Založ si blog

Umelá inteligencia premení osobné PC na personalizované PC.

Očakáva sa, že umelá inteligencia podnieti trh s osobnými počítačmi vpred, pričom sa odhaduje, že notebooky poháňané AI budú do roku 2027 tvoriť takmer 90 percent celkového predaja notebookov v Číne, uviedli odborníci z odvetvia.

Počítače poháňané AI alebo AIPC integrujú AI do procesorov. Sú schopné nezávisle spúšťať veľké jazykové modely (LLM) a aplikácie a nie sú závislé od tradičnej cloudovej závislosti – kritického bodu obratu vo vývoji elektroniky, podľa bielej knihy, ktorú nedávno zverejnila trhová poradenská spoločnosť International Data Corp a americký výrobca čipov AMD. .

V čase, keď svetový trh s počítačmi zostal pomalý v dôsledku klesajúceho dopytu a iných neistôt, očakáva sa, že čipy s podporou AI v najbližších niekoľkých rokoch predstavia nové body rastu a podporia stabilný rast sektora počítačov. povedal.

Globálne dodávky počítačov klesli v treťom štvrťroku medziročne o 7,6 percenta na 68,2 milióna kusov.

Podľa IDC sa očakáva, že dodávky notebookov v Číne prekročia v roku 2027 34 miliónov kusov, pričom notebooky poháňané AI budú predstavovať 86 percent z celkového trhového podielu.

Poradenstvo pripísalo trend celoštátnemu úsiliu o podporu inovácií.

Očakáva sa, že celkové investície na čínskom trhu s umelou inteligenciou presiahnu do roku 2027 38 miliárd dolárov, pričom zložené ročné tempo rastu bude približne 25 percent, uviedla IDC.

„Všimli sme si, že v porovnaní so svojimi zahraničnými partnermi sa čínske spoločnosti zameriavajú viac na rast poháňaný AI,“ povedala Kitty Fok, výkonná riaditeľka IDC China. „Veríme, že Čína sa stala najdôležitejším popredím pre inováciu technológií a aplikácií AI.“

Ablikim Abrimiti, viceprezident Lenovo Group, povedal: „AIPC je osobné dvojča AI určené na transformáciu osobných počítačov na personalizované počítače.

„S pomocou osobného LLM vytvoreného kombináciou miestnych modelov a osobných databáz sa AIPC môže stať exkluzívnym asistentom, ktorý skutočne rozumie potrebám používateľov.“

Predpokladá sa, že integrácia umelej inteligencie a čipov siaha od sektora počítačov až po zariadenia pripojené k internetu, ako sú smartfóny, inteligentné reproduktory a iné domáce spotrebiče.

Do roku 2026 bude takmer 50 percent procesorov používaných koncovými zariadeniami na čínskom trhu obsahovať technológiu AI engine, uvádza sa v bielej knihe.

„Stále prepracovanejšie používateľské scenáre budú poháňať vývoj príslušných zariadení so špecializovanými motormi AI a postupne dokončia ekosystém AI, ktorý bude spĺňať rôzne ciele, ako je práca a každodenný život,“ povedal Wang Jiping, viceprezident IDC China.

V tomto prípade môžu mať produkty ako veľkoplošná elektronika, reproduktory a projektory na kancelárske použitie veľký potenciál, povedal Wang.

Integrácia motorov umelej inteligencie do elektronických zariadení a výkon produktu tak budú v blízkej budúcnosti rozhodujúcimi víťaznými faktormi, dodal.

„Momentálne sa nachádzame v prechodnej fáze aplikácie generatívnej AI. Teraz používatelia získavajú prístup k službám AI najmä prostredníctvom rôznych platforiem a aplikácií.

„Tento posun by mohol viesť k významným zmenám v základnej logike vývoja aplikácií, návrhu základnej infraštruktúry a celého ekosystému pre vývoj aplikácií. Aj keď sme do tejto fázy možno ešte nevstúpili, je takmer isté, že úplná zmena v ekosystéme príde v najbližších rokoch.“

Integrácia generatívnej AI do priemyselných aplikácií je čoraz zreteľnejším a dôležitejším trendom. V budúcnosti bude generatívna AI hlbšie integrovaná do priemyselných aplikácií a vyvinie sa do nástroja produktivity, ktorý môže priniesť skutočné výhody a vytvoriť rast pre rôzne odvetvia, povedal Zhou.

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

Ako západné média klamú o Taiwane a o Číne.

06.06.2024

V zahraničných mediach sa poukazuje na veľký rozdiel v životnej úrovni medzi komunistickou Čínskou Ľudovou republikou a Taiwanom. Dokonca sa Taiwan v tomto smere prezentuje ako raj na zemi. Ale skutočnosť je celkom iná. Medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou rep. neexistuje žiadny múr a žiadna hranica, hoci územie Taiwanu je vzdialené od Číny nie viac ako 1 km (Kinmen County). [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 844
Celková čítanosť: 2767878x
Priemerná čítanosť článkov: 3279x

Autor blogu

Archív

Odkazy