Založ si blog

Umelá inteligencia premení osobné PC na personalizované PC.

Očakáva sa, že umelá inteligencia podnieti trh s osobnými počítačmi vpred, pričom sa odhaduje, že notebooky poháňané AI budú do roku 2027 tvoriť takmer 90 percent celkového predaja notebookov v Číne, uviedli odborníci z odvetvia.

Počítače poháňané AI alebo AIPC integrujú AI do procesorov. Sú schopné nezávisle spúšťať veľké jazykové modely (LLM) a aplikácie a nie sú závislé od tradičnej cloudovej závislosti – kritického bodu obratu vo vývoji elektroniky, podľa bielej knihy, ktorú nedávno zverejnila trhová poradenská spoločnosť International Data Corp a americký výrobca čipov AMD. .

V čase, keď svetový trh s počítačmi zostal pomalý v dôsledku klesajúceho dopytu a iných neistôt, očakáva sa, že čipy s podporou AI v najbližších niekoľkých rokoch predstavia nové body rastu a podporia stabilný rast sektora počítačov. povedal.

Globálne dodávky počítačov klesli v treťom štvrťroku medziročne o 7,6 percenta na 68,2 milióna kusov.

Podľa IDC sa očakáva, že dodávky notebookov v Číne prekročia v roku 2027 34 miliónov kusov, pričom notebooky poháňané AI budú predstavovať 86 percent z celkového trhového podielu.

Poradenstvo pripísalo trend celoštátnemu úsiliu o podporu inovácií.

Očakáva sa, že celkové investície na čínskom trhu s umelou inteligenciou presiahnu do roku 2027 38 miliárd dolárov, pričom zložené ročné tempo rastu bude približne 25 percent, uviedla IDC.

„Všimli sme si, že v porovnaní so svojimi zahraničnými partnermi sa čínske spoločnosti zameriavajú viac na rast poháňaný AI,“ povedala Kitty Fok, výkonná riaditeľka IDC China. „Veríme, že Čína sa stala najdôležitejším popredím pre inováciu technológií a aplikácií AI.“

Ablikim Abrimiti, viceprezident Lenovo Group, povedal: „AIPC je osobné dvojča AI určené na transformáciu osobných počítačov na personalizované počítače.

„S pomocou osobného LLM vytvoreného kombináciou miestnych modelov a osobných databáz sa AIPC môže stať exkluzívnym asistentom, ktorý skutočne rozumie potrebám používateľov.“

Predpokladá sa, že integrácia umelej inteligencie a čipov siaha od sektora počítačov až po zariadenia pripojené k internetu, ako sú smartfóny, inteligentné reproduktory a iné domáce spotrebiče.

Do roku 2026 bude takmer 50 percent procesorov používaných koncovými zariadeniami na čínskom trhu obsahovať technológiu AI engine, uvádza sa v bielej knihe.

„Stále prepracovanejšie používateľské scenáre budú poháňať vývoj príslušných zariadení so špecializovanými motormi AI a postupne dokončia ekosystém AI, ktorý bude spĺňať rôzne ciele, ako je práca a každodenný život,“ povedal Wang Jiping, viceprezident IDC China.

V tomto prípade môžu mať produkty ako veľkoplošná elektronika, reproduktory a projektory na kancelárske použitie veľký potenciál, povedal Wang.

Integrácia motorov umelej inteligencie do elektronických zariadení a výkon produktu tak budú v blízkej budúcnosti rozhodujúcimi víťaznými faktormi, dodal.

„Momentálne sa nachádzame v prechodnej fáze aplikácie generatívnej AI. Teraz používatelia získavajú prístup k službám AI najmä prostredníctvom rôznych platforiem a aplikácií.

„Tento posun by mohol viesť k významným zmenám v základnej logike vývoja aplikácií, návrhu základnej infraštruktúry a celého ekosystému pre vývoj aplikácií. Aj keď sme do tejto fázy možno ešte nevstúpili, je takmer isté, že úplná zmena v ekosystéme príde v najbližších rokoch.“

Integrácia generatívnej AI do priemyselných aplikácií je čoraz zreteľnejším a dôležitejším trendom. V budúcnosti bude generatívna AI hlbšie integrovaná do priemyselných aplikácií a vyvinie sa do nástroja produktivity, ktorý môže priniesť skutočné výhody a vytvoriť rast pre rôzne odvetvia, povedal Zhou.

Porovnanie cien el. energie medzi vyspelými krajinami.

22.02.2024

Elektrická energia je najušľachtilejšia, najčistejšia energia ktorú ľudia v domácnosti používajú. Spotreba elektrickej energie presne odzrkadľuje životnú úroveň obyvateľstva v tej ktorej krajine. Ceny elektrickej energie dopadajú na režijné náklady obyvateľstva, keďže každá domácnosť vo vyspelom svete je závislá na jej spotrebe. Doleuvedená tabuľka opisuje ceny [...]

Začiatok tretieho roku rusko-ukrajinského konfliktu NATO odhaľuje svoju skutočnú podstatu existencie ako hrobár na cintoríne.

12.02.2024

Rusko-ukrajinský konflikt vstupuje do tretieho roku a NATO neplánuje ukončiť tamojšie krviprelievanie. Najnovším dôkazom je vyhlásenie šéfa NATO Jensa Stoltenberga – Západ musí byť pripravený na „desaťročia trvajúcu konfrontáciu“ s Ruskom. Len dva dni pred zverejnením Stoltenbergových poznámok ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prvom rozhovore pre západné [...]

Krajiny Blízkeho východu varujú Izrael pred humanitárnou katastrofou v prípade vojenskej invázie do mesta Rafah v pásme Gazy

12.02.2024

Izrael čelí rastúcemu regionálnemu a medzinárodnému tlaku v súvislosti s plánovanou pozemnou ofenzívou proti Rafahu, najjužnejšiemu mestu vo vojnou zničenom pásme Gazy. V posledných dňoch regionálne krajiny varovali Izrael pred humanitárnym zrútením v Rafahu, ak izraelské sily budú trvať na vykonaní pozemného útoku na Rafah, kde žije viac ako 1,4 milióna [...]

poľsko, polícia

Vozidlo v poľskom Štetíne vrazilo do davu, hlásia najmenej 17 zranených

01.03.2024 18:16

Páchateľ podľa polície z miesta činu ušiel, čoskoro však bol zatknutý.

Jozef Ráž ml.

Zrušia cyklopruh na Vajanského? Rážov rezort to podľa Valla chce dosiahnuť novelou zákona

01.03.2024 16:04

Podľa primátora Bratislavy hrozia astronomické pokuty za nesplnenie nariadenia.

Robert Fico / Tomáš Taraba /

Taraba navštívil Afriku. Envirominister vyrokoval s Keňou a Rwandou dohodu o vojenskej spolupráci

01.03.2024 15:35

S predstaviteľmi Keňe a Rwandy minister podľa vlastných slov vyrokoval aj dohodu o kybernetickej bezpečnosti.

matovič

Odvolací súd potvrdil, že Matovič sa nesmie vyjadrovať urážlivo o Haščákovi

01.03.2024 15:19

Expremiér tiež musí vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré takéto výroky obsahujú.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 821
Celková čítanosť: 2670866x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu

Archív

Odkazy