Založ si blog

Číňania budú vyplácať kompenzácie pozostalým z MH370 katastrofy.

Pekingský súd začal v pondelok vyjednávanie o odškodnení pre čínskych príbuzných ľudí, ktorí zmizli takmer pred desiatimi rokmi na lete MH370 spoločnosti Malaysia Airlines, informovala čínska centrálna televízia.

Dňa 8. marca 2014 odletel MH370 s 227 pasažiermi vrátane viac ako 150 čínskych štátnych príslušníkov z medzinárodného letiska v Kuala Lumpur s cieľom Beijing Capital International Airport, ale pred príletom sa stratil.

Okresný ľudový súd v Pekingu Chaoyang v pondelok vypočul ich žaloby viac ako 40 rodinných príslušníkov nezvestných cestujúcich. Pojednávania potrvajú podľa správy do 6. decembra.

S obžalovanými vrátane Malaysia Airlines, ako aj výrobcu lietadiel Boeing, výrobcu motorov a poisťovne, sa v správe uvádza, že väčšina navrhovateľov požiadala súd, aby zistil príčinu záhadného zmiznutia prostredníctvom pojednávaní, aj keď ide o veľkú výzvu.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa s lietadlom stalo a ani jeho konkrétna poloha.

Rodiny pasažierov požiadali o občianskoprávne odškodnenie v rozsahu od 10 miliónov (1,4 milióna dolárov) do 80 miliónov jüanov, pričom veľká časť má pokryť ich duševné utrpenie.

Bližšie podrobnosti o pojednávaniach súd zatiaľ nezverejnil.

Okrem vypočutia rodiny približne 110 ďalších nezvestných čínskych pasažierov uzavreli s obžalovanými dohodu o odškodnení, uvádza sa v správe a dodáva, že každý dostal 2,5 milióna až 3 milióny juanov.

Zhang Qihuai, právnik, ktorý sa špecializuje na letecké súdne spory, naďalej zastupuje rodiny nezvestných pasažierov v Pekingu. Podľa China News Service pred poslednými vypočutiami odišiel do Malajzie a Spojených štátov, aby sa zúčastnil súdneho sporu týkajúceho sa letu.

Zhang agentúre povedal, že žaloba v USA sa zamerala na kvalitu lietadla, ale americký súd nakoniec neobjasnil, ktorý subjekt by mal niesť zodpovednosť. V Malajzii sa žaloba zamerala na zodpovednosť a príčinu incidentu, ale miestny súd rozhodol len pre príbuzných malajzijských cestujúcich, dodal.

V roku 2018 podrobná správa o zmiznutí letu MH370, ktorú zverejnil Malajzijský tím pre bezpečnostné vyšetrovanie prílohy 13 Medzinárodnej organizácie civilného letectva, nedokázala určiť príčinu nešťastia a nechala veľa otázok nezodpovedaných pre nedostatok dôkazov, uvádza Global. Times.

V poslednom desaťročí sa mnohé rodiny nezvestných čínskych pasažierov odmietli vzdať úsilia o pátranie a hľadanie spravodlivosti prostredníctvom súdov.

Bonus pre vás, dnešná pesnička je od Katky Knechtovej, našej poprednej speváčky. Veľmi pekná pesnička, skúste si ju s Katarínkou zaspievať. Nech sa páči:

Katka Knechtova/Lyrics/Verim

Ako Amerika rozdúchava vojenské konflikty.

14.06.2024

Spojené štáty sa pokúšajú znova použiť „taiwanskú kartu“ – osvedčený, ale neúspešný vzorec. Americkí jastrabi vo Washingtone pravidelne, ako súčasť svojej „stratégie kontrolného čínskeho vzostupu“ a jej myslenia s nulovým súčtom, poháňanej vojensko-priemyselným komplexom USA, veria, že prišli s novou taktikou v snahe dosiahnuť svoj cieľ. V posledných [...]

Bude vojna medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou republikou?

07.06.2024

Skupiny podporujúce znovuzjednotenie na ostrove Taiwan sa postavili proti tajnej dohode medzi separatistickými silami na ostrove a USA, pričom tvrdili, že predaj zbraní a návšteva amerických obchodníkov so zbraňami na ostrove má za cieľ eskalovať napätie cez úžinu a nákup amerických zbraní bude len viesť k vážnejším problémom a zatiahnutiu Taiwanu do vojny. Keďže [...]

Ako západné média klamú o Taiwane a o Číne.

06.06.2024

V zahraničných mediach sa poukazuje na veľký rozdiel v životnej úrovni medzi komunistickou Čínskou Ľudovou republikou a Taiwanom. Dokonca sa Taiwan v tomto smere prezentuje ako raj na zemi. Ale skutočnosť je celkom iná. Medzi Taiwanom a Čínskou Ľudovou rep. neexistuje žiadny múr a žiadna hranica, hoci územie Taiwanu je vzdialené od Číny nie viac ako 1 km (Kinmen County). [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 844
Celková čítanosť: 2767836x
Priemerná čítanosť článkov: 3279x

Autor blogu

Archív

Odkazy