23. augusta 2023 20:28,
Prečítané 1 279x,
stan021,
Nezaradené
India sa týmto úspechom stala svetovou veľmocou v raketovej a vesmírnej oblasti. Táto sonda pristála v oblasti južného pólu Mesiaca, kde bude skúmať prítomnosť vody na Mesiaci. Celá misia stojí niečo okolo 75 mil dolárov, čo nie je cena ani dopravného lietadla. Nie je to náhoda, keďže Indickí inžinieri už skonštruovali viacero úspešných rakiet, ktoré vyniesli družice na orbitu Zemegule. Dá sa očakávať, že India v neďalekej budúcnosti vyšle sondu, ktorá mäkko pristane na Marse a dokáže dobehnúť také krajiny ako USA a Čínska Ľudová rep. Ja osobne by som z toho nebol prekvapený. India je stále rozvojová krajina, ale vedecký a technický potenciál na to určite má. Určite je to úspech a indom treba zagratulovať k takémuto úspechu.
Neoliberálna a neoklasická ekonómia dominovala v politike Spojeného Kráľovstva viac ako 45 rokov. Tento ekonomický smer nás sklamal. Modely neoliberálnej a neoklasickej ekonómie sa opierajú o absurdné predpoklady o ľudskom správaní, trhoch a vláde. V tomto videu sa rozoberá ich falošná logika, prečo takáto ekonómia zlyháva a ako sa dá voči politikom, ktorí obhajujú [...]
Odhaduje sa, že v súčasnosti je ekonomika Čínskej ľudovej republiky 3 x väčšia ako americká. Podľa amerických výpočtov sa HDP prepočítava cez USD. V skutočnosti ale reálna cena tovarov a služieb je v týchto krajinách iná. Veľmi dobre o čom to celé je, vysvetľuje toto video:
Plánované rokovanie prezidentov USA a Ruskej federácie na americkom území, ktoré sa uskutoční tento mesiac, by malo prispieť k vyriešeniu špeciálnej vojenskej operácie, ktorú RF vedie od roku 2022. Je však škoda, že sa na tomto summite nebudú riešiť ďalšie dlhotrvajúce konflikty, ktoré destabilizujú svetový mier. Medzi ne patrí izraelsko-palestínsky konflikt, trvajúci [...]
Celá debata | RSS tejto debaty