Založ si blog

Čína sa stala najväčším výrobcom zariadení na výrobu čistej energie.

Čína sa stala najväčším svetovým výrobcom čistej energie a zariadením na výrobu zariadení, pričom sektory vrátane vodnej energie, veternej energie, fotovoltaických (PV) zariadení a jadrových elektrární vo výstavbe všetky sú na prvom mieste, Zhang Shaogang, podpredseda Čínskej rady pre podporu Medzinárodného obchodu, povedal na prebiehajúcej výstave China International Supply Chain Expo (CISCE) v Pekingu.

S výhodou výroby vo veľkom v novom reťazci energetického priemyslu Čína aktívne posilňuje medzinárodnú spoluprácu v oblasti čistej energie a neustále podporuje výstavbu „zelenej“ iniciatívy Belt and Road (BRI), povedal Zhang.

Povedal, že Čína spolupracuje v oblasti zelenej energie s viac ako 100 krajinami a regiónmi. FV moduly a veterné turbíny vyrobené v Číne majú podľa Zhanga viac ako 70 percent svetového trhu, vďaka čomu je krajina dôležitou silou pri stabilizácii globálneho priemyslu čistej energie a dodávateľských reťazcov.

Pokrok Číny v sektore čistej energie, ktorý pokrýva celé priemyselné reťazce fotovoltaických, veterných a nových energetických vozidiel, poskytuje praktické, nákladovo efektívne a vzájomne prospešné riešenia pre globálnu zelenú transformáciu, Lin Boqiang, riaditeľ Čínskeho centra pre Informoval o tom v stredu Energy Economics Research na univerzite v Xiamen pre Global Times.

„Čínske technológie čistej energie sú rovnako pokročilé ako technológie vo vyspelých krajinách a praktická spolupráca medzi Čínou a inými krajinami podporí technologický pokrok,“ povedal Lin a poznamenal, že zásahy niektorých západných krajín proti Číne by mali negatívny vplyv na svetovú zelenú energiu. prechod.

Ako zodpovedná veľká krajina Čína vážne koná v súlade s víziou zeleného rozvoja, podporuje zelenú a nízkouhlíkovú výstavbu a prevádzku infraštruktúrnych zariadení a posilňuje medzinárodnú spoluprácu v reakcii na zmenu klímy.

Výstavba solárnej elektrárne Al Dhafra PV2 v Spojených arabských emirátoch, ktorú na základe zmluvy postavila čínska spoločnosť, bola úplne dokončená.

Čína sa podujala na ďalšie projekty v oblasti čistej energie, ako je projekt veternej elektrárne Sachal v Pakistane, solárno-tepelná elektráreň Noor III v Maroku, fotovoltaická elektráreň Al Kharsaah v Katare a fotovoltaická elektráreň Garissa v Keni, uvádza China’s Foreign ministerstvo.

S vodnou elektrárňou Baihetan a fotovoltaickou elektrárňou Kela – najväčšou doplnkovou vodnou fotovoltaickou elektrárňou na svete – provincia S‘-čchuan v juhozápadnej Číne pritiahla veľkú pozornosť na CISCE svojim prechodom na čistú energiu. Provincia podpísala viacero medzinárodných dohôd o spolupráci v oblasti čistej energie v celkovej hodnote 1,8 miliardy juanov (254 miliónov dolárov).

Turecký veľvyslanec v Číne Ismail Hakki Musa na CISCE povedal, že prechod na čistú energiu je jednou z priorít Turecka a „potrebujeme vybudovať udržateľnejšiu a zelenšiu budúcnosť. Sme pripravení viesť hĺbkovú spoluprácu s Čínou, “ informovali v stredu médiá.

Komunistická Strana Čínskej Ľudovej rep. riadi krajinu veľmi prezieravo a myslí sa na budúce generácie, aby mali čisté ovzdušie, vodu, pôdu. Investovaním do veterných, slnečných a jadrových elektrárni sa eliminuje potreba fosílnych palív. Za 10 mesiacov tohto roku si číňania vyrobili 7333 miliard kWh el. energie, o 4,4 percenta viac ako v rovnakom čase v minulom roku.

Štatistika výroby el. energie za 10 mesiacov tohto roka v miliardach kWh:

Voda – 980,5

Vietor – 642,4

Atomové elektrárne – 358,7

Slnko – 243,5

Zbytok sa vyrobil v tepelných elektrárňach – uhlie, plyn, olej.

Porovnanie cien el. energie medzi vyspelými krajinami.

22.02.2024

Elektrická energia je najušľachtilejšia, najčistejšia energia ktorú ľudia v domácnosti používajú. Spotreba elektrickej energie presne odzrkadľuje životnú úroveň obyvateľstva v tej ktorej krajine. Ceny elektrickej energie dopadajú na režijné náklady obyvateľstva, keďže každá domácnosť vo vyspelom svete je závislá na jej spotrebe. Doleuvedená tabuľka opisuje ceny [...]

Začiatok tretieho roku rusko-ukrajinského konfliktu NATO odhaľuje svoju skutočnú podstatu existencie ako hrobár na cintoríne.

12.02.2024

Rusko-ukrajinský konflikt vstupuje do tretieho roku a NATO neplánuje ukončiť tamojšie krviprelievanie. Najnovším dôkazom je vyhlásenie šéfa NATO Jensa Stoltenberga – Západ musí byť pripravený na „desaťročia trvajúcu konfrontáciu“ s Ruskom. Len dva dni pred zverejnením Stoltenbergových poznámok ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prvom rozhovore pre západné [...]

Krajiny Blízkeho východu varujú Izrael pred humanitárnou katastrofou v prípade vojenskej invázie do mesta Rafah v pásme Gazy

12.02.2024

Izrael čelí rastúcemu regionálnemu a medzinárodnému tlaku v súvislosti s plánovanou pozemnou ofenzívou proti Rafahu, najjužnejšiemu mestu vo vojnou zničenom pásme Gazy. V posledných dňoch regionálne krajiny varovali Izrael pred humanitárnym zrútením v Rafahu, ak izraelské sily budú trvať na vykonaní pozemného útoku na Rafah, kde žije viac ako 1,4 milióna [...]

poľsko, polícia

Vozidlo v poľskom Štetíne vrazilo do davu, hlásia najmenej 17 zranených

01.03.2024 18:16

Páchateľ podľa polície z miesta činu ušiel, čoskoro však bol zatknutý.

Jozef Ráž ml.

Zrušia cyklopruh na Vajanského? Rážov rezort to podľa Valla chce dosiahnuť novelou zákona

01.03.2024 16:04

Podľa primátora Bratislavy hrozia astronomické pokuty za nesplnenie nariadenia.

Robert Fico / Tomáš Taraba /

Taraba navštívil Afriku. Envirominister vyrokoval s Keňou a Rwandou dohodu o vojenskej spolupráci

01.03.2024 15:35

S predstaviteľmi Keňe a Rwandy minister podľa vlastných slov vyrokoval aj dohodu o kybernetickej bezpečnosti.

matovič

Odvolací súd potvrdil, že Matovič sa nesmie vyjadrovať urážlivo o Haščákovi

01.03.2024 15:19

Expremiér tiež musí vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré takéto výroky obsahujú.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 821
Celková čítanosť: 2670863x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu

Archív

Odkazy