Huawei Technologies uvádza na trh novú verziu operačného systému- HarmonyOS

Spoločnosť Huawei Technologies Co. vo štvrtok 18. januára 2024 predstavila novú verziu svojho vlastného operačného systému HarmonyOS, keď čínska technologická spoločnosť zrýchľuje úsilie o zníženie závislosti od zahraničných technológií a vybudovanie domáceho softvérového ekosystému v rámci obmedzení vlády USA.

Tento krok prichádza v čase, keď spoločnosť Huawei oznámila, že viac ako 800 miliónov zariadení, vrátane produktov vlastnej značky a zariadení od spoločností tretích strán, je teraz vybavených systémom HarmonyOS, oproti 700 miliónom zariadení pred piatimi mesiacmi, čo predstavuje významný míľnik v rozširovaní tohto operačného systému.

Yu Chengdong, generálny riaditeľ spotrebiteľskej obchodnej skupiny Huawei, na konferencii v Shenzhene v provincii Guangdong povedal, že natívny operačný systém HarmonyOS Next, zhruba preložený ako Star River Edition, je zameraný na vývojárov softvéru.

Táto verzia je užívateľsky príjemnejšia, hladšia, bezpečnejšia, inteligentnejšia a prepojenejšia a HarmonyOS môže otvoriť novú softvérovú hranicu v hodnote biliónov dolárov, povedal Yu.

„Skutočný operačný systém vyžaduje základ a ekosystém. HarmonyOS sa vyvinul do operačného systému, ktorý bez problémov funguje na rôznych zariadeniach,“ povedal Yu.

HarmonyOS Next už podľa Huawei nebude podporovať aplikácie pre Android a ani čítať kód Androidu.

Spoločnosť Huawei zdôraznila svoj záväzok podporovať ekosystém HarmonyOS a uviedla, že viac ako 200 popredných aplikácií urýchlilo svoju integráciu do ekosystému HarmonyOS.

Významní partneri ako Ant Group a China UnionPay, využívajúci svoje inovačné schopnosti a základné schopnosti HarmonyOS, poskytujú vývojárom softvéru efektívne nástroje typu end-to-end a urýchľujú vývoj aplikácií.

Medzitým Yu povedal, že kampusové kurzy HarmonyOS zasiahli 135 univerzít, ktoré zahŕňajú 305 000 študentov, pričom 286 spoločností sa zúčastňuje ekologických workshopov HarmonyOS. Certifikáciu HarmonyOS získalo viac ako 380 000 vývojárov.

Vlastne vyvinutý operačný systém bol prvýkrát predstavený ako alternatíva Androidu v auguste 2019, tri mesiace po tom, čo americká vláda pridala Huawei na svoj zoznam entít, čím obmedzila čínskej spoločnosti prístup k zásadným americkým technológiám.

Odvtedy Huawei tvrdo pracuje na presadzovaní širšieho prijatia HarmonyOS, ktorý podľa kanadskej výskumnej spoločnosti TechInsights podľa odhadov prekoná iOS od Apple ako druhý najväčší operačný systém pre smartfóny v Číne v roku 2024.

Hoci Android od Googlu a iOS od Apple budú aj naďalej dominovať globálnemu sektoru operačných systémov smartfónov, HarmonyOS od Huawei sa v Číne presadí vďaka návratu 5G smartfónov so sériou Mate 60, uviedol TechInsights v správe.

Dai Wei, zástupca generálneho tajomníka Čínskej internetovej spoločnosti, vo štvrtok vyzval čínske internetové podniky a každý článok v priemyselnom reťazci, aby prijali a podporili ekosystém HarmonyOS.

Zhou Hongyi, zakladateľ a predseda čínskej spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou 360 Security Group, uviedol, že viacero vysokokvalitných aplikácií pod touto spoločnosťou sa zapojí do ekosystému HarmonyOS, čo používateľom sľubuje hladší, inteligentnejší a bezpečnejší zážitok.

Zhu Yonggang, prezident divízie cloud zariadení Huawei, povedal, že aplikačný ekosystém HarmonyOS vstupuje do svojej druhej fázy, a vyjadril nádej na spoluprácu s viacerými vývojármi s cieľom urýchliť integráciu rôznych odvetví do jedného ekosystému.

Konečne Amerika prišla s dobrým návrhom na ukončenie vojny.

21.11.2025

Donald Trump dospel k názoru, že ďalšie vojenské a politické podporovanie Ukrajiny nemá perspektívu, a preto nedávno predniesol návrh na ukončenie vojny. Tento plán predstavuje kompromis, ktorý by mohol byť prijateľný pre obe strany – pre Rusko aj Ukrajinu. Ako garant takejto dohody by mohla byť aj Čínska ľudová republika. Dôsledná implementácia takejto medzinárodne [...]

Prečo skolabovali československé automobilky?

19.11.2025

Československo bolo od svojho vzniku známe silnou tradíciou v automobilovej výrobe. Po druhej svetovej vojne sa u nás vyrábali osobné aj nákladné automobily, dodávky a autobusy, ktoré si držali dobrú povesť doma aj v zahraničí. Až do konca 60. rokov dokázal domáci automobilový priemysel úspešne konkurovať zahraničným výrobcom. Začiatkom 70. rokov však vo svete [...]

Nemecko a Čína budú spoločne jednať 17. novembra v Pekingu.

15.11.2025

Čína a Nemecko prehlbujú finančný dialóg v čase historického obratu v obchode Štvrtý čínsko-nemecký finančný dialóg na vysokej úrovni sa uskutoční 17. novembra v Pekingu. Na jednaní budú spolupredsedávať čínsky podpredseda vlády Che Lifeng a nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Tento významný hospodársky dialóg prebieha v období, keď Čína [...]

parlament, národna rada, NR SR, budova

Voľby by v novembri vyhralo PS, nasledovali by Smer a Republika

21.11.2025 08:45

Prieskum sa realizoval od 11. do 18. novembra na vzorke 1015 respondentov.

Donovaly, Šturec, priechod horský, sneh, kalamita

Na strednom a východnom Slovensku platia výstrahy pred výdatným snežením

21.11.2025 08:23

SHMÚ vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa..

Oltar Poslednej vecere Dom sv. Alzbety Kosice  4

Po desaťročiach ožil. Znovuzrodený oltár sa vrátil do Dómu svätej Alžbety

21.11.2025 08:00

Vzácny oltár je aspoň sčasti zachovaný. Vďaka historickej kresbe a fotografii sa podarilo zrekonštruovať chýbajúce časti.

Trump, kennedy

Odborníci v USA sú pobúrení zmenami na webe CDC - spájajú očkovanie s autizmom

21.11.2025 07:41

Úpravy webovej stránky CDC sa stretli s hnevom, strachom a obavami zo strany vedcov.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,028
Celková čítanosť: 3461951x
Priemerná čítanosť článkov: 3368x

Autor blogu

Archív

Odkazy