Čína sa stala najväčším výrobcom zariadení na výrobu čistej energie.

Čína sa stala najväčším svetovým výrobcom čistej energie a zariadením na výrobu zariadení, pričom sektory vrátane vodnej energie, veternej energie, fotovoltaických (PV) zariadení a jadrových elektrární vo výstavbe všetky sú na prvom mieste, Zhang Shaogang, podpredseda Čínskej rady pre podporu Medzinárodného obchodu, povedal na prebiehajúcej výstave China International Supply Chain Expo (CISCE) v Pekingu.

S výhodou výroby vo veľkom v novom reťazci energetického priemyslu Čína aktívne posilňuje medzinárodnú spoluprácu v oblasti čistej energie a neustále podporuje výstavbu „zelenej“ iniciatívy Belt and Road (BRI), povedal Zhang.

Povedal, že Čína spolupracuje v oblasti zelenej energie s viac ako 100 krajinami a regiónmi. FV moduly a veterné turbíny vyrobené v Číne majú podľa Zhanga viac ako 70 percent svetového trhu, vďaka čomu je krajina dôležitou silou pri stabilizácii globálneho priemyslu čistej energie a dodávateľských reťazcov.

Pokrok Číny v sektore čistej energie, ktorý pokrýva celé priemyselné reťazce fotovoltaických, veterných a nových energetických vozidiel, poskytuje praktické, nákladovo efektívne a vzájomne prospešné riešenia pre globálnu zelenú transformáciu, Lin Boqiang, riaditeľ Čínskeho centra pre Informoval o tom v stredu Energy Economics Research na univerzite v Xiamen pre Global Times.

„Čínske technológie čistej energie sú rovnako pokročilé ako technológie vo vyspelých krajinách a praktická spolupráca medzi Čínou a inými krajinami podporí technologický pokrok,“ povedal Lin a poznamenal, že zásahy niektorých západných krajín proti Číne by mali negatívny vplyv na svetovú zelenú energiu. prechod.

Ako zodpovedná veľká krajina Čína vážne koná v súlade s víziou zeleného rozvoja, podporuje zelenú a nízkouhlíkovú výstavbu a prevádzku infraštruktúrnych zariadení a posilňuje medzinárodnú spoluprácu v reakcii na zmenu klímy.

Výstavba solárnej elektrárne Al Dhafra PV2 v Spojených arabských emirátoch, ktorú na základe zmluvy postavila čínska spoločnosť, bola úplne dokončená.

Čína sa podujala na ďalšie projekty v oblasti čistej energie, ako je projekt veternej elektrárne Sachal v Pakistane, solárno-tepelná elektráreň Noor III v Maroku, fotovoltaická elektráreň Al Kharsaah v Katare a fotovoltaická elektráreň Garissa v Keni, uvádza China’s Foreign ministerstvo.

S vodnou elektrárňou Baihetan a fotovoltaickou elektrárňou Kela – najväčšou doplnkovou vodnou fotovoltaickou elektrárňou na svete – provincia S‘-čchuan v juhozápadnej Číne pritiahla veľkú pozornosť na CISCE svojim prechodom na čistú energiu. Provincia podpísala viacero medzinárodných dohôd o spolupráci v oblasti čistej energie v celkovej hodnote 1,8 miliardy juanov (254 miliónov dolárov).

Turecký veľvyslanec v Číne Ismail Hakki Musa na CISCE povedal, že prechod na čistú energiu je jednou z priorít Turecka a „potrebujeme vybudovať udržateľnejšiu a zelenšiu budúcnosť. Sme pripravení viesť hĺbkovú spoluprácu s Čínou, “ informovali v stredu médiá.

Komunistická Strana Čínskej Ľudovej rep. riadi krajinu veľmi prezieravo a myslí sa na budúce generácie, aby mali čisté ovzdušie, vodu, pôdu. Investovaním do veterných, slnečných a jadrových elektrárni sa eliminuje potreba fosílnych palív. Za 10 mesiacov tohto roku si číňania vyrobili 7333 miliard kWh el. energie, o 4,4 percenta viac ako v rovnakom čase v minulom roku.

Štatistika výroby el. energie za 10 mesiacov tohto roka v miliardach kWh:

Voda – 980,5

Vietor – 642,4

Atomové elektrárne – 358,7

Slnko – 243,5

Zbytok sa vyrobil v tepelných elektrárňach – uhlie, plyn, olej.

Hrozí ekonomický krach západu?

19.11.2024

Niekde som čítal, že Rusko je na tom ekonomicky zle a že je len otázkou času, kedy sa zrúti ekonomika Ruskej federácie. V súčasnosti má Rusko infláciu na úrovni 8,5 % a úrokovú mieru na 21 %. Kurz rubľa voči americkému doláru je približne 100:1. Táto situácia však nemusí byť nutne katastrofálna. Napríklad v Turecku je inflácia okolo 50 % a turecká líra sa obchoduje v [...]

V Macau nedávno otvorili 4. most cez more.

17.11.2024

Most Macao, štvrtý most cez more v osobitnej administratívnej oblasti, bol otvorený na tohtoročný štátny sviatok. Výstavba prvého osempruhového mosta v Macau sa začala v marci 2020 a bola dokončená 12. marca tohto roku. 3,08-kilometrový most s 2,86-kilometrovým prierezom cez more sa nachádza východne od Ponte de Amizade alebo Mostu priateľstva. Spája most Hong [...]

Budú ľudia žiť dlhšie?

17.11.2024

Vedci v Čínskej ľudovej republike nedávno objavili nový gén OSER1, ktorý reguluje dĺžku života. Tento objav poskytuje nový vedecký základ pre štúdium predlžovania ľudského života. Tím študoval mechanizmus účinku u rôznych druhov, ako sú priadky morušové, háďatká a ovocné mušky. Ako cieľový gén génu dlhovekosti FOXO bol vplyv OSER1 na dĺžku života podporený [...]

Merkelová, Putin

Merkelová bránila vstupu Ukrajiny do NATO, bála sa ruskej reakcie, píše v knihe. Čo jej povedal Putin počas stretnutia?

21.11.2024 09:32

V popise jedného stretnutia s Putinom potom Merkelová naznačuje, že načasovanie invázie na Ukrajinu súviselo aj s jej odchodom z politiky.

Czech Republic Slovakia

Českí politici sa hádajú pre zvýšenie platov. Bude Petr Fiala zarábať viac peňazí ako Robert Fico?

21.11.2024 09:00

Opozícii prekáža nielen zvýšenie platov politikov. Varuje, že keby Petr Fiala zostal pri moci,Slováci by mohli dostávať vyššie mzdy ako Česi.

Čierny Balog

Okolie Čierneho Balogu sa mení na mesačnú krajinu, lesy sa Horehroncom strácajú pred očami pre mohutnú ťažbu

21.11.2024 08:00

V okolí spustili, kvôli lykožrútovej kalamite, masívnu ťažbu dreva.

Carlo Acutis

Prvý svätec tohto milénia: Pápež kanonizuje mladíka, ktorého označujú za 'patróna internetu'

21.11.2024 07:51

Carlo Acutis, ktorý sa narodil talianskym rodičom v Londýne, bol webový dizajnér.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 881
Celková čítanosť: 2919732x
Priemerná čítanosť článkov: 3314x

Autor blogu

Archív

Odkazy