Na Ukrajine nebude žiadna vojna.

Verím tomu, že vojna medzi Ruskou Federáciou a Ukrajinou nebude. Ruská armáda je pri Ukrajinských hraniciach na svojom vlastnom území a situáciu pozoruje ale nie je dôvod na vojenský zásah voči Ukrajine. Pokiaľ Ukrajina nepoužije vojenskú silu voči etnickým rusom na východe Ukrajiny, tak žiadna vojna nehrozí. Ak sa budú dodržiavať minské dohody, ktoré sa uzatvorili, tak všetko bude v poriadku. Všetko je to v rukách samotných ukrajincov. Záleží len a len na nich samotných.

V prípade útoku ukrajinskej armády voči etnickým rusom by RF použila vojenskú silu a ukrajinskú armádu by za niekoľko hodín zničila. RF určite nemá záujem o okupáciu Ukrajiny, keďže by takáto okupácia nemala racionálne opodstatnenie.

Z tohto dôvodu si myslím, že média tento problém len zneužívajú a šíria poplašné správy.

Majú dnes lety astronautov na Mesiac ešte zmysel pre vedu?

06.04.2026

Ľudstvo je od svojho počiatku poháňané zvedavosťou. Ľudia skúmajú svet okolo seba, kladú si otázky o vesmíre a snažia sa pochopiť jeho pôvod aj zákonitosti. Kozmonautika ako moderný vedný odbor nám umožňuje nahliadnuť za hranice našej planéty – skúmať Mesiac, planéty Slnečnej sústavy a hľadať odpovede na otázky o vzniku života. Jednou z fascinujúcich hypotéz [...]

Prečo klesá životná úroveň v krajinách G7?

27.03.2026

Od roku 2000 sa hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa v krajinách G7 (USA, Nemecko, Japonsko, Veľká Británia, Francúzsko, Kanada, Taliansko) zvýšil o takmer 17 500 USD na osobu. Napriek tomu sa reálna kúpna sila obyvateľov G7 – teda životná úroveň zohľadňujúca infláciu a rast cien – znížila na 73 % oproti roku 2000. Tento paradox ukazuje, že rýchly rast cien [...]

Ako vznikol dnešný digitálny svet: Linux v rokoch 2020 – 2026, #6.

18.03.2026

Šiesty a záverečný diel série: Ako vznikol dnešný digitálny svet Posledných šesť rokov bolo pre Linux možno najdôležitejším obdobím od jeho vzniku v roku 1991. Systém, ktorý začínal ako hobby projekt fínskeho študenta, sa stal absolútnym pánom serverov, cloudu a superpočítačov. Na desktope zaznamenal historicky najvyšší podiel používateľov. Na hernej platforme [...]

Vance, USA, mierové rokovania, Irán

ONLINE: Rozhovory medzi Iránom a USA sa skončili bez dohody. Vance hovorí o poslednej ponuke

12.04.2026 07:06, aktualizované: 07:20

Pakistan vyzýva USA a Irán dodržiavať prímerie napriek neúspechu rokovaní.

Magyar, Orbán

Orbán hrá o všetko. V Maďarsku sa začal volebný súboj, aký krajina roky nezažila

12.04.2026 07:00

Otvorením volebných miestností o 06.00 h sa v nedeľu v Maďarsku začali desiate demokratické voľby po zmene režimu v roku 1990.

kolaz muzeum warhol zdroj PSK

Unikát vo svete, doma hanba. Známe múzeum zhltlo milióny na rekonštrukciu, pred otvorením čelí kritike

12.04.2026 07:00

Obnova múzea Andyho Warhola pozná termín dokončenia, predchádzali jej však roky kritiky a slovenskej arogancie.

Orbán

Odborníčka na populizmus: Orbán asi nechce dožiť v Moskve, ale možno to pre neho bude posledná zastávka

12.04.2026 06:00

„Režim Viktora Orbána je tak upevnený, že bude mimoriadne zložité zvrhnúť ho,“ skomentovala pre Pravdu maďarské voľby odborníčka na populizmus Petra Guasti.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,074
Celková čítanosť: 3652690x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Archív

Odkazy