Očakáva sa, že umelá inteligencia podnieti trh s osobnými počítačmi vpred, pričom sa odhaduje, že notebooky poháňané AI budú do roku 2027 tvoriť takmer 90 percent celkového predaja notebookov v Číne, uviedli odborníci z odvetvia.
Počítače poháňané AI alebo AIPC integrujú AI do procesorov. Sú schopné nezávisle spúšťať veľké jazykové modely (LLM) a aplikácie a nie sú závislé od tradičnej cloudovej závislosti – kritického bodu obratu vo vývoji elektroniky, podľa bielej knihy, ktorú nedávno zverejnila trhová poradenská spoločnosť International Data Corp a americký výrobca čipov AMD. .
V čase, keď svetový trh s počítačmi zostal pomalý v dôsledku klesajúceho dopytu a iných neistôt, očakáva sa, že čipy s podporou AI v najbližších niekoľkých rokoch predstavia nové body rastu a podporia stabilný rast sektora počítačov. povedal.
Globálne dodávky počítačov klesli v treťom štvrťroku medziročne o 7,6 percenta na 68,2 milióna kusov.
Podľa IDC sa očakáva, že dodávky notebookov v Číne prekročia v roku 2027 34 miliónov kusov, pričom notebooky poháňané AI budú predstavovať 86 percent z celkového trhového podielu.
Poradenstvo pripísalo trend celoštátnemu úsiliu o podporu inovácií.
Očakáva sa, že celkové investície na čínskom trhu s umelou inteligenciou presiahnu do roku 2027 38 miliárd dolárov, pričom zložené ročné tempo rastu bude približne 25 percent, uviedla IDC.
„Všimli sme si, že v porovnaní so svojimi zahraničnými partnermi sa čínske spoločnosti zameriavajú viac na rast poháňaný AI,“ povedala Kitty Fok, výkonná riaditeľka IDC China. „Veríme, že Čína sa stala najdôležitejším popredím pre inováciu technológií a aplikácií AI.“
Ablikim Abrimiti, viceprezident Lenovo Group, povedal: „AIPC je osobné dvojča AI určené na transformáciu osobných počítačov na personalizované počítače.
„S pomocou osobného LLM vytvoreného kombináciou miestnych modelov a osobných databáz sa AIPC môže stať exkluzívnym asistentom, ktorý skutočne rozumie potrebám používateľov.“
Predpokladá sa, že integrácia umelej inteligencie a čipov siaha od sektora počítačov až po zariadenia pripojené k internetu, ako sú smartfóny, inteligentné reproduktory a iné domáce spotrebiče.
Do roku 2026 bude takmer 50 percent procesorov používaných koncovými zariadeniami na čínskom trhu obsahovať technológiu AI engine, uvádza sa v bielej knihe.
„Stále prepracovanejšie používateľské scenáre budú poháňať vývoj príslušných zariadení so špecializovanými motormi AI a postupne dokončia ekosystém AI, ktorý bude spĺňať rôzne ciele, ako je práca a každodenný život,“ povedal Wang Jiping, viceprezident IDC China.
V tomto prípade môžu mať produkty ako veľkoplošná elektronika, reproduktory a projektory na kancelárske použitie veľký potenciál, povedal Wang.
Integrácia motorov umelej inteligencie do elektronických zariadení a výkon produktu tak budú v blízkej budúcnosti rozhodujúcimi víťaznými faktormi, dodal.
„Momentálne sa nachádzame v prechodnej fáze aplikácie generatívnej AI. Teraz používatelia získavajú prístup k službám AI najmä prostredníctvom rôznych platforiem a aplikácií.
„Tento posun by mohol viesť k významným zmenám v základnej logike vývoja aplikácií, návrhu základnej infraštruktúry a celého ekosystému pre vývoj aplikácií. Aj keď sme do tejto fázy možno ešte nevstúpili, je takmer isté, že úplná zmena v ekosystéme príde v najbližších rokoch.“
Integrácia generatívnej AI do priemyselných aplikácií je čoraz zreteľnejším a dôležitejším trendom. V budúcnosti bude generatívna AI hlbšie integrovaná do priemyselných aplikácií a vyvinie sa do nástroja produktivity, ktorý môže priniesť skutočné výhody a vytvoriť rast pre rôzne odvetvia, povedal Zhou.
Včera v nejakých správach dávali, že na... ...
prosim pouzi akukolvek inteligenciu na rozumny... ...
Celá debata | RSS tejto debaty