Fašizmus ako ideológia na Slovensku a vo svete.

Média nám tu predkladajú boj slovenských politikov proti fašizmu. Fašizmus sa pokladá za zlo ktoré treba vykoreniť zo spoločnosti. S týmto treba súhlasiť a ja ako pravoverný komunista mám ten istý názor. Odkiaľ sa vzal fašizmus? Fašizmus vznikol v Taliansku po prvej svetovej vojne. Jeho typickým predstaviteľom a zakladateľom bol Benito Mussolini. Typickou črtou fašizmu je ovládanie politickej scény korporáciami a finančným systémom. Fašizmus nehovorí nič o židoch, teda aspoň neviem o tom nič, že by Benito Mussolini pokladal za najväčšieho nepriateľa fašizmu židovstvo. Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

Adolf Hitler bol typický nacionalista. Bol politickym vodcom NSDAP. Jeho tézy boli napísane v Mein Kampfe, ktorý som osobne prečítal. Mein Kampf sa dá stiahnúť vo formáte pdf a to aj v slovenskom jazyku. Podľa môjho názoru Adolf Hitler bol človek s nie vysokou inteligenciou, ale rozhodne bol to dokonalý a dá sa povedať majstrovský manipulátor. Hitler obdivoval Mussoliniho a považoval ho za svojho priateľa. Neznamená to, že Hitler bol fašista. Hitler bol predovšetkým politickým vodcom NSDAP a potom celého nemeckého národa. Hitler bol predovšetkým nacionálny socialista a antisemita a až potom fašista. Hitlerov zámer bol ovládať štát prostredníctvom vybranej elity SS. Ostatní by museli byť členmi NSDAP.

Typickým fašistom na Slovenskej politickej scéne je napr. p. Sulík, myslím tým len a zdôrazňujem len jeho ekonomický pohľad na spoločnosť, ďaľsie politické strany dnešný moderný fašizmus viac alebo menej tolerujú. Moderný fašizmus 21. storočia zo svojej podstaty nemusí znamenať automatické potlačovanie osobných a ľudských práv. Toto je najväčia chyba, že s fašizmom sa stále spája automaticky násilie a potlačenie ľudských práv. Nový moderný fašizmus 21. storočia je prispôsobivý a oveľa pružnejší ako bol v časoch Benita Mussoliniho.

Ja osobne verím v myšlienky komunizmu a pevne verím, že tieto myšlienky sa raz dostanú do praxe na Slovensku a aj v EÚ.

 

Ukrajina chce oficiálne zakázať ruský jazyk.

04.12.2025

Ukrajina chce zakázať používanie ruského jazyka na svojom území. Najvyššia rada Ukrajiny hlasovala za vyradenie ruštiny zo zoznamu jazykov národnostných menšín chránených Európskou chartou regionálnych alebo menšinových jazykov. Podľa agentúry rozhodnutie o vyradení ruštiny zo zoznamu chráneného Európskou chartou podporila väčšina poslancov. Iniciatívu podporilo 182 [...]

Rakúsko kupuje čínske vlaky.

01.12.2025

Rakúske železnice nakupujú čínske vlaky. Kúpili 4 súpravy, ktoré budú jazdiť medzi Viedňou a Mníchovom. Vlaky sú o 10 percent energeticky efektívnejšie než európske a tak prevádzkovateľovi ušetria náklady na prevádzku. Video:

Ruská Federácia si ekonomicky vedie veľmi dobre.

23.11.2025

V súčasnosti si RF ekonomicky vedie veľmi dobre. Ekonomika sa zastabilizovala a má ekonomický rast. Najpresnejším a najdôležitejším ukazovateľom ekonomickej sily je národná mena. Ruský rubeľ si v tejto oblasti vedie veľmi dobre a v súčasnosti je to silná a stabilná mena. RF je stále vo vojne s Ukrajinou ale i tak je nulový predpoklad, že sankcie voči RF budú mať [...]

Secret Service / Counter Assault / Police US /

Ostatky nájdené vlani v Colorade môžu patriť mužovi pôvodom zo Slovenska

05.12.2025 10:11

Úrady teraz požiadali verejnosť o pomoc pri jeho identifikácii.

Richard Sulík, Ide o pravdu

Sulík v Ide o pravdu: Nechávam si priestor na návrat do politiky, možno aj v SaS. Pád vlády bolo zlyhanie, ale Matovič rozbíjal rozpočet bagrom

05.12.2025 10:00

Po pätnástich rokoch aktívnej politiky som si potreboval oddýchnuť, uviedol Richard Sulík. Neľutuje, že na určitý čas zo scény odišiel.

NR SR: Rokovanie 40. schôdze

Poslanci v piatok pokračujú rozpravou k zmenám v ochrane oznamovateľov

05.12.2025 09:47

Do rozpravy je aktuálne prihlásených ešte viac ako 20 rečníkov.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na Haanovej ulici v bratislavskej Petržalke našli obeseného muža

05.12.2025 09:36

Podľa doterajších informácií sa mal na mieste nachádzať obesený 43-ročný muž.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,031
Celková čítanosť: 3482219x
Priemerná čítanosť článkov: 3378x

Autor blogu

Archív

Odkazy