerský / KDH /

Majerský: Koalícia sa musí jasne rozhodnúť, či chce zmeniť ústavu

31.05.2025 07:37

Ak má byť v parlamente schválená novela ústavy, musí sa najmä vládna koalícia jasne rozhodnúť, povedal šéf KDH Milan Majerský.

Pete Hegseth

Hegseth varoval pred Čínou: Chce v regióne dominovať, pripravuje sa na inváziu na Taiwan

31.05.2025 07:28

„Hrozba, ktorú Čína predstavuje, je skutočná a mohla by byť bezprostredná,“ uviedol americký minister obrany Pete Hegseth.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 959
Celková čítanosť: 3196488x
Priemerná čítanosť článkov: 3333x

Autor blogu

Archív

Odkazy