Ako vznikol druhý dôchodkový pilier na Slovensku.

Ako vznikol druhý dôchodkový pilier? Dnešné Slovensko sa potáca nad priepasťou korupcie, politickej nestability a ekonomickej katastrofy. Kto za to môže? Po roku 1989 sa k moci dostali ľudia, ktorí onoho času ľudmi, ktorí sa ničím neodlišovali od ostatných ľudí. Po roku 1989 sa rozbehol súkromný sektor a hlavne novodobí podnikatelia – fakturanti. Onoho času sa jeden cigánsky vajda, ktorý v tom čase bol invalidným dôchodcom rozhodol, že si založí firmy, ktoré budú nadobúdať majetok cez takzv. fakturačné akcie. Tento cigánsky vajda na občianske preukazy svojích známych prefakturoval veľké množstvo roľníckych družstiev. Fakturoval všetko, hovädzí dobytok, zbožie, traktory, rôzne prebytky ako drevené hranoly, dosky, stroje a zariadenia a pod. Tento cigánsky dôchodca – vajda sa onoho času stal najbohatším človekom na Slovensku. Mal viac ako 3miliardy vtedajších československých korún. V Rimavskej Sobote zamestnával cca 800 ľudí, čo bolo asi 20% mužskej pracovnej sily v okrese. Bohužial orgány v trestnom konaní nemohli konať, keďže tieto faktúry boli písané na ťarchu cigáňov, ktorí bývali v rôznych cigánskych osadách. Koľko krát sa stalo, že cigáň dlhoval aj niekoľko milionov korún a on samotný bol na sociálnych dávkach. V tom čase sa v Maďarsku začalo hovoriť o takzv. súkromných pilieroch v maďarskom dôchodkovom systéme. Tento náš p. vajda-invalidný dôchodca sa tak rozhodol, že on bude ten, čo bude spravovať súkromné dôchodky slovenských pracujúcich. Jeho heslom bolo urobiť z gadžov švajčiarov. „Urob z gadža švajciara“. Neskôr prišlo obdobie, keď sa v slovenskom parlamente presadelo, že slováci budú mať dôchodky, ktoré budú spravovať dôchodkové fondy. Málo ľudí o tom vie, že za tým všetkým stojí zase len ten náš cigánsky vajda – invalidný dôchodca z Rimavskej Soboty. On bol ten čo podplatil politické strany, aby presadeli tento dôchodkový systém. Tento cigánsky vajda – invalidný dôchodca tento svoj projekt výhodne predal bankerom a tak na tom opäť zarobil rozprávkové peniaze. Preto aj týmto článkom vyzývam, aby ľudia neverili skorumpovaným politikom, ktorí sú bábkami v rukách takých ľudí ako je ten náš cigánsky vajda – invalidný dôchodca z Rimavskej Soboty. Tí ľudia, ktorí sú z Rimavskej Soboty určite vedia o kom hovorím a aj o čom hovorím.

Bónus pre vás milí čitatelia: Bónusom jeveľmi pekná pesnička od Supertramp z roku 1979. Jedna z tých najkrajších od tejto skupiny. Pesnička je Take the long way home. Nech sa páči.:

Prečo je súčasné Nemecko kaput?

18.04.2025

Wolfgang Münchau, autor knihy Kaput: Koniec nemeckého ekonomického zázraku, bol hosťom YouTube kanála UnHerd. V rozhovore rozoberá súčasné ekonomické problémy Nemecka – ako vznikli a aká bola jeho ekonomická politika po zjednotení. Je dnešný nemecký ekonomický model ešte životaschopný? Európska únia síce prijala legislatívu o umelej inteligencii, no v EÚ [...]

Mali by byť mimovládne organizácie kontrolované štátom?

16.04.2025

V jednom svojom blogu som sa venoval kontroverznému rozhodnutiu pani prezidentky Čaputovej o pridelení štátnych peňazí mimovládnej organizácii, konkrétne ak sa nemýlim Open Society Foundation, v objeme viac ako 20 miliónov eur. Tieto značné finančné prostriedky daňových poplatníkov putovali do súkromnej organizácie pôsobiacej na Slovensku. Bez ohľadu na ich deklarovanú [...]

Boli vakcíny mRNA ktoré sa používali v kovidových časoch bezpečné?

13.04.2025

Na takúto otázku je potrebné poskytnúť hodnovernú a jednoznačnú odpoveď. Má Dr. Kotlár pravdu? Tvrdí, že vakcíny, ktoré sa používali voči vírusom COVID19, neboli bezpečné a mohli spôsobiť modifikáciu ľudských buniek, ovplyvniť DNA, poprípade následne RNA. Predpokladám však, že výrobcovia takýchto vakcín dôsledne skúmajú ich bezpečnosť, najmä v tomto smere. [...]

Donald Trump

Trump: S Putinom máme dohodu o ukončení vojny, ešte treba so Zelenským

24.04.2025 00:45

Americký prezident Donald Trump už má predstavu, kedy sa osobne stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Adam Kadyrov syn ramzan kadyrov

Nová funkcia pre neplnoletého syna Ramzana Kadyrova. Stane sa šéfom čečenskej bezpečnostnej rady

23.04.2025 22:59

Adam Kadyrov predtým už zastával funkcie šéfa ochranky svojho otca, správcu čečenskej univerzity špeciálnych síl aj pozorovateľa v novom vojenskom oddiele.

Rafael Mariano Grossi / MAAE /

Šéf atómovej agentúry Grossi má záujem o funkciu budúceho generálneho tajomníka OSN

23.04.2025 22:46

Pozícia generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov sa uvoľní v roku 2027.

kravy

Poľsko je zatiaľ bez slintačky a krívačky, prísne opatrenia na hraniciach trvajú naďalej

23.04.2025 21:36

V Poľsku doteraz nebol zaznamenaný žiadny prípad slintačky a krívačky a úrady neevidujú ani podozrenia na jej výskyt.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 951
Celková čítanosť: 3156817x
Priemerná čítanosť článkov: 3319x

Autor blogu

Archív

Odkazy