Čína sa stala najväčším svetovým výrobcom čistej energie a zariadením na výrobu zariadení, pričom sektory vrátane vodnej energie, veternej energie, fotovoltaických (PV) zariadení a jadrových elektrární vo výstavbe všetky sú na prvom mieste, Zhang Shaogang, podpredseda Čínskej rady pre podporu Medzinárodného obchodu, povedal na prebiehajúcej výstave China International Supply Chain Expo (CISCE) v Pekingu.
S výhodou výroby vo veľkom v novom reťazci energetického priemyslu Čína aktívne posilňuje medzinárodnú spoluprácu v oblasti čistej energie a neustále podporuje výstavbu „zelenej“ iniciatívy Belt and Road (BRI), povedal Zhang.
Povedal, že Čína spolupracuje v oblasti zelenej energie s viac ako 100 krajinami a regiónmi. FV moduly a veterné turbíny vyrobené v Číne majú podľa Zhanga viac ako 70 percent svetového trhu, vďaka čomu je krajina dôležitou silou pri stabilizácii globálneho priemyslu čistej energie a dodávateľských reťazcov.
Pokrok Číny v sektore čistej energie, ktorý pokrýva celé priemyselné reťazce fotovoltaických, veterných a nových energetických vozidiel, poskytuje praktické, nákladovo efektívne a vzájomne prospešné riešenia pre globálnu zelenú transformáciu, Lin Boqiang, riaditeľ Čínskeho centra pre Informoval o tom v stredu Energy Economics Research na univerzite v Xiamen pre Global Times.
„Čínske technológie čistej energie sú rovnako pokročilé ako technológie vo vyspelých krajinách a praktická spolupráca medzi Čínou a inými krajinami podporí technologický pokrok,“ povedal Lin a poznamenal, že zásahy niektorých západných krajín proti Číne by mali negatívny vplyv na svetovú zelenú energiu. prechod.
Ako zodpovedná veľká krajina Čína vážne koná v súlade s víziou zeleného rozvoja, podporuje zelenú a nízkouhlíkovú výstavbu a prevádzku infraštruktúrnych zariadení a posilňuje medzinárodnú spoluprácu v reakcii na zmenu klímy.
Výstavba solárnej elektrárne Al Dhafra PV2 v Spojených arabských emirátoch, ktorú na základe zmluvy postavila čínska spoločnosť, bola úplne dokončená.
Čína sa podujala na ďalšie projekty v oblasti čistej energie, ako je projekt veternej elektrárne Sachal v Pakistane, solárno-tepelná elektráreň Noor III v Maroku, fotovoltaická elektráreň Al Kharsaah v Katare a fotovoltaická elektráreň Garissa v Keni, uvádza China’s Foreign ministerstvo.
S vodnou elektrárňou Baihetan a fotovoltaickou elektrárňou Kela – najväčšou doplnkovou vodnou fotovoltaickou elektrárňou na svete – provincia S‘-čchuan v juhozápadnej Číne pritiahla veľkú pozornosť na CISCE svojim prechodom na čistú energiu. Provincia podpísala viacero medzinárodných dohôd o spolupráci v oblasti čistej energie v celkovej hodnote 1,8 miliardy juanov (254 miliónov dolárov).
Turecký veľvyslanec v Číne Ismail Hakki Musa na CISCE povedal, že prechod na čistú energiu je jednou z priorít Turecka a „potrebujeme vybudovať udržateľnejšiu a zelenšiu budúcnosť. Sme pripravení viesť hĺbkovú spoluprácu s Čínou, “ informovali v stredu médiá.
Komunistická Strana Čínskej Ľudovej rep. riadi krajinu veľmi prezieravo a myslí sa na budúce generácie, aby mali čisté ovzdušie, vodu, pôdu. Investovaním do veterných, slnečných a jadrových elektrárni sa eliminuje potreba fosílnych palív. Za 10 mesiacov tohto roku si číňania vyrobili 7333 miliard kWh el. energie, o 4,4 percenta viac ako v rovnakom čase v minulom roku.
Štatistika výroby el. energie za 10 mesiacov tohto roka v miliardach kWh:
Voda – 980,5
Vietor – 642,4
Atomové elektrárne – 358,7
Slnko – 243,5
Zbytok sa vyrobil v tepelných elektrárňach – uhlie, plyn, olej.
Ak tam dáš, aký je ten zbytok, ktorý sa... ...
Celá debata | RSS tejto debaty