Založ si blog

Číňania budú vyplácať kompenzácie pozostalým z MH370 katastrofy.

Pekingský súd začal v pondelok vyjednávanie o odškodnení pre čínskych príbuzných ľudí, ktorí zmizli takmer pred desiatimi rokmi na lete MH370 spoločnosti Malaysia Airlines, informovala čínska centrálna televízia.

Dňa 8. marca 2014 odletel MH370 s 227 pasažiermi vrátane viac ako 150 čínskych štátnych príslušníkov z medzinárodného letiska v Kuala Lumpur s cieľom Beijing Capital International Airport, ale pred príletom sa stratil.

Okresný ľudový súd v Pekingu Chaoyang v pondelok vypočul ich žaloby viac ako 40 rodinných príslušníkov nezvestných cestujúcich. Pojednávania potrvajú podľa správy do 6. decembra.

S obžalovanými vrátane Malaysia Airlines, ako aj výrobcu lietadiel Boeing, výrobcu motorov a poisťovne, sa v správe uvádza, že väčšina navrhovateľov požiadala súd, aby zistil príčinu záhadného zmiznutia prostredníctvom pojednávaní, aj keď ide o veľkú výzvu.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa s lietadlom stalo a ani jeho konkrétna poloha.

Rodiny pasažierov požiadali o občianskoprávne odškodnenie v rozsahu od 10 miliónov (1,4 milióna dolárov) do 80 miliónov jüanov, pričom veľká časť má pokryť ich duševné utrpenie.

Bližšie podrobnosti o pojednávaniach súd zatiaľ nezverejnil.

Okrem vypočutia rodiny približne 110 ďalších nezvestných čínskych pasažierov uzavreli s obžalovanými dohodu o odškodnení, uvádza sa v správe a dodáva, že každý dostal 2,5 milióna až 3 milióny juanov.

Zhang Qihuai, právnik, ktorý sa špecializuje na letecké súdne spory, naďalej zastupuje rodiny nezvestných pasažierov v Pekingu. Podľa China News Service pred poslednými vypočutiami odišiel do Malajzie a Spojených štátov, aby sa zúčastnil súdneho sporu týkajúceho sa letu.

Zhang agentúre povedal, že žaloba v USA sa zamerala na kvalitu lietadla, ale americký súd nakoniec neobjasnil, ktorý subjekt by mal niesť zodpovednosť. V Malajzii sa žaloba zamerala na zodpovednosť a príčinu incidentu, ale miestny súd rozhodol len pre príbuzných malajzijských cestujúcich, dodal.

V roku 2018 podrobná správa o zmiznutí letu MH370, ktorú zverejnil Malajzijský tím pre bezpečnostné vyšetrovanie prílohy 13 Medzinárodnej organizácie civilného letectva, nedokázala určiť príčinu nešťastia a nechala veľa otázok nezodpovedaných pre nedostatok dôkazov, uvádza Global. Times.

V poslednom desaťročí sa mnohé rodiny nezvestných čínskych pasažierov odmietli vzdať úsilia o pátranie a hľadanie spravodlivosti prostredníctvom súdov.

Bonus pre vás, dnešná pesnička je od Katky Knechtovej, našej poprednej speváčky. Veľmi pekná pesnička, skúste si ju s Katarínkou zaspievať. Nech sa páči:

Katka Knechtova/Lyrics/Verim

Porovnanie cien el. energie medzi vyspelými krajinami.

22.02.2024

Elektrická energia je najušľachtilejšia, najčistejšia energia ktorú ľudia v domácnosti používajú. Spotreba elektrickej energie presne odzrkadľuje životnú úroveň obyvateľstva v tej ktorej krajine. Ceny elektrickej energie dopadajú na režijné náklady obyvateľstva, keďže každá domácnosť vo vyspelom svete je závislá na jej spotrebe. Doleuvedená tabuľka opisuje ceny [...]

Začiatok tretieho roku rusko-ukrajinského konfliktu NATO odhaľuje svoju skutočnú podstatu existencie ako hrobár na cintoríne.

12.02.2024

Rusko-ukrajinský konflikt vstupuje do tretieho roku a NATO neplánuje ukončiť tamojšie krviprelievanie. Najnovším dôkazom je vyhlásenie šéfa NATO Jensa Stoltenberga – Západ musí byť pripravený na „desaťročia trvajúcu konfrontáciu“ s Ruskom. Len dva dni pred zverejnením Stoltenbergových poznámok ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prvom rozhovore pre západné [...]

Krajiny Blízkeho východu varujú Izrael pred humanitárnou katastrofou v prípade vojenskej invázie do mesta Rafah v pásme Gazy

12.02.2024

Izrael čelí rastúcemu regionálnemu a medzinárodnému tlaku v súvislosti s plánovanou pozemnou ofenzívou proti Rafahu, najjužnejšiemu mestu vo vojnou zničenom pásme Gazy. V posledných dňoch regionálne krajiny varovali Izrael pred humanitárnym zrútením v Rafahu, ak izraelské sily budú trvať na vykonaní pozemného útoku na Rafah, kde žije viac ako 1,4 milióna [...]

poľsko, polícia

Vozidlo v poľskom Štetíne vrazilo do davu, hlásia najmenej 17 zranených

01.03.2024 18:16

Páchateľ podľa polície z miesta činu ušiel, čoskoro však bol zatknutý.

Jozef Ráž ml.

Zrušia cyklopruh na Vajanského? Rážov rezort to podľa Valla chce dosiahnuť novelou zákona

01.03.2024 16:04

Podľa primátora Bratislavy hrozia astronomické pokuty za nesplnenie nariadenia.

Robert Fico / Tomáš Taraba /

Taraba navštívil Afriku. Envirominister vyrokoval s Keňou a Rwandou dohodu o vojenskej spolupráci

01.03.2024 15:35

S predstaviteľmi Keňe a Rwandy minister podľa vlastných slov vyrokoval aj dohodu o kybernetickej bezpečnosti.

matovič

Odvolací súd potvrdil, že Matovič sa nesmie vyjadrovať urážlivo o Haščákovi

01.03.2024 15:19

Expremiér tiež musí vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré takéto výroky obsahujú.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 821
Celková čítanosť: 2670897x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu

Archív

Odkazy