Založ si blog

Mobilná sieť 5. generácie v Čínskej Ľudovej rep. + Bonus

PEKING 22. novembra (Sin-chua) – Čína neustále napreduje vo výstavbe svojej siete 5G v snahe podporiť digitálnu a inteligentnú transformáciu svojej reálnej ekonomiky.

Krajina do konca októbra vybudovala takmer 3,22 milióna základňových staníc 5G, čo predstavuje 28,1 percenta všetkých jej mobilných základňových staníc, uvádza ministerstvo priemyslu a informačných technológií.

Traja čínski telekomunikační giganti – China Mobile, China Telecom a China Unicom – mali do konca októbra spolu 754 miliónov používateľov mobilných telefónov 5G.

Údaje ministerstva tiež odhaľujú expanziu čínskeho telekomunikačného priemyslu v prvých 10 mesiacoch roka. Spoločné obchodné príjmy firiem v tomto sektore dosiahli približne 1,4 bilióna juanov (približne 197,9 miliardy amerických dolárov), čo je medziročný nárast o 6,9 percenta.

Vážení čitatelia, pozývam vás zaspievať si peknú pesničku od Pet Shop Boys – You are always on my mind. Neviem prečo v texte tohto videa je 12 x uvedené You were always on my mind, keď ja počujem ako sa spieva You are always on my mind. Alebo žeby som to ja zle počul? Aj iné videá čo som našiel píšu You were always on my mind, nechce sa mi veriť, že to tak iní počujú. Ja v tej pesničke počujem ako som uviedol vyššie, You are always on my mind. No nevadí, je to pekná pesnička a tak nech sa páči:

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

Ako západné média klamú o Taiwane a o Číne.

06.06.2024

V zahraničných mediach sa poukazuje na veľký rozdiel v životnej úrovni medzi komunistickou Čínskou Ľudovou republikou a Taiwanom. Dokonca sa Taiwan v tomto smere prezentuje ako raj na zemi. Ale skutočnosť je celkom iná. Medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou rep. neexistuje žiadny múr a žiadna hranica, hoci územie Taiwanu je vzdialené od Číny nie viac ako 1 km (Kinmen County). [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 844
Celková čítanosť: 2767773x
Priemerná čítanosť článkov: 3279x

Autor blogu

Archív

Odkazy