Čína sa stala najväčším výrobcom zariadení na výrobu čistej energie.

Čína sa stala najväčším svetovým výrobcom čistej energie a zariadením na výrobu zariadení, pričom sektory vrátane vodnej energie, veternej energie, fotovoltaických (PV) zariadení a jadrových elektrární vo výstavbe všetky sú na prvom mieste, Zhang Shaogang, podpredseda Čínskej rady pre podporu Medzinárodného obchodu, povedal na prebiehajúcej výstave China International Supply Chain Expo (CISCE) v Pekingu.

S výhodou výroby vo veľkom v novom reťazci energetického priemyslu Čína aktívne posilňuje medzinárodnú spoluprácu v oblasti čistej energie a neustále podporuje výstavbu „zelenej“ iniciatívy Belt and Road (BRI), povedal Zhang.

Povedal, že Čína spolupracuje v oblasti zelenej energie s viac ako 100 krajinami a regiónmi. FV moduly a veterné turbíny vyrobené v Číne majú podľa Zhanga viac ako 70 percent svetového trhu, vďaka čomu je krajina dôležitou silou pri stabilizácii globálneho priemyslu čistej energie a dodávateľských reťazcov.

Pokrok Číny v sektore čistej energie, ktorý pokrýva celé priemyselné reťazce fotovoltaických, veterných a nových energetických vozidiel, poskytuje praktické, nákladovo efektívne a vzájomne prospešné riešenia pre globálnu zelenú transformáciu, Lin Boqiang, riaditeľ Čínskeho centra pre Informoval o tom v stredu Energy Economics Research na univerzite v Xiamen pre Global Times.

„Čínske technológie čistej energie sú rovnako pokročilé ako technológie vo vyspelých krajinách a praktická spolupráca medzi Čínou a inými krajinami podporí technologický pokrok,“ povedal Lin a poznamenal, že zásahy niektorých západných krajín proti Číne by mali negatívny vplyv na svetovú zelenú energiu. prechod.

Ako zodpovedná veľká krajina Čína vážne koná v súlade s víziou zeleného rozvoja, podporuje zelenú a nízkouhlíkovú výstavbu a prevádzku infraštruktúrnych zariadení a posilňuje medzinárodnú spoluprácu v reakcii na zmenu klímy.

Výstavba solárnej elektrárne Al Dhafra PV2 v Spojených arabských emirátoch, ktorú na základe zmluvy postavila čínska spoločnosť, bola úplne dokončená.

Čína sa podujala na ďalšie projekty v oblasti čistej energie, ako je projekt veternej elektrárne Sachal v Pakistane, solárno-tepelná elektráreň Noor III v Maroku, fotovoltaická elektráreň Al Kharsaah v Katare a fotovoltaická elektráreň Garissa v Keni, uvádza China’s Foreign ministerstvo.

S vodnou elektrárňou Baihetan a fotovoltaickou elektrárňou Kela – najväčšou doplnkovou vodnou fotovoltaickou elektrárňou na svete – provincia S‘-čchuan v juhozápadnej Číne pritiahla veľkú pozornosť na CISCE svojim prechodom na čistú energiu. Provincia podpísala viacero medzinárodných dohôd o spolupráci v oblasti čistej energie v celkovej hodnote 1,8 miliardy juanov (254 miliónov dolárov).

Turecký veľvyslanec v Číne Ismail Hakki Musa na CISCE povedal, že prechod na čistú energiu je jednou z priorít Turecka a „potrebujeme vybudovať udržateľnejšiu a zelenšiu budúcnosť. Sme pripravení viesť hĺbkovú spoluprácu s Čínou, “ informovali v stredu médiá.

Komunistická Strana Čínskej Ľudovej rep. riadi krajinu veľmi prezieravo a myslí sa na budúce generácie, aby mali čisté ovzdušie, vodu, pôdu. Investovaním do veterných, slnečných a jadrových elektrárni sa eliminuje potreba fosílnych palív. Za 10 mesiacov tohto roku si číňania vyrobili 7333 miliard kWh el. energie, o 4,4 percenta viac ako v rovnakom čase v minulom roku.

Štatistika výroby el. energie za 10 mesiacov tohto roka v miliardach kWh:

Voda – 980,5

Vietor – 642,4

Atomové elektrárne – 358,7

Slnko – 243,5

Zbytok sa vyrobil v tepelných elektrárňach – uhlie, plyn, olej.

Ako vyrábajú elektriku v Číne.

25.03.2025

V súčasnosti v Čínskej ľudovej republike sa vyrába elektrina z týchto zdrojov: vietor – 11,9 percenta voda – 9,79 percenta atómová – 5,0 percent slnečná – 4,85 percenta obnoviteľné zdroje spolu 26,54 percent + 5 percent atómové elektrárne, tepelné zdroje – 68,45 percent. Tieto údaje sú z januára a februára tohto roku. Za prvé dva mesiace sa [...]

Kde sa podel žilinský Lenin?

23.03.2025

Spomienky na Žilinu a kontroverzné odstránenie busty V. I. Lenina Ako chlapec som vyrastal v Žiline a s nostalgiou si spomínam na zmeny, ktorými mesto prešlo od sedemdesiatych rokov 20.storočia. Pri prezeraní aktuálnych fotografií cez Street View som si uvedomil, ako sa mesto zmenilo. Jednou z najvýraznejších zmien bolo odstránenie monumentálnej busty V. I. Lenina, ktorá [...]

Číňania začali vyrábať svoj vlastný CPU 3B6600.

22.03.2025

CPU Loongson 3B6600 je najnovším CPU od čínskeho výrobcu IO Loongson Technology. Loongson sa dlhodobo snaží, aby ich CPU dosiahli úroveň výkonu porovnateľnú s procesormi Intel Core i5 a i7 12. a 13. generácie. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi ide o výrazný krok dopredu.Architektúra 3B6600:CPU využíva internú architektúru inštrukčnej sady LoongArch (ISA) spoločnosti [...]

Moskva, Ruska, ruskí obyvatelia, červené námestie, Rusi

V Rusku sa stáva nacionalizmus normou. Úrady volajú po rasovej čistote, firmy berú len ľudí slovanského vzhľadu

29.03.2025 16:40

Rasizmus v Rusku sa prejavuje nielen v personálnej politike, ale aj v každodennom živote.

Hegseth, Jennifer Rauchetová

Ďalší škandál v Pentagóne. Minister obrany bral manželku na spravodajsky citlivé rokovania

29.03.2025 15:50

Hegsethovo ministerstvo pritom čelí kritike kvôli zaobchádzaniu s citlivými informáciami.

zemetrasenie , thajsko

Slovenská nadácia spustila zbierku na pomoc ľuďom v Mjanmarsku a Thajsku po zemetrasení

29.03.2025 14:50

Nadácia súčasne upozornila, že v postihnutých oblastiach sa zrútili dve medzinárodné letiská, cesty sú zablokované a poškodené.

starlink, vojna na Ukrajine, satelit

Kde sme zapli Starlink, tam padali bomby. Ukrajinskí vojaci vinia Muska z prezradenia ich pozícií

29.03.2025 13:45

Vojaci sa rozhodli otestovať, či existuje spojenie medzi použitím Starlinku a útokmi nepriateľa.

stan021

Masmédia bársčo napíšu a bársčo povedia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 943
Celková čítanosť: 3127275x
Priemerná čítanosť článkov: 3316x

Autor blogu

Archív

Odkazy